Facebook Twitter E-mail
25. září 2015

BBC chystá Tróju

S konkrétním cílem sesadit z fantasy trůnu Hru o trůny se vrhla britská televizní stanice BBC do připravy grandiózního projektu. V seriálu Troy: Fall Of A City nás přenese o 3 000 let zpět do doby desetileté Trójské války. Pokud vás to pořád nechává chladnými, tak by vás mohlo zaujmout to, že půjde o jeden z nejdražších projektů stanice. Hovoří se o rozpočtu přes 2 miliony liber za epizodu.

Pokud někdo nedával ve škole pozor a neví o čem je Trójská válka, tak rychlé shrnutí.

Žila byla ve Spartě krásná Helena. O tu se ucházelo spoustu nápadníků z celého Řecka, ale nakonec padla volba na budoucího krále Sparty bohatého Meneláa. Jenže zatím na druhé straně moře se objevil Paris. To byl ztracený syn trojského Priama a jeho ženy Hekabé. Chlapec měl být okamžitě po narození zavražděn, neboť věštci předpověděli, že se stane zkázou nejen rodiny, ale celé Tróje, avšak Priamos nedokázal svého syna zabít, a tak ho nechal pouze odvézt z města. Na venkově se ho ujal správce stád Agelaos a chlapce vychoval.

Když pak jednoho dne Paris rozhodl spor mezi Afrodítou a Athénou o to, která z nich je krásnější, tak byl uplacen právě láskou spartské Heleny, nejkrásnější ženy na zemi. To v únos a následné obléhání Trójy. Jelikož určitě nechcete slyšet spoilery, tak vysvětlení toho, co je Trójský kůň si necháme na jindy.

Verze BBC bude vyprávěna netradičně z pohledu obléhaných a budeme tak moci sledovat, jak Paris přivede svou rodinu do záhuby spolu s celým městem. Zatím se mluví o 8 epizodách, které má ve svých rukou David Farr (s tím teď BBC spolupracuje na společném seriálovém projektu s AMC – The Night Manager). Produkce je naplánovaná na rok 2016.


Co na to říkáte? Má BBC šanci zastínit Hru o Trůny?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 101 týdny
Jo, jak Paris vyrostl v Tróji, že? :D Já už léta čekám na nějakou verzi,...
Livia136
před 100 týdny
Mňa skôr vytáčalo, že napr. Achilles sa dožil dobytia Troje (len aby sa tam...
ševča
před 100 týdny
Ten Pitt nebyl až tak hrozný, on je po zabití Hectora už prakticky nevýznamný...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY