Facebook Twitter E-mail
20. září 2015

Zákon a pořádek jako reality show

S novinkami ze stanice NBC se v poslední době roztrhl pytel, zejména pokud je řeč o nových projektech. A právě do této skupiny patří i další plánovaný spin-off krimidramatu Law & Order (Zákon a pořádek) z hlavy Dicka Wolfa.

Law & Order se na televizních obrazovkách objevil už před 25 lety, v roce 1990. Tehdy jej začala vysílat televizní stanice NBC. Seriál si okamžitě získal přízeň diváků a stal se v podstatě kultovní kriminálkou. Během následujících let bylo díky vysoké sledovanosti seriálu dopřáno hned několik spinoffů, které zaznamenaly úspěch stejný nebo hodně podobný. Nejdéle vysílaný z nich, Law & Order: Special Victims Unit (Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti), si v současnosti stále drží skvělou sledovanost a své značce rozhodně ostudu nedělá. Do jisté míry za to určitě může i prostředí Chicaga, do kterého Dick zasadil i další tři své seriály, Chicago Fire, Chicago P.D. a Chicago Med, kde nešetří vzájemnými crossovery.

Nejnovější přírůstek do rodiny L&O ponese název Law & Order: You The Jury, což se dá volně přeložit jako „Zákon a pořádek: vy coby porota“. A názvu bude odpovídat i obsah. Bude se totiž jednat o hodinové dokudrama z prostředí soudní síně. Dick Wolf tak hodlá zčásti navázat na nevalné úspěchy svého projektu z roku 2002, kdy do televize protlačil Crime & Punishment jako neoficiální spin-off značky L&O.

Koncept pořadu by měl být takový, že vše bude stát na divácích či na lidech z davu, jak je označuje sám Dick. Hlavně na nich prý bude záležet, jakým směrem se bude vývoj událostí ubírat, a jak seriál bude ve finále vypadat. Zobrazovány by měly být skutečné právní spory a případy ze soudní síně, jejichž verdikt se rázem ocitne v moci diváků na místě poroty. Jak bude takový koncept v praxi fungovat, zatím těžko říct, ale může to vypadat zajímavě…

Perličkou pak je fakt, že koncept You The Jury teď není nic nového. Tento koncept si televize zakoupila už v květnu. Teď k němu pouze přibyla značka L&O, což by seriálu mělo zajistit jistou popularitu navíc.


Co říkáte na tento Dickův experiment? Myslíte, že dostojí kvalitám L&O, nebo to podle vás bude naopak propadák?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
HonZajs000
Autor kromě práva, hudby a hudební kompozice, které nade vše miluje, propadl i seriálům. Jeho duše je nenávratně ztracena. Již není cesty zpět!

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY