16. 9. 2015

Kdo přežije 2015: Jdeme na to!

Tipovačka odtipována, teď už se jen modlit, aby nám to vyšlo. A jak tipovali ostatní? Pojďme si udělat rychlou rekapitulaci a poohlédnout se za minulým ročníkem!

Kdo přežije 2015: Jdeme na to!

Nová sezóna oficiálně začíná. Již čtvrtým rokem vám ji zpříjemníme formou tipovací hry. Celé léto jste měli možnost přemýšlet a rozhodovat se, jak která novinka skončí. Tipovačka je nyní uzavřena, nezbývá tak nic jiného, než si držet pěsti a čekat na výsledky ratingů a sledovanosti, abychom se dozvěděli, jaké nové hity sezóna 2015/16 přinese, a kteří raní favorité skončí rychle v seriálovém nebi. Výsledky se budeme dozvídat v následujících devíti měsících a samozřejmě vám je budeme aktuálně zveřejňovat.

Rekapitulace tipovačky 2014/2015

Ještě předtím, než se však podíváme na souhrn našich/vašich tipů, se hodí krátká rekapitulace výsledků předchozího ročníku. V sezóně 2014/15 se vás do naší hry zapojilo 1665. Jen pro srovnání: V roce 2013 to bylo 1121 tipujících a v roce 2012 388 tipu­jících. Aby hra byla zajímavější, rozhodli jsme se ji rozšířit o celou řadu nových týmů! Jako tradičně jsme přizvali vás všechny jakožto lid. Vrátili se nám veteráni Gorilla a CW Zone. Tabulku pak doplnili dva nováčci – HBO a Edna. No a samozřejmě nemohl chybět ani tým SerialZone :-) Sezóna vesměs dopadla podle obecných očekávání, i když musíme přiznat, že se našlo pár novinek, u kterých jsme se všichni shodně mýlili. Příkladem byly překvapivé hity jako American Crime, Galavant, Secrets & Lies, The Odd Couple, Empire a The Mysteries of Laura.

Tipovačka stále není ukončená, zbývá odhalit pouze osud dramatu The Whispers. Už nyní ale můžeme gratulovat vítězi, kterým je… prosím fanfáry… Gorilla! Gorille se podařilo již podruhé zvítězit a odebrat tak chlubící právo týmu SerialZone, který se z vítězství radoval v loňském roce. Ačkoliv na počet správných tipů je na tom nejlépe SerialZone (26), Gorilla má lepší megaskóre (979), které je rozhodující, takže ještě jednou gratulujeme :-)

Co se týče jednotlivců, prozatím je v čele elizabetka36 se skvělými 1451 body! Druhé místo prozatím obsazuje Motna (1377 bodů) a bronz těsně DomiiSt (1353 bodů). Jakmile bude celá tabulka kompletní, budeme vás informovat o končeném pořadí na prvních třech příčkách. Jak jste dopadli vy i vaši přátelé zjistíte na stráce tomu určené, tak se mrkněte a pak se nám pochlubte!

Tipovačka 2015/2016

Dokážeme vítězství obhájit v následující sezóně? Rozhodně to nebudeme mít jednoduché. Loni nás přátelská soutěž s větším počtem týmů moc bavila, letos jsme k týmu SerialZone tedy opět přizvali Gorillu, CW Zone, HBO a Ednu! Po roce pauzy se navíc k tipování vrací také tým NeXtweek, takže letošní tabulka je opravdu napráskaná!

2454
Tolik lidí se odhodlalo podívat do své křišťálové koule a vyzkoušet si tipnout osud letošních novinek.

Letos jste předčili veškerá naše očekávání! Loni hlas lidu ovládlo zhruba 1660 lidí, no a letos? O 800 více! My jakožto týmy to proti vaší většině budeme mít obzvláště těžké! Jsme moc rádi, že jste se zapojili do hry, sezónní prodlužování budou hnedle radostnější a rušení nebudou tolik bolet, když se budeme moct radovat z bodíků a dalšího správného tipu.

Tentokrát mají naše týmy poměrně slušný počet seriálů, u kterých se stoprocentně shodneme, a to jak u rušení (hlavně komedie), tak u prodloužení (hlavně dramata). Hromadně odepisujeme Blood and Oil, Uncle Buck, Rush Hour, The Guide to Surviving Life, Crowded, Heartbreaker a Truth Be Told. Naopak jistojistě jsme přesvědčeni, že objednávku na druhou řadu dostanou The Muppets, Criminal Minds: Beyond Borders, Limitless, Supergirl, Lucifer, Blindspot, Chicago Med a Legends of Tomorrow.

I letos většina týmů pokračuje i letos s pesimismem a obnovení nerozdává jen tak do větru. Přesto největším kruťákem zůstává náš tým. Asi jsme moc zmlsaní kvalitními seriály, že nám už všechno přijde jako odpad. Naopak HBO je velmi optimistické, když tipuje víc prodloužení než rušení.

  Obnovení Zrušení
SerialZone 13 26
Gorilla 20 19
CWzone 14 25
HBO 20 19
Edna 14 25
NeXtweek 16 23
Hlas lidu 16 23

V kostce to letos bude mezi velkými týmy hodně ostrá hra. SerialZone má pouze 7 rozdílných tipů s CW Zone, nebude tedy kde získat žádný větší náskok. S HBO se lišíme ve velkých 15 tipech, s Gorillou v 9, s Ednou také v 9 tipech a s NeXtweekem v 11 tipech. Největší soutěž bude ale mezi Ednou a NeXtweekem, kteří mají rozdílné pouze 4 tipy! Zajímavá hra to potom bude taky u Gorilly proti HBO, oba týmy mají totiž neuvěřitelných 16 rozdílných tipů. HBO jde celkově proti proudu, velmi se liší od tipů všech ostatních týmů, tak uvidíme, jestli zazáří, nebo loňské třetí místo bylo jen šťastnou náhodou.

  SerialZone Gorilla CWzone HBO Edna NeXtweek Hlas lidu
SerialZone 9 7 15 9 11 7
Gorilla 9 14 16 12 12 10
CWzone 7 14 10 8 8 8
HBO 15 16 10 16 14 12
Edna 9 12 8 16 4 8
NeXtweek 11 12 8 14 4 6
Hlas lidu 7 10 8 12 8 6

Několik zajímavostí na závěr

Samozřejmě se sluší, abychom zrekapitulovali největší želízka v ohni a naopak největší losery nové sezóny podle vás, téměř 2500 hlasujících, kteří jste vytvořili tým lidu. Loňská čísla (pod 20 a nad 95 %) jsme letos nepřekonali, ale i tak tu jasně můžeme pozorovat, komu fandíte, a komu naopak šanci nedáte.

Není žádným překvapením, že nejvíce důvěry vkládáte do novinky Legends of Tomorrow. U té 93 % hlasujících tipuje, že dostane druhou řadu. Na druhém místě se umístila Supergirl (78 %), následovaly seriály Lucifer (77 %) a Limitless (76 %).

Naopak nejméně kladných hlasů od vás dostal sitcom Dr. Ken, pouze 28 % hlasujících věří v prodloužení. Stejné nepříznivé číslo obdržela další komedie, tentokrát od Foxu – The Guide to Surviving Life. Jen o jedno procento více obdržel Uncle Buck, jak jinak, taktéž jde o komedii. A bramborová je šílená bývalka Crazy Ex-Girlfriend, které věří 30 % tipujících.

O soutěžních týmech už jsme se bavili, ale ještě vyzdvihneme odvážné tipy, u kterých jde jeden tým proti všem (včetně lidu):

SerialZone: u Quantica tipuje zrušení
CW Zone: u Game of Silence tipuje prodloužení
Edna: u Supergirl tipuje zrušení
NeXtweek: u Of Kings and Prophets tipuje prodloužení
Gorilla: u Angel from Hell, Superstore a Containment tipuje prodloužení
HBO: u Dr. Ken, The Family, Emerald City a Hot and Bothered tipuje prodloužení, u Scream Queens tipuje zrušení

Už tedy zbývá pouze popřát všem hodně štěstí v letošním tipování!

Kompletní tabulka tipů s průběžným skóre


Tak co, jste v porovnání s ostatními spokojeni se svými tipy? Jak moc věříte letošním novinkám? Kolik tipujete prodloužení a kolik zrušení? Jste snad větší drsňáci než my? Nebo jste více optimističtí?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí není Čech! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře30zobraz všech 30 příspěvků
Lill

Lill

29 spravnych, 994 bodov.. Meh :D
před 225 týdny
ragelly

ragelly

27 a 961, a to letos to bude ještě horší :D
před 225 týdny
Locke

Locke

19 a 643 bodů. Ano, čtete správně :D
před 225 týdny
Další články k tématu