25. 9. 2015

Novinka pod lupou: Rosewood

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Rosewood
Žánr: drama / krimi
Stanice: Fox
Premiéra: 23. 9. 2015
Vysílání: středa večer od 20:00
Předskokan: -
Konkurence: The Middle a The Goldbergs (ABC), Survivor (CBS), Arrow (CW), The Mysteries of Laura (NBC)
Tipovačka: HBO jde proti všem týmům a tipuje prodloužení, ostatní seriálu nevěří. Lid ale tentokrát stojí za kabelovkou a na prodloužení sází těsně s 52 % hlasů.

O čem to je?

Seznamte se s hrdinou, který se dá charakterizovat jako Beethoven mezi soukromými patology. Rosewood vypráví příběh doktora Beaumonta Rosewooda, toho nejlepšího patologa v Miami. Využívá ke své práci svou velmi sofistikovanou pitevní laboratoř. Dělá pitvy na zakázky, aby odhaloval různé nápovědy z lidského těla, které tradiční policejní vyšetřovatelé přehlédnou. Jeho novou partnerkou je detektivka Villa, které nechybí velká osobnost, ale ani vlastní vnitřní démoni. Villa je ohromena hrdinovými úžasnými schopnostmi, ale jeho věčný optimismus ji spíše vytáčí, než aby se jím nakazila. Přesto si tento pár po pracovní stránce bude velmi rozumět a společně dokáže týden co týden řešit ty nejzapeklitější případy. Rosewood věří, že každý okamžik lidského života by si člověk měl užívat plnými doušky. Právě tyto momenty životů obětí zločinu, které tito nebožtíci již nikdy nezažijí, jsou to, co hrdinu neustále žene kupředu.

Rosewood nikdy nebyl žhavým želízkem v ohni. Stanice Fox v minulosti měla úspěch s odlehčenými kriminálními seriály (důkazem budiž stále běžící Bones), proto není divu, že se po loňském temném Gothamu pokouší svůj program zase trošku osvětlit. Seriál má příjemné herecké obsazení, ale poměrně těžký časový slot. Mnoho lidí jej jistě bude brát jako pohodovou odreagovačku, ale je ve hvězdách, jestli jeho sledovanost, která bude pravděpodobně někde v lehkém podprůměru, bude stanici stačit pro oznámení prodloužení. Seriál není ani příliš propagován, takže bychom radili, ať pár dílů počkáte, než si ho úplně zamilujete… Protože dost možná může jít o další případ typu Forever.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Trailer se mi sice líbil víc, ale celkově jsem spokojená. Hlavní hrdina původně vypadal sympaticky, nicméně z pilotu vyplynulo, že jde o namyšleného frajírka, který nemá mnoho společného s Patrickem Janem, jak se na první pohled mohlo zdát.

Sám si v podstatě vynucuje spolupráci s policisty, ty mrtvoly úmyslně vyhledává. Jasně, má soukromou ordinaci, takže musí být aktivní v hledání případů, aby si zajistil nějaký příjem, ale místy mi to v pilotu přišlo až moc nucené. Na druhou stranu jsem se dobře pobavila, když na začátku i na konci dílu odkázal policisty na svůj vysmátý billboard.

Kromě hlavního hrdiny vás absolutně nikdo nebude zajímat. Moderními technologiemi v laboratoři se seriál trošku přibližuje Bones, stejně tak typologie postav obou snoubenek vypadá jako kopie Angely a Hodgins, akorát že jsou obě dámy. Ženská policajtka je totálně nezajímavá a nesympatická, tu tam museli hodit prostě jen proto, aby tam byla duální dynamika hrdiny a hrdinky, aby mezi nimi bylo sexuální napětí, které ale z mého pohledu absolutně nefunguje.

Celkově půjde asi o lepší novinku sezóny, od kterého toho ale nesmíte mnoho očekávat. Spíš jde o oddychovku, u které hlavně nezapínejte mozek, jinak budete kroutit hlavou nad tím, co se někdy dokáže vymyslet za kraviny.
  • prostředí Miami
  • charizmatický hrdina
  • až moc charizmatický hrdina
  • ostatní postavy
  • jednoduchý děj
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Ze všeho nejdřív. Má to krásné barvy od auta až po exteriéry. Asi by to chtělo napsat, že Miami má krásné barvy, ale všichni víme, že se to točí v LA, takže bych vám lhal.

Co se týče děje, tak je to klasická ohraná kriminálka s otravným konzultantem na scéně. Tentokrát je to patolog, co pravděpodobně studoval stejnou školu s Dr. Housem. Taky totiž diagnostikuje veškeré nemoci přes půl místnosti. Na rozdíl od Grega, má rád lidi. Což se v jeho případě projevuje tak, že je úmorně vlezlý, což je prostě otravné. Stejně tak jsou otravné jeho billboardy a neustále přítomná namyšlenost. Prostě klasika u konzultantů americké policie.

Jedná se o klasickou „případ týdne“ detektivku, takže pár poznatků k prvnímu případu. To, že paní učitelka zařídí druhou pitvu své mrtvé studentce už trochu zabíhá do žánru sci-fi, ale budiž. Pan super doktor na své cool pitevně v džínách a tričku odhalí, to co uniklo státnímu patologovi (on asi nemá modré světlo na pitevně) a dál všem dokazuje, jak je nejlepší a všichni mu musí padnou ke kolenům. Chvíli to trvá, ale po pár „briliatních“ nápadech (které taky okoukal od House) typu: „Hele ty máš led… Jasně byl to led!“, mu všichni ke kolenům padnou. To že doktor nepozná nektarinku o broskve taky raději přeskočme.

Hoďte do odšťavňovače Bones, přihoďte Castla a nechte odšťavit. Ten odšťavený odpad, co z toho vypadne, to je Rosewood.
  • barvy
  • vyhnuli se pár klišé, například při útěku chlapec nedostal dveřmi od auta
  • nadělali spoustu klišé – bluetooth v kapse – opravdu?
  • sestra se svojí snoubenkou v roli asistentek, nebo co to dělaly
  • vlastně celá rodinná linka
30 %
Mé hodnocení
Fruiko

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře13zobraz všech 13 příspěvků
inekafe

inekafe

Tu už len podľa popisu a podobných seriálov to ani nepotrebujem vidieť, takže. :P Z V5 popravde väčšinou...
před 261 týdny
teraxa

teraxa

Tak pilot jsem zvládla tak, že jsem koukala na několikrát. Nezajímavé, nudné a neoriginální. Je to můj první...
před 261 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Já budu oproti ostatním trochu mírná. Rosewood mi nepřipadal tak otravný, navíc tohle je veličina, která má...
před 259 týdny
Další články k tématu