Facebook Twitter E-mail
24. září 2015

SARS: Doctor Who láme rekrody, ale jen v USA

Mnozí z vás si jistě již chrochtají štěstím, jelikož se vám v sobotu večer vrátil s devátou řadou váš oblíbený mimozemšťan Doctor Who (Pán času). Doctor ovšem není zpátky pouze ve své domovské Velké Británii, ale bez zpoždění se vysílá také v USA na stanici BBC America. Právě zde se seriál dočkal nového rekordu, který nyní může oslavovat.

Doctor začal sérii doslova s třeskem. Oproti osmé sérii si polepšil nejen v jednotkách, ale dokonce v desítkách procent. Premiérová epizoda řady je v USA dosavadně nejsledovanějším dílem v historii seriálu. Rating v cílové skupině 18–49 let se oproti loňsku téměř zdvojnásobil.

„Doctor Who je úplně jiný než cokoliv dalšího v televizi. I po tolika letech je stále svěží a současný, nechybí mu skvělý scénář a nadprůměrné herecké výkony,“ uvedla Sarah Bernett, ředitelka BBC America. „Nemůžeme být víc nadšení z toho, kolik nových i stávajících fanoušků si seriál živě během premiéry pustilo. Těšíme se, až tomuto vášnivému publiku přineseme více Doctora.“

Epizodu sledovaly dva miliony diváků, z toho 1.1 milionu patří do cílové skupiny. To je v sobotu druhý nejlepší výsledek večera, hned po fotbalu na ESPN. Oproti průměrné sledovanosti 8. řady jsou tato čísla o 95 % lepší, takže téměř dvojnásobná.

Co se ale týče sledovanosti v domovské Británii, tam už start nebyl tak horký. Sledovanost se vyšplhala na 4,58 milionu diváků s pětinovým sharem (21.2). To je téměř o dva miliony diváků méně než u startu osmé série, která byla premiérovou pro Petera Capaldiho. Doctor nedokázal zůstat jedničkou večera, předstihl ho konkurenční The X-Factor se sedmi miliony diváků.

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Seraphine313
před 116 týdny
Protože v Británii jde o primetimeový pořad, který bojuje...
Jackolo
před 115 týdny
Tak je to třeba napsat do článku a vysvětlit. Krom toho, na Doctora se...
ragelly
před 115 týdny
Zrovna chystám SARS z kabelovek a dohledávám přesně tu loňskou sledovanost...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY