26. 9. 2015

Novinka pod lupou: The Player

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Do světa hazardu a nebezpečí se letos vydá nový akční thriller s názvem The Player, v hlavní roli s Wesleym Snipesem.

Základní údaje

Název: The Player
Žánr: drama / krimi / akční / thriller
Stanice: NBC
Premiéra: 24. 9. 2015
Vysílání: čtvrtek, 22:00
Předskokan: The Blacklist
Konkurence: How to Get Away with Murder, Elementary
Tipovačka: Týmy SerialZone, CWZone a Edna tipují zrušení. Týmy Gorilla, Nextweek a HBO jsou pro prodloužení. Lid také věří v prodloužení s 55 % hlasů.
Sledovanost pilotu: 1.2 / 4,68 milionu diváků (nízká)

Kdo?

Tvůrci: John Rogers, John Fox
Herci: Wesley Snipes, Philip Winchester, Charity Wakefield, Damon Gupton, Nick Wechsler

O čem to je?

Alex Kane je bývalý voják, který nyní pracuje jako bezpečnostní expert v jednom kasinu v Las Vegas. Náhle se stává hráčem v jedné velmi nebezpečné hře, ve které jde vskutku o hodně.

Akcí nabitý thriller The Player sleduje osudy pana Johnsona a Cassandry Kingové, kteří pracují v jednom kasinu v Las Vegas. Zároveň se účastní nebezpečných her, ve kterých jde vskutku o hodně. Organizace složená z bohatých jedinců sází na schopnosti bývalého vojáka a současného bezpečnostního experta Alexe Kana, který má za úkol zabránit těm největším zločinům, jaké si dovedete představit.

Dokáže Alex Kane zničit tuto organizaci zevnitř a zároveň pomstít smrt své ženy, nebo je pravda, že kasíno vždycky vyhrává?

Podobné seriály

24
Strike Back
The Blacklist
Underbelly

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Ach, taková idylka na začátku, hrdina byl jako již tradičně na pokraji absolutního štěstí, ale to by nebylo ono, aby nějaká hlavní postava neměla vlastní problémy a vnitřní démony, se kterými se musí vypořádat. Záhadná vražda jeho bývalky, se kterou to zrovna začalo zase fungovat, Alexe přivede na novou profesní dráhu a k nové sexy drsné parťačce, která je tak trošku superžena dělající tisíc věcí naráz a všechny bezchybně… + jí nechybí svůdný britský přízvuk.

Snipes je naprosto nejcoolovější týpek, s jakým se můžete setkat. Jeho herecký výkon mi docela připomíná klid a přirozený šarm Laurence Fishburna v Hannibalovi, tím ale rozhodně neříkám, že oba seriály srovnávám, pouze dva herecké výkony. Představitel Alex je typický hlavní hrdina – bouřlivý, náladový, chrlí jednu hlášku za druhou, samozřejmě musí lahodit dámskému oku… se stejným typem hlavního hrdiny se setkáte v každém druhém akčním seriálu.

Moc pozitivní je, jak je na místě akce policie asi do třiceti vteřin od spuštění alarmu, kéž by to tak bylo i ve skutečnosti :D Taky je super, jak na hrdinu na motorce střílí deset chlápků, kteří rozstřílí veškeré skla v budově, ale do něj ani do motorky se netrefí, i když mají čistý výhled.

Prostředí je opět pozlátkové, na rozdíl od Rosewoodu to ale přes všechnu tu zrychlenou akci nejde až tolik vidět. Na druhou stranu se zde dočkáte více než obvyklého množství využívání moderních technologií, vlastně to vypadá, že tito lidé jsou díky technologiím všemocní, dokážou splnit každé přání dvěma kliknutími za dvě vteřiny.

Konec mě ale přesvědčil, že bude stát za to koukat dál. Těším se na propojující dějovou linku, doufám teda, že se tou jeho mrtvou bývalkou budou zabývat dál… nechci vám tu moc spoilerovat, tak už raději víc neřeknu.

+ spousta akce
+ Wesley, blondýna
+ technologie
+ twist na konci

- vnitřní démoni hlavního hrdiny
- kámoš polda
- klasické klišé bezchybného a nezranitelného hrdiny

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Fruiko

Když jsem viděl poprvé trailer na Playera, tak mě nijak zvlášť nenadchnul. Ale říkal jsem si, že by se z něj klidně mohlo stát překvapení podzimu. No nestalo. Děj se docela vleče a než se pořádně připraví prostředí na hru, tak je půlka epizody za vámi, ale vám to připadá, jako kdyby už byl konec sezóny. Začátek se prostě vleče mnohem víc než pověstný týden před výplatou. V okamžiku, kdy se začne hrát jsem už s tempem příběhu neměl problém. Za to mi hlavou vrtalo, jestli by se z Harolda Finche z Person of Interest při nedostatku charakteru stal pan Johnson. Přeci jen technologii mají dost podobnou.

Player má asi nejblíž loňskému Scorpionovi. Jenže na rozdíl od loňského překvapivého hitu se tady tvůrci berou hrozně vážně. Takže to, co vás u Scorpiona přibije do židle a nutí valit bulvy a vykřikovat ve stále kratších intervalech „WTF!“, vás tady akorát nudí a nutí k myšlenkám na všechny ty epileptiky, které akční scény museli přivést k záchvatu. Kdyby na to nestačil ďábelský střih (a přitom akční scéna se dá dobře udělat i v jednom záběru – schválně pamatujete na loňského True Detectiva?), tak světla blikající rychleji než stroboskop už ano. Podtrženo sečteno, The Player připomíná hranou sekvenci nějaké akční videohry a je jen na vás, jestli to je dobře nebo špatně.

+ Wesley Snipes hází cool suchý ksichty
+ můžete se vsadit, že tenhle seriál zruší

- nikdo jiný už nehází cool suchý ksichty
- To opravdu bude celou sérii někdo sázet proti hlavnímu hrdinovi, když je to vlastně chodící Superman?
- technologické voodoo

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Seraphine313

Perfektní trailer na… nic. Je to akční, je to šílené, je to drahé… ale je to taky neskutečně hloupé. Hlášky, které v pilotu postavy pronášejí v nás mají vzbudit zájem. Existuje organizace na vyšší než nejvyšší úrovni, ta si najme lepšího než nejlepšího člověka. A všechno kolem něj se děje jen kvůli němu – lidé na něho čekají, lidé kvůli němu shánějí informace, lidi mu umetají cestičku. Se zdroji, s kterými by to zvládli sami, se ptám – k čemu ho vůbec potřebují?

Seriál je prošpikován tolika klišé, až si říkám, jestli náhodou svůj žánr neparoduje. A taky spoustou pitomostí. Jediné, co na tomto seriálu funguje, je kamera. Ta je naprosto perfektní. Jenže bohužel, už jsem vyrostl a jen zběsilé akční sekvence bez špetky inteligence mi už nestačí. Logika je potřeba, zvlášť v seriálu, který dává svou hloupost tolik na odiv.

Bohužel, Wesley Snipes, který měl být chodící reklamou na seriál, zapadne mezi průměr a vlastně si ho až tak nevšímáte. Není to James Spader, není to Clark Gregg, není to Jonny Lee Miller. Upřímně, v Playerovi je Wesley Snipes nikdo. Osobně mám dojem, že se snaží napodobit herectví Samuela L. Jacksona. Jediná příjemná tvář v seriálu je Philip Winchester, má o něco víc charisma, než bych od jeho postavy čekal. Naopak Charity Wakefield je příšerně nepříjemná a kdybych seriál dál sledoval, zvykal bych si na ni strašně dlouho. Asi jako na Megan Boone v Blacklistu. Jenže já to sledovat nebudu. Naštěstí. Příliš hlouposti na jednom místě (a přijde mi, že letos pouštějí do éteru televize víc pitomostí než obvykle).

+ kamera

- neprůstřelná lednička
- na ulici si můžete od kohokoli vzít mobil
- příliš přehnané naprosto všechno
- That's impossible.
- předpovídání budoucnosti
- pravidla? k čemu?

Moje hodnocení pilotu: 30 %

Dáte Playerovi šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
lukascoolarik

lukascoolarik

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Matuush

Matuush

Nejdřív jsem se na to nechtěla koukat, ale zničeho nic jsem se na to včera začala těšit. Tak jsem se na to...
před 261 týdny
inekafe

inekafe

Tak pilot videný a môžem spokojne napísať, že toto je presne seriál podľa môjho gusta. ;) Strike Back...
před 261 týdny
ragelly

ragelly

Do článku doplněn třetí názor, snad pomůže při rozhodování :D
před 259 týdny
Další články k tématu