21. 9. 2015

Novinka pod lupou: Life in Pieces

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Life in Pieces
Žánr: komedie / sitcom / rodinný
Stanice: CBS
Premiéra: 21. 9. 2015
Vysílání: pondělí večer od 20:30 hodin, od 5. listopadu každý čtvrtek večer od 20:30 hodin
Předskokan: The Big Bang Theory
Konkurence: Dancing with the Stars (ABC), Crazy Ex-Girlfriend (CW), Gotham (Fox), The Voice (NBC)
Tipovačka: Týmy SerialZone, Gorilla a Edna tipují prodloužení. Týmy CWZone, NeXtweek a HBO jsou pro zrušení. Lid se taktéž přiklání ke zrušení, a to s 52 % hlasů.

O čem to je?

Life in Pieces je komedie o jedné velké šťastné rodině a jejich občas trapných, leč často vtipných a v konečném důsledku nádherných důležitých momentech, které jsou vyprávěny vždy z úhlu pohledu každého člena rodiny. Jsou zde tři sourozenci. Prostřední Matt možná právě našel svou pravou lásku – svou spolupracovnici Colleen. Jeho mladší bratr Gret je ženatý s Jen a společně musí čelit nástrahám, které sebou přináší narození prvního společného potomka. Nejstarší Heather a její manžel Tim se tolik děsí toho, až děti dospějí a odletí z hnízda, že i v pozdějším věku přemýšlí o pořízení si dalšího mimča. Jejich matka Joan je matriarcha s obrovským srdcem, která by pro své děti udělala první poslední… pokud tedy jejich přání jde ruku v ruce s jejím souhlasem. Táta John je otec rodiny, který se snaží vypořádat a často zlehčit fakt, že mu táhne na sedmdesát. Každý týden rodina divákům představí čtyři krátké příběhy, ve kterých se snaží uchovat si vzpomínky a zážitky, které s nimi zůstanou po zbytek života. Přesně tyto zážitky jsou totiž to, o čem v životě každého člověka jde.

Seriál / projekt byl dlouhou dobu přehlížený. Zablikal až v momentě, kdy stanice CBS oznámila, že mu v podzimním schématu pro novou sezónu naděluje nejlukrativnější časový slot – předskokana mu dělá TBBT. V tu chvíli mnoho lidí zpozornělo; z jasného rušení bylo najednou téměř jasné prodloužení. Nestává se často, aby seriál po Big Bangu dostal stopku po první řadě. Jak si ale povede, to se musíme nechat překvapit. Herecké obsazení, které skýtá hned několik nominovaných a vítězů na ceny Emmy či Zlaté glóby, nasvědčuje tomu, že by CBS potenciálně mohla držet v rukou nový sitcomový hit, který tu s námi bude pěkných pár nadcházejících se­zón.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Life in Pices je první pilot z letošní sezóny, na který jsem koukala. Musím říct, že po traileru jsem nebyla úplně přesvědčená, že půjde o něco, co by mě mohlo zajímat, ale pilot příjemně překvapil.

Moc se mi líbí koncept seriálu. Obecně na sitcomech nebo komediích moc nemusím, jak je celý díl vždycky v podstatě o ničem. Tady je ale rozdělený do čtyř pětiminutových částí, každá se točí o něčem jiném. Tím pádem celý díl uteče jako voda a vy se nezačnete nudit.

Co se týče komediálních kvalit, určitě je co zlepšovat, ale pilot měl potenciál. Některé scény byly na hranici vkusu, ale párkrát jsem se i dost zasmála, což vítám. Herci vypadají sympaticky všichni, i když si myslím, že především prarodiče nebo třeba přehnaně starostlivá matka toho zrzka nesednou všem. Každá postava má něco do sebe, jsem zvědavá, jak se jejich osudy budou vyvíjet.

Za mě na začátek plus, určitě seriálu dám ještě šanci.
  • koncept 4 krátkých příběhů
  • pestré herecké obsazení
  • občas se zasmějete
  • někdy až na hranici nevkusu
75 %
Mé hodnocení
ragelly

V pilotu nedostanete o moc víc než v traileru – dokonce díl není ani pořádně ukončený. Jinak ale poměrně funguje. Sice vás bude napadat, jestli ty příběhy nejsou náhodou propojené časově, ale ne, nejsou. Vtipy jsou namíchané půl na půl z provařených a nových. Oceňuju rozdělení na jednotlivé linky, epizoda vám uteče strašně rychle. První část je perfektní, druhá, vzhledem k traileru, nepřináší nic nového, ale je ok, třetí jako by chybělo uprostřed asi pět minut k pořádnému příběhu a čtvrtá je bohužel trapná od začátku do konce, do konce, který navíc ani koncem není, protože konec chybí. Celkově to bohužel spadá do průměru, někam k loňskému pilotu A to Z.

  • rozdělení na příběhy
  • nevyváženost jednotlivých příběhů a vtipů
50 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
verunkabrožová

verunkabrožová

Ti herci nejsou ale vůbec koukatelní,možná snad jeden,dva...no nevím,až to bude na skladě tak se rozhodnu
před 262 týdny
lukascoolarik

lukascoolarik

Takže... Po pilotu jsem hodně rozpačitý. Většina herců mi vyloženě nesedla, to je ale ten nejmenší...
před 262 týdny
ragelly

ragelly

Tak i tady jsme přidali krátké názory, díky i Lukášovi za názor tady v diskuzi :) Co ostatní?...
před 261 týdny
Další články k tématu