Facebook Twitter E-mail
7. září 2015

StarDance: Sedmá řada pod lupou

Po roční odmlce se letos vrací již sedmá řada populární taneční show Stardance: Když hvězdy tančí. Dnes 7. září proběhla tisková konference České televize. Přinášíme vám proto souhrnně informace, které se na tiskovce potvrdily.

Taneční show, kde během několika tanečních večerů plných klasických i latinskoame­rických tanců soutěží taneční páry ve složení celebrita + profesionální tanečník o titul krále a královny tanečního parketu, pokaždé vyhrávala v žebříčcích sledovanosti. Aby si tento pořad i tentokrát zajistil hojnou přízeň diváků a kladné reakce, připravili tvůrci spoustu novinek. A o jakých konkrétně je řeč?

V první řadě je to počet soutěžících a tanečních večerů. Všech šest ročníků jsme byli zvyklí na to, že jsme během sedmi tanečních večerů a finále viděli dohromady osm párů bojujících o titul. Letos se ale základna účinkujících rozšíří hned na deset soutěžních párů. S tím pak také souvisí navýšení počtu vysílaných dílů na devět tanečních večerů a závěrečné finále, ve kterém se o titul poperou hned tři taneční páry. A z toho logicky plyne, že má-li se finále odehrát podle tradic poslední sobotu před Štědrým dnem, pak se musí začít o 14 dní dříve. Ano, je to tak. První díl nás čeká již 17. října.

Zadruhé jsou to tance. Jako již tradičně, i letos se dočkáme pár změn v oblasti tanců. Každý ročník některé tance vymizely, jiné se objevily. Letos tak tanečníky potrápí navíc valčík a salsa.

Mimo to je přichystán i speciální taneční večer. Ten se bude vysílat zhruba v polovině řady. Cílem tohoto večera, kde se žádný z párů vyřazovat nebude, je vybrat pod záštitou neziskové organizace Centrum Paraple finanční prostředky pro ty, kteří bojují s hendikepem, jenž je omezuje v pohybu. Tančit se bude salsa na invalidních vozících. Další zvláštností tohoto večera bude i post jednoho čestného porotce navíc, kterým bude Zdeněk Svěrák jako tvář Centra.

A kdo že to bude letos soutěžit? O přízeň diváků budou bojovat:

Jelikož se Petr Čadek účastní soutěže jako jeden ze soutěžících, na postu hlavního choreografa a odborného poradce proto tohoto tanečního matadora vystřídá další matador Jan Onder, který v tomto ročníku nesoutěží.

Porota se k překvapení všech od minulého šestého ročníku vůbec nezměnila. I letos v ní zasednou čtyři členi, a to ve známém složení, které už jsme viděli. Obávaný a přísný porotce a jedna z tváří pořadu Zdeněk Chlopčík (foto ZDE), usměvavá, leč neméně přísná Tatiana Drexler (foto ZDE), pohodový Jan Révai (foto ZDE) a nakonec Radek Balaš (foto ZDE), který se nám představil poprvé v minulém ročníku.

Další věc, která se s lety nemění, a která již ke StarDance prostě neodmyslitelně patří, je dvojice moderátorů. Vždyť bez nich by to snad ani nebylo ono. I letos se tak této role zhostí moderátor Marek Eben a moderátorka a herečka Tereza Kostková (foto ZDE)

První taneční večer je přichystán na ČT1 již 17. října. Nezapomeňte se dívat!

A tady je malá ochutnávka:


Těšíte se na novou řadu StarDance a na novinky, které s sebou přinese? A který pár je vám nejsympatičtější? Nebo vás tanec naopak vůbec nebere, soutěž nesledujete a ani letos tomu šanci nedáte?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
HonZajs000
Autor kromě práva, hudby a hudební kompozice, které nade vše miluje, propadl i seriálům. Jeho duše je nenávratně ztracena. Již není cesty zpět!

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

IrmaVep
před 115 týdny
Jéé, no tak na to se docela těším ;) Já jsem děsný dřevo, ale koukat na ně mě...
justynajohnson
před 115 týdny
Já se ráda kouknu na Leoše i na ostatní,ale on mě zajímá nejvíc :)
HonZajs000
před 115 týdny
Po zhlédnutí tiskovky, kterou zveřejnili komplet až dnes, doplním ještě...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY