Facebook Twitter E-mail
19. září 2015

S nasazením života jako seriál

Viděli jste film In the Line of Fire (S nasazením života)? Že ne? Tak to koukejte napravit, protože stanice NBC chystá jeho seriálový remake!

NBC v poslední době hodně těží z filmové tématiky. Včera jsme vás informovali o tom, že stanice dokonce chystá prequel k filmu Taken (96 hodin), kde hrál hlavní roli Liam Neeson.

S nasazením života je hvězdně obsazené a na několik Oscarů jmenované politické drama nebo lépe řečeno thriller, který vznikl v roce 1993. V čele jsou dva hlavní hrdinové. Kladný a záporný. Na jedné straně stojí Clint Eastwood coby agent tajné služby Frank Horrigan, který působí jako ochranka hlavy Spojených států. Na straně druhé pak je John Malkovich coby nájemný zabiják Mitch Leary. A ten má za cíl právě prezidenta. Nicméně, i když Frank tuší, co má Mitch za lubem a snaží se o tom všechny ve svém okolí přesvědčit, nedaří se, a Frank se ocitá v boji na život a na smrt, ze kterého může vyjít jen jeden. Začíná se tak dle slov distributora filmu souboj kočky s myší s cílem nalézt sebe sama, klid a vykoupení.

A právě tenhle příběh nám teď chce NBC naservírovat v několika epizodách. O scénář se postarají Carol Mendelsohn, dvorní scénáristka celé série kriminálek CSI (od CSI: Crime Scene Investigation (Kriminálka Las Vegas), přes CSI: Miami (Kriminálka Miami) a CSI: NY (Kriminálka New York), až po CSI: Cyber) a Josh Berman, scénárista seriálu Drop Dead Diva (V těle boubelky) nebo pomocný scénárista u již zmíněných kriminálek.

Podle všeho má být příběh, stejně jako hlavní zápletka, zachován. Jestli změna formátu z filmu na seriál celé věci prospěje, a seriál bude sklízet úspěchy jako film, uvidíme. Většinou ale takové kroky nemají dobré konce. Ve chvíli, kdy se seriál vyloženě opisuje, diváky to jednoduše nebaví. A tak se v poslední době spíše jen volně navazuje na filmové předchůdce. Své o tom ví i divácky úspěšné Fargo na stanici FX nebo za chvíli startující Limitless na CBS. Oba dva totiž sice vycházejí z filmu, ale vždy na něj volně navazují.

Nám teď ale nezbývá nic jiného než čekat a doufat.


Těšíte se na seriálového Clinta a Johna? Jste taky zvědaví, jak se s filmem NBC popasuje?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
HonZajs000
Autor kromě práva, hudby a hudební kompozice, které nade vše miluje, propadl i seriálům. Jeho duše je nenávratně ztracena. Již není cesty zpět!

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Nevada
před 109 týdny
Boha, další... To jako teď filmaři budou převážně točit jen série, zatímco...
La.Volpe
před 109 týdny
Viděli jste film In the Line of Fire (S nasazením života)? No že se ptáte....

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY