2. 10. 2015

Fox objednává seriálovou Smrtonosnou zbraň

Fox objednává seriálovou Smrtonosnou zbraň

Touhy po úspěšných seriálových verzích slavných filmů asi jen tak nepominou. Každý rok se nám seznam rozšiřuje o pěkných pár kousků a letos ho doplní další hit. Stanice Fox dala put pilot objednávku projektu Lethal Weapon (Smrtonosná zbraň).

Ještě nevíme, jak diváci přijmou podobně laděný projekt, CBS novinku Rush Hour. U Lethal Weapon však půjde o hodinový projekt, který se inspiruje slavnými filmy v hlavních rolích s Melem Gibsonem a Dannym Gloverem. Scénáře se ujme Matt Miller, bývalý výkonný producent seriálu Chuck a tvůrce a producent dramatu Forever.

Podobně jako již zmíněný Rush Hour, i Lethal Weapon je relativně přímý remake, kde budou hlavními hrdiny Roger Murtaugh a Martin Riggs.

Slavná filmová série začala se seržantem Murtaughem, který nedávno oslavil padesátiny. Ten se dal dohromady s bývalým vojákem Riggsem, který byl přiřazen k oddělení vražd poté, co si prošel psychickou epizodou během pracovního nasazení, jelikož si aktuálně procházel truchlícím obdobím nad ztrátou své manželky.

Projekt je popisován podobně. Texaský policista a bývalý SEAL Martin Riggs přijde o svou milovanou ženu a dítě. Přestěhuje se do Los Angeles, aby zde začal nový život. Zde je přiřazen k detektivovi Rogerovi Murtaughovi, který nedávno prodělal infarkt a nyní se musí vyhýbat veškerému stresu, který život přináší.

První film z roku 1987 byl celosvětový hit, který vydělal 120 milionů dolarů a zdesetinásobil tak svůj původní rozpočet. V následujících letech se dočkal třech pokračování a pomohl k rozvoji mixu žánrů krimi/akční/ko­medie.

V letošní sezóně se Lethal Weapon připojuje k celé řadě dalších projektů, které vznikají podle úspěšných filmů. Jsou mezi nimi Taken, In the Line of Fire, RED, Behind Enemy Lines, Training Day, The Notebook a Urban Cowboy.

Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
Šín Martin

Šín Martin

No,nevím jestli je to dobrý nápad, aby to nedopadlo jak letošní novinky podle filmu
před 243 týdny
La.Volpe

La.Volpe

Zastavte to šílentsví! Takhle mrvit geniální filmovou sérii jako je Smrtonosná zbraň...
před 243 týdny
ševča

ševča

Budu mít možná blbý dotaz. Je nějaký takový úspěšný projekt? Že to všichni pořád zkoušejí.
před 226 týdny
Další články k tématu