Facebook Twitter E-mail
30. září 2015

Castle a Nashville budou mít rozpůlené série

Stanice ABC se rozhodla dále rozšířit svůj koncept, který poslední dva nebo tři roky používá stále více u hodinových dramat. Oznámila, že se seriály Castle (Castle na zabití) a Nashville v letošní sezóně dočkají rozpůlených sérií. Přidávají se tak k Once Upon a Time, Scandal a Agents of S.H.I.E.L.D. a dalším, u kterých bylo půlení oznámeno již dříve.

Co znamená rozpůlená série? Dramatické seriály mají během sezóny zhruba 22–24 epizod, mezi kterými jsou občasné týdenní či sváteční pauzy. Když ale přijde rozpůlená série, znamená to, že v polovině sezóny – zhruba v době od prosince do února – se seriál vůbec nevysílá, je na dlouhodobější pauze, a jeho prostor v programu vyplní nějaký jiný seriál (většinou novinka). Dramatická stálice se pak vrátí v únoru či březnu a doodvysílá zbytek sezóny téměř bez žádného týdenního přerušení.

Castle si v minulých letech dovolil maximálně pět nebo šest týdnů zimní pauzy. Letos však podzimní finále odvysílá už 23. listopadu a na obrazovky se pak vrátí až na začátku února. Pro seriál je to poprvé od druhé řady (která byla první tradičně dlouhá), kdy nepoběží nový díl během ledna.

Nashville měl v loňském roce osmitýdenní pauzu, po které se vrátil na vrcholu. Letos si tento hiatus ještě prodlouží, i když nevíme na jak dlouho, přesná data podzimního finále a jarní premiéry zatím nebyla oznámena.

Uvolněný prostor v programu v zimě zaplní vánoční speciály a limitované série, zatím však přesné názvy nebyly zveřejněny. V květnu ředitel stanice Paul Lee naznačoval, že by se ve středu večer mohla vysílat druhá série Secrets & Lies, takže uvidíme.

Pro fanoušky Castla bude čekání na jaro asi obzvlášť dlouhé. Jak totiž oznámil showrunner Terence Paul Winter, v těch osmi epizodách do zimního finále se bude vztah Kate a Ricka neustále vyvíjet, a finále pak přinese naprostou změnu v celé jejich dynamice.

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Case*Wawe*Make
před 159 týdny
Každý rok jsem se sakra těšila na nový díl Castlea, ale letos nic. První díl...
Martisek
před 159 týdny
Další pauza po dlouhé letní tu máme další. Navíc ten vztah mezi Castlem a Kate...
Bellezza
před 159 týdny
Martisek konečne to slovo niekto aj napísal.Rozvod.Sakra ja to tiež tak cítim...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY