23. 9. 2015

5+1 na téma Komedie (ukončené)

Vítáme vás u pokračování naší rubriky, která se zaměřuje na opomíjené seriály. Pět redaktorů a autor článku vybrali šestici seriálů, které unikají pozornosti davů, ale přesto stojí za zhlédnutí.

5+1 na téma Komedie (ukončené)

Každý z redaktorů si zvolil jeden seriál a připravil pro vás doporučení, proč zrovna tenhle seriál stojí za sledování. Naposledy jsme zakončili část, která se zaměřovala na aktuálně vysílané seriály a nyní je čas posvítit si na seriály, které již byly ukončeny. Jako první se ke slovu dostanou komedie. Připravte se tedy na výběr ze seriálů, kde je hlavním cílem diváky pobavit. A podle našich redaktorů právě tato šestice stojí za doporučení, protože se jí to daří. Důležitým faktorem pro výběr byl počet hodnocení v naší databázi a hranice pro opomíjený seriál byla stanovena na 300 hodnocení.

allyska

Whitney
stanice
NBC
hodnoceno
67×
allyska

Alex a Whitney spolu chodí již tři roky, do svatby se ale vůbec nehrnou. Důvodem je strach Whitney ze závazků. Pak je tu Neal s Lily, kteří jsou spolu jen rok, čímž si Whitney odůvodňuje, proč jsou neustále jako dvě hrdličky. Partu doplňuje věčně svobodný mládenec Mark a rozvedená Roxanne, které nikdy nechybí v ruce sklenička.

Jedná se o příjemnou komedii, na kterou se můžete koukat se svoji drahou polovičkou, jelikož byste se ve Whitney a Alexovi mohli poznat. Předností seriálu je pěkně zpracovaná proměna Whitney, zpočátku opravdu trhlé a děsící se slov svatba a děti. Alex Whitney skvěle doplňuje, ale ani jemu nechybí svéráznost. Mnohdy ale musí mít svatou trpělivost s Whitninými praštěnými nápady a názory. Seriál se sice dožil jen dvou řad, což mě trošku zamrzelo, ale zas to není drama. Čili mi stačí, že jsem se po celou dobu sledování bavila a nedočkala se otevřeného konce.

Podobné seriály: 2 Broke Girls, Friends With Better Lives

Gabik.029

Pokud dáváte přednost klasickým rodinným sitcomům, u kterých se pobavíte a zároveň na chvíli vypnete, 8 Simple Rules bude něco pro vás. Děj se točí kolem pětičlenné rodiny Hennessyových, se kterou se divák rozhodně nenudí. Hlava rodiny Paul Hennessy pracuje z domu a živí se jako novinář sportovní sekce. Do chodu domácnosti a výchovy svých tří dětí se ovšem doposud moc neangažoval, což se nyní ale navzdory jeho námitkám změní. Jeho žena Cate totiž nastupuje znovu do práce jako zdravotní sestra a bez manželovy pomoci všechno nezvládne. Paul tak nyní musí čelit výzvě v podobě výchovy tří teenagerů, kteří mu to vůbec neusnadňují. Zejména jeho nejstarší dcera Bridget mu dává pořádně zabrat. Bridget je typická šestnáctiletá puberťačka, kterou zajímá randění a móda. Ve škole nepatří zrovna mezi nejchytřejší studenty, ale mezi přáteli je velmi populární. Její mladší sestra Kerry je pravým opakem. Kerry je velmi inteligentní, ale ve stínu Bridget nemá mnoho šancí předvést své přednosti. Proto je spíše uzavřená sama do sebe, avšak svým sarkasmem dokáže zpražit každého a nikoho nešetří. Nejmladší Rory to má doma nejjednodušší. Jelikož je jediným synem, Paul má pro něj slabost a Rorymu tak spousta věcí projde. Což mu vyhovuje, protože si užívá, když může škádlit své starší sestry. Ať už jste v kterémkoliv věku, určitě se v postavách a v situacích, ve kterých se ocitnou, mnohdy najdete.

V seriálu si tenkrát zahráli dnes už velmi populární herci, které svět televize proslavil. Do role Paula byl obsazen herec John Ritter, který během natáčení nešťastně zemřel. Jeho smrt byla poté do seriálu vepsána a všichni tak měli možnost uctít jeho památku. Jeho ženu Cate ztvárnila herečka Katey Sagal, hvězda seriálů jako jsou například Married… with Children (Ženatý se závazky) a Sons of Anarchy (Zákon gangu). Jako jejich nejstarší dcera Bridget se představila herečka Kaley Cuoco-Sweeting, kterou dnes všichni znají jako Penny ze seriálu The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku). Během druhé série se k obsazení připojil i herec David Spade ze seriálu Rules of Engagement (Pravidla zasnoubení). A přestože spolu sestry Bridget a Kerry (Amy Davidson) moc nevycházely, jejich představitelky se staly nejlepšími kamarádkami a Amy šla dokonce Kaley na svatbě za družičku.

Podobné seriály: Krok za krokem (Step by Step), Pearsonovi (The Bill Engvall Show)

Honzajs000

Muži sobě (Men at Work)
stanice
TBS
hodnoceno
115×
Honzajs000

Men at Work aneb Muži sobě jsou komedie pojednávající o partě čtyř dobrých kamarádů pracujících pod jednou střechou v pánském časopise „Full Steam“. Milo je čerstvě opuštěný vousatý intelektuál s velkým snem, napsat vlastní román, Tyler je hezounek a lamač dívčích srdcí s ohromujícími vlasy, Gibbs sportovec a vášnivý fotograf, a Neal je sladký nemotora a trdlo, který jako jediný z nich má trvalý vztah, a to s dcerou svého šéfa, Amy. Jelikož společně tráví většinu času, zažívají spolu nejrůznější příhody.

Já osobně tenhle seroš doporučuji všemi deseti. Spolu s Ground Floor je to podle mě jedna z nejlepších oddechovek a jeden z nejlepších seriálů TBS vůbec. Spousta humoru, o hlášky rozhodně není nouze, vtipné situace bravurně zvládnuté a úžasně ztvárněné postavy. I když některé scény působí možná trochu přitaženě za vlasy, člověk to mávnutím ruky přejde a jede se dál. Navíc občasné hostování J.K. Simmonse coby P.J. Jordana, otce Amy a šéfa všech čtyř pánů, je vždy absolutně geniální. Hrozně mi svým postojem a vyjadřováním připomínal Dr. House. :-) Máte-li rádi pestrý humor a rádi se smějete, a zároveň nechcete u seriálu moc přemýšlet, tohle si prostě nesmíte nechat ujít, a musíte to zkusit. Každý díl má svou vlastní zápletku, přičemž celou řadou se prolíná nějaké širší téma jako například zpracování rozchodu apod. Nicméně to v tak malé míře, že člověk opravdu nemusí náročně držet v paměti, co že se stalo a jak na tom teď hlavní hrdinové jsou. Prostě jedním slovem geniální. Doporučuji!

Podobné seriály: Suterén (Ground Floor), Mad Love

Inekafe

Pravidla zasnoubení (Rules of Engagement)
stanice
CBS
hodnoceno
141×
Inekafe

Rules of Engagement je komédia o partii priateľov, ktorí sa stretávajú v miestnom bistre. Znie to celkom povedome, však? Hej, môže to pripomínať snáď každý sitkom od Friends až po HIMYM, avšak narozdiel od týchto seriálov má RoE z väčšej časti iba polovičné série, a preto aj napriek 7 sériám má dokopy len 100 epizód. Tvorcovia tak nemuseli veľa vecí naťahovať, seriál je jednoduchý, svižný, pohodový a aj napriek vopred neoznámenému koncu to tvorcovia tušili a mohli nám naservírovať pekný, pozitívny sitkomový záver. Prvá 6-dielna séria je len taká zoznamovacia, resp. oťukávačka, stretávame sa s Adamom a Jennifer, čerstvo zasnúbeným párom, Jeffom a Audrey, dlhoročným manželským párom, a ich slobodným kamarátom Russellom. Každý má iný životný príbeh a skúsenosti, o ktoré sa môže podeliť. V druhej sérii už sme oboznámení s postavami a môžeme si užívať ich interakciu a každodenné problémy. V tretej sérii sa ešte pridá k hlavnému obsadeniu Timmy, Russellov poskok a fackovací panák, a už len kvôli nim dvom sa oplatí si seriál pustiť, pretože ich chémia a neustále podpichovanie je úžasné. Osobne mi je najviac blízky Jeff, typický Američan a hlavne typický chlap. Nič zelené by do úst nedal ani omylom a najradšej by len sedel pred telkou pri futbale s pivom v ruke a nejakým steakom alebo iným mäsom k jedlu. :)

Prečo seriál odporúčam? Lebo oproti všetkým tým TBBTčkám a HIMYMom a podobným si tento udržiava stálu kvalitu viac-menej po celý čas. Po slabšom štarte sa to zdvihne a nesie na jednej vlne. Nesnaží sa byť zbytočne prehnane nasilu vtipný. Na hercoch je vidieť, že si natáčanie užívajú a že ich to baví, to vždy dokážem oceniť a vyčarí mi to úsmev na tvári. Postavy sú sympatické a ľahko si ich dokáže človek obľúbiť. Bodka. :)

Podobné seriály: Přátele (Friends), Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother)

lukascoolarik

Wilfred
stanice
FXX
hodnoceno
214×
lukascoolarik

Wilfred je opravdu netypickým sitcomem a hned na úvod je třeba poznamenat, že ne každému svým specifickým stylem sedne. V hlavní roli se nám představuje Elijah Wood, jenž hraje Ryana Newmana, zoufalého mladíka, který se hned v úvodu pokouší spáchat sebevraždu. Po několika nepovedených pokusech a revizích dopisu na rozloučenou ho ráno probouzí jeho nová sousedka, Jenna Muellerová (Fiona Gubelmann). Prosí ho, aby jí pohlídal jejího pejska Wilfreda (Jason Gann), což by nebylo až tak zvláštní, kdyby Ryan psa neviděl jako člověka v psím převleku. Ryan tak úplně nechápe, co se děje, přesto se z této dvojice stanou přátelé.

Jeden by teď namítl, že to zní naprosto pitomě a že je to nesledovatelný paskvil, který nemá hlavu ani patu. Opak je pravdou. Tvůrci moc dobře vědí, kam příběhově míří, navíc se dočkáte neobvyklého, přesto zábavného druhu humoru. Kromě vtípků se ale dočkáte i nečekaných zvratů a různých psychologických záležitostí. Wilfred si s vámi dokáže skvěle pohrát. Dokáže vás zmást i rozesmát, a pokud si na jeho styl během několika epizod zvyknete, čeká vás parádní podívaná.

Podobné seriály: Wilfred AU, It's Always Sunny in Phiadelphia

Pajky

Happy Endings
stanice
ABC
hodnoceno
149×
Pajky

Happy Endings je zámořskými kritiky milovaný sitcom se skvělým obsazením. Jak je u sitcomů obvyklé, tak nám představí šestici dobrých přátel. Jenže všechno začíná trochu netypicky, rozchodem hlavních hrdinů. A co se stane s partou přátel, když se tenhle pár, co je dal dohromady, rozejde? Budou si muset zvolit stranu? Situaci ještě navíc komplikuje fakt, že Alex a Dave (onen pár) se rozhodnou zůstat přáteli.

Hlavním plusem tohoto seriálu je opravdu skvělé obsazení a neokoukané charaktery postav, jejichž interakce je kouzelná. Zachary Knighton (Dave) je velkej sympaťák a jeho ex Alex hraje krásná Elisha Cuthbert. Druhým párem je Alexina sestra Jane (Eliza Coupe), která domácnosti a manželství vládne pevnou rukou a její lehce uťápnutej manžel Brad (Damon Wayans). Partu pak doplňuje netypický homosexuál Max (Adam Pally) a střelená Penny (Casey Wilson). Postavy a herci mezi sebou mají perfektní chemii a i když se jim občas stane, že se ocitnou v povědomých zápletkách, tak nikdy nenudí. Pomáhá tomu i množství seriálových a filmových odkazů. Seriál mě bavil po celou dobu své existence, postavy jsem si snadno oblíbil a pořád mě mrzí ukončení. Happy Endings je příjemná oddechovka, která navodí dobrý pocit a o to u komedií jde, ne?

Podobné seriály: Nová holka (New Girl), Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother)


Které z vybraných seriálů sledujete a které vás zaujaly a zařadíte je do svého watchlistu?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
Pajky

Pajky

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře17zobraz všech 17 příspěvků
Seraphine313

Seraphine313

Moje slova :D
hodně dávno
Adrian "A.C." Conor

Adrian "A.C." Conor

Videl som iba 8 Simple Rules a určite neoľutujete ak si to pozriete. Zvyšné, ďakujem za tipy. Určite sa...
hodně dávno
Exredaktorka

Exredaktorka

Z těchle je můj favorit jasně Men at Work. Happy Endings měl super trailer, ale seriál samotný mě strašně...
hodně dávno
Další články k tématu