11. 10. 2015

Novinka pod lupou: Con Man

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Své premiéry se dočkal i komediální webseriál Con Man a pokud patříte k fanouškům legendárního Firefly, rozhodně si ho nesmíte nechat ujít.

Základní údaje

Název: Con Man
Žánr: Komedie / Webseriál
Stanice: Internet (Vimeo)
Premiéra: 30. 9. 2015
Vysílání: středa
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Alan Tudyk
Herci: Alan Tudyk, Nathan Fillion, Gina Torres, Sean Maher, Summer Glau, Amy Acker, Felicia Day, Seth Green, James Gunn, Tricia Helfer, Joss Whedon, Milo Ventimiglia, Michael Trucco, Nolan North, Emily Kinney, Robert Patrick, Mindy Sterling, Samantha Smith a další

O čem to je?

Con Man je komediální webseriál financovaný samotnými fanoušky, kteří na jeho tvorbu přispěli více než třemi miliony dolarů. Scénáře, režie i hlavní úlohy se ujal herec Alan Tudyk, který se proslavil svou rolí v kultovním scifi Firefly. A právě díky Firefly byl Tudyk schopen přijít s tímto konceptem, který je s Firefly úzce spjatý. Postavy v Con Manovi jsou víceméně odrazem skutečných herců, avšak do jisté míry upravené, aby to mělo ten správný efekt.

V hlavní roli stojí herec Wray Nerely, bývalá hvězda předčasně zrušeného scifi seriálu Spectrum, ve kterém ztvárnil postavu pilota Cashe Waynea. Jeho kolega a velmi dobrý kamarád Jack Moore, který se ve Spectru představil jako kapitán James Rakker, je nyní úspěšnou filmovou hvězdou. Pro Wraye je Jamesova sláva (a jeho nedostatek slávy) tak trochu trnem v oku, a proto se rozhodne objíždět všemožné cony, události a obchody s komiksy, na kterých se setkává se svými fanoušky. Na těchto cestách však potkává samá zvláštní individua a stává se svědkem trapných momentů, které jsou z velké části inspirovány skutečností.

Přesto však Tudyk považoval za nutné zmínit, že tito seriáloví podivíni neztvárňují skutečné fanoušky, ale spíše organizátory, pomocníky, dobrovolníky (a někdy i celebrity), se kterými se na fanouškovských srazech setkávají.

Podobné seriály

Firefly

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak konečně jsme našli nějaké odkazy i na Con Mana, ale že to teda byl porod :) No dali jsme tomu s mužem dva desetiminutové díly a stačilo nám.

Fanoušci samozřejmě budou nadšením skákat do vzduchu, je to vlastně naprosto reálné, ať už ze strany hrdinů (herců, manažerů), tak i ze strany fanoušků.

S extra krátkou délkou epizod toho nejde v jednotlivých dílech moc zahrnout. Ale přitom se vám zdá, že ty díly vůbec neutíkají, že jeden je minimálně dvojnásobně dlouhý.

Já jsem nikdy nepřišla na chuť Firefly, ten seriál jde úplně mimo mě. Alan je sympaťák, ale jak se neustále šklebí stejným znechuceným výrazem, to mám vážně chuť mu jednu fláknout. Con Mana vynechám, tohle ke štěstí nepotřebuju.
  • krátké díly
  • fanoušci Firefly budou vřískat nadšením
  • pro nefanoušky je to neskutečná nuda
  • výraz Alana
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Upřímně, čekal jsem o dost víc. Chápu, že trailer musí být trailer a musí upoutat, ale proč do traileru nacpat polovinu prvního dílu… to mi úplně nejde do hlavy.

Na Con Manovi je vidět, jak by strašně moc chtěl, aby ho lidi sledovali. Jenže selhává na jedné věci – chce si taky vydělat. Narozdíl třeba od VGHS, kde celou částku vybrali tvůrci předem a výsledný seriál je dostupný všem, tady byl obsah uveřejněn do placené části Vimea. Ale to jen tak na okraj.

Samotný děj prvních dílů nenaservíruje nic víc oproti tomu, co byste čekali. Je to sice poměrně kvalitně natočené, ale z herců září jen Alan Tudyk a Nathan Fillion. Felicia Day je marná (a od dob Horribla se nikam neposunula) a Mindy Sterling čas od času dokonce nechutná.

Jediná věc, kterou tak můžu ocenit, je výčet známých jmen, ať už pro fanoušky Firefly (na který je v jednom kuse nepřímo naráženo) nebo pro fanoušky seriálů obecně. Bohužel po prvních dvou epizodách mě nic moc neláká si pustit další. Opravdu jsem čekal trochu víc.
  • známá jména
  • Alan Tudyk a Nathan Fillion
  • velká očekávání
  • špatné distribuční médium
60 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Plánujete dát šanci Con Manovi? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu