5. 10. 2015

Novinka pod lupou: Dr. Ken

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

V páteční večery se ABC pokusí zaujmout sitcomem v hlavní roli s Kenem Jeongem s názvem Dr. Ken. Necháte se od něj prohlédnout?

Základní údaje

Název: Dr. Ken
Žánr: komedie / sitcom
Stanice: ABC
Premiéra: 2. 10. 2015
Vysílání: pátek, 20:30
Předskokan: Last Man Standing
Konkurence: The Amazing Race, Reign, MasterChef Junior:, Truth Be Told
Tipovačka: Kromě HBO tipují všechny týmy zrušení. I lid seriál odsuzuje k záhubě svými 72 % tipujících.

Kdo?

Tvůrci: Ken Jeong, Jared Stern
Herci: Ken Jeong, Suzy Nakamura, Tisha Campbell-Martin, Dave Foley, Jonathan Slavin, Albert Tsai, Krista Marie Yu

O čem to je?

Představte si, kdyby byl doktor House Číňan. A měl ženu. A dvě děti. A pracoval jako fyzioterapeut. Přesně tak vypadá nový sitcom Dr. Ken, který se očividně snaží navázat na úspěch loňských etnických komedií jako jsou Black-ish a Fresh Off the Boat. Doktor Ken má být hrubým lékařem, který se snaží zvládat jak svou obtížnou práci, tak i náročnou ženu Allison a své dvě drahé děti. Právě Allison je důležitá pro zachování jeho duševního zdraví, pracuje totiž jako psycholožka.

Podobné seriály

Black-ish
Cristela
Dr. House
Fresh Off the Boat

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Všem se hrozně moc omlouvám a naprosto chápu, že se mnou nikdo nebude ani v nejmenším souhlasit, ale mně se to hrozně líbilo :D Nevím, jestli jsem zrovna byla v náladě na takovou příšernost, že mě to vlastně zaujalo, nebo co, ale prostě jsem nadšená. Na druhou stranu už v našich předpovědích jsem s potupou uvedla, že Dr. Ken bude moje guilty pleasure, a po zhlédnutí pilotu tento názor přetrvává.

Neviděla jsem Community, hlavního představitele znám jen z hostování v Sullivan and Son, kde byl v těch pár dílech bezkonkurenčně tím nejlepším, co seriál dokázal nabídnout. V Kenovi to absolutně zabíjí, od hlášek až po mimiku a gestiku. Dokonce mi nevadí ani jeho lehce méně šílená rodina a lehce šílenější kolegové v práci, všichni mi přijdou vtipní!

Nevím, jestli se dokáže tak vysoká úroveň zábavnosti a vtipu udržet i nadále, doufám, že ano. U prvního dílu jsem se řezala smíchy od začátku do konce, každá maličkost mě dokázala rozesmát, no prostě jsem nadšená :D

+ vysoká úroveň vtipu
+ hlavní hrdina

- vysoká laťka, která většinou nejde udržet

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Fruiko

Dr. Ken je klasický rodinný sitcom, jaké jsme měli možnost vídat před lety. Před hodně lety. Problém je, že to je to poslední, čím nějak mezi ostatními dnešními sitcomy vyniká. Tím, že je leda tak pro sentimentální milovníky devadesátek. Všechno ostatní je totiž takové nějaké nijaké, asi jako výzdoba v čekárně u doktora. A tím vším myslím opravdu vše. Od hereckých výkonů až po průměrné vtipy. Nic si nedovolí vybočit z řady, stejně tak jako hlavní zápletka, jejíž vyústění je ostříleným seriálomaniákům jasné už v okamžiku stahování sledovací aplikace.

+ není to tak hrozné, jak by člověk podle traileru čekal

- je vám trapně pokaždé, když zazní podkresový smích a vy se snažíte najít vtip

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Seraphine313

První scéna – rektální vyšetření a kolonoskopie (polovina sitcomů by se bez kolonoskopie naprosto neobešla – například TAAHM). Druhá scéna – Ken u psychologa, z kterého se vyklube jeho manželka, on po ní chce, aby mu ukázala prsa, on má ale jen pět dolarů a ještě chce na ně vrátit (jako Alan v TAAHM). Neříkám, že to je TAAHM, ale… originalitou to zrovna neoplývá.

Druhá věc, co mě uhodila do nosu, byla, že cokoliv, co Ken Jeong říká, taky hned rukama a celým tělem předvádí. Poprvý je to fajn, ale podesátý je to otravný až hrůza. I rasistické vtipy, jako bych už někde slyšel – myslím, že ve Fresh Off the Boat.

Na druhou stranu, po chvíli si na Kena zvyknete. Jeho herecký styl je taková modernější verze (a teď mě nezabíjejte za srovnání) Miroslava Donutila ve Sluhovi dvou pánů. Pusťte si to někdy, je to bžunda. Tohle ovšem až tak ne. Jeong přehrává a sice se občas trefí do toho, co chce divák vidět, většinou je ale úplně mimo, za hranicí trapnosti.

Hlavní džouk epizody byl jasný asi tak od chvíle, co Ken zjistí, že jeho dcera není u Avery.

ps. „Did you see that episode of…?“ „Yes.“ „Or that…?“ „Yes!“ „Or any episode of…?“ „Yes! Yes! Yes!“ Jako bych slyšel svoji mamku a sebe.

+ čas od času dobrý vtip

- Ken pořád a neustále to, co říká, taky nonverbálně předvádí
- vykradená témata vtipů z ostatních sitcomů

Moje hodnocení pilotu: 30 %

Dokáže podle vás ABC pokračovat v úspěchu etnických komedií a Dr. Ken prorazí i přes vražedný páteční slot, nebo půjde o další seriál předurčený k záhubě?

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
lukascoolarik

lukascoolarik

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Ragelly mě mate :D.
před 260 týdny
ragelly

ragelly

:D Já tak nějak tušila, že se mi to bude líbit, stydím se, ale pilot byl pro mě super :D
před 260 týdny
Další články k tématu