Facebook Twitter E-mail
4. října 2015

Producenti Castlea komentují své šokující rozhodnutí

Článek obsahuje spoilery z premiérového dvojdílu. Pokud jste tyto epizody ještě neviděli a nechcete si kazit překvapení, pak radši tento článek nečtěte.

Jak už jsme několikrát během posledních měsíců avizovali, od osmé série převzalo funkci showrunnerů seriálu Castle (Castle na zabití) nové duo, Alexi Hawley a Terence Paul Winter. Pánové se rozhodli, že je potřeba dějem v seriálu trochu zamíchat a vyjet z kolejí, do kterých v průběhu posledních sérii zajeli, a přišli tak z novými, čerstvými nápady, které začali realizovat.

Na konci druhé epizody přistoupili k drastickému kroku a rozhodli se, že se ústřední dvojice po třech společných sériích rozejde. Důvodem však nebyl nikdo třetí. Kate (Stana Katic) během úvodního dvojdílu narazila na novou konspiraci, která probudila její posedlost. A jelikož chce udržet Castlea (Nathan Fillion) za každou cenu v bezpečí, rozhodla se před ním tento případ zatajit a radši se od něj vzdálit. Moc dobře totiž věděla, že by jí chtěl s případem bez váhání pomoct, kvůli čemuž by mohl nakonec skončit mrtvý.

Spoustu fanoušků však jejich rozchod rozohnil, a proto se noví showrunneři rozhodli, že své rozhodnutí divákům vysvětlí v následujícím rozhovoru.

Zrušili jste si po odvysílání pondělní epizody účty na Twitteru?
A. Hawley: (smích) My doufáme, že to s námi diváci nevzdají a vydrží to do příštího dílu, kdy si uvědomí, že tohle je jen začátek. Využili jsme to, abychom seriálu vrátili jiskru a napětí. Samozřejmě došlo na zármutek, ale o to větší bude každý týden emocionální dopad, když je teď tolik v sázce.
T.P. Winter: V nadcházejících epizodách se odehrají věci, kterých bychom se bez této zásadní události v jejich vztahu nemohli ani dotknout. A má to za následek opravdu skvělé výsledky. Máme radost z toho, co tímto můžeme Staně a Nathanovi herecky poskytnout. Bylo to odvážná a těžká volba, ale můžu vám říct jménem nás obou tohle: Castle a Beckettová pro nás jako postavy znamenají strašně moc a jejich vztah je pro nás také vším. Takže máme skutečný plán, podle kterého se touto novou cestou prokoušou, a opravdu věříme tomu, že konečný výsledek bude uspokojivý. Pokud nám diváci dají šanci, tak tuto cestu, na které se nacházíme, snad ocení.

Rick tuší, že je ve hře něco většího. Bude kvůli tomu znepokojen o to víc?
A. Hawley: Nejvíce ho znepokojuje, proč se tohle vůbec děje. V následujících epizodách jsme to udělali tak, že si není moc jistý, proč to udělala. Neposkytla mu dostatek informací. Ale opravdu věřím, že hluboko uvnitř tuší, že v tom je něco většího, ale vůbec netuší co. Ale jeho přístup je takový, že je odhodlaný získat ji zpět. Takže na to nahlíží velmi pozitivně, nepoddává se svým obavám.
T.P. Winter: A Beckettová to celé dělá zase z lásky, protože chce ochránit Castlea. Na začátku série jsme probírali různá témata, která se nám nabízela a jedno z nich byla otázka: Co to s vámi udělá, když jste celý svůj dospělý život něčím posedlí? Minulou sérii se Beckettová snažila být šťastnou manželkou a skvělým detektivem. Ale když se teď objevil tento nový případ, ona si uvědomila, že je uvnitř ní něco „pokaženého“. Když tohle vyřeší, tak snad bude moci čelit tomu, co jí v tomhle ohledu pomůže.

Jen pro ujasnění, Rick vůbec neví o své nevlastní matce Ritě? Jako ostatní věří tomu, že Allison Hyde to celé zosnovala?
A. Hawley: Správně. Myslí si, že to celé skončilo. Ale ví, že to uvnitř Beckettové znovu otevřelo dveře, které zavřela. Teď se je očividně pokouší zase zavřít a on jí s tím chce pomoct, ale neví o tom, že si našla novou posedlost.

My jako diváci víme, že ho Beckettová odstrčila, protože musí vyřešit tohle. Jak často budete ukazovat, že se tím zabývá? Budou na to sem tam nějaké narážky? Nebo máme jen předpokládat, že na tom pracuje?
A. Hawley: Zabýváme se tím více, než bývalo v Castlovi zvykem. Rozhodně na to poukážeme ve třetí a čtvrté epizodě a pak se k tomu vrátíme v epizodě šesté a sedmé… Nejedná se o důležité části těchto epizod, ale udržujeme to tím naživu. Nebylo by to fér vůči publiku, kdyby se tím nezabývala. Vůbec nechceme, aby měli diváci pocit, že s nimi manipulujeme, takže jim chceme ukázat, co mají postavy zrovna na práci. Není to pro Beckettovou jednoduché a vy v následujících epizodách uvidíte, že se svým rozhodnutím bojuje. A Castle jí to vůbec neusnadňuje, protože ji chce získat zpátky.

Jak teď bude seriál vypadat? Z Kate je kapitánka, Rick je soukromý detektiv, nebudeme je teď vídat společně doma… Jak odlišné to bude?
A. Hawley: Od třetí epizody začínáme novou tradici, kdy se bude Castle snažit najít různé způsoby, jak se připlést k vyšetřování případů. Protože ji chce získat zpátky, musí společně s ní řešit případy. Tak se do sebe zamilovali, to je jeho plán.
T.P. Winter: V každé epizodě spolu nakonec pracují. Vymýšlí spolu teorie. Krásně se navzájem doplňují. Neskutečně to mezi nimi jiskří, snad více než kdy předtím, a to je jeden z hlavních důvodů, proč jsme tohle rozhodnutí učinili.

To zní jako epizody první série.
A. Hawley: První, druhé a třetí.
T.P. Winter: Ale má to v sobě něco víc, protože toho spolu tolik prožili. A pořád jsou do sebe zamilovaní a navzájem se znají, takže to má jiný nádech. Je to jako verze 2.0, což je vzrušující.
A. Hawley: Už když jsem seděl ve střižně během těchto následujících epizod, tak jsem byl šťastný, když se dostavily pocity, které jsem pociťoval dřív. Úplně těm dvěma začnete zase fandit. Budete chtít, aby se zase usmířili, což má mnohem větší dynamiku, než když jsou spolu šťastní. To je samozřejmě naším cílem, ale zároveň to není z dramatického hlediska tak zajímavé.
T.P. Winter: Věc se má tak. Konec druhé epizody byl velmi šokující. Nathan a Stana to zahráli úžasně. A my oba rozumíme tomu, že nám teď diváci ohledně seriálu moc nedůvěřují, a to je dobře. Ale pokud s námi zůstanou a uvidí, co děláme, že se do seriálu opět vrací energie, tak snad budou mile překvapeni možnostmi, které se nám teď po jejich rozchodu nabízí. Až se dostaneme k podzimnímu finále, dojde k dalšímu posunu a změně, která bude velmi dynamická. A tím se přesuneme k vyprávění dalších příběhů, které je zábavně přivedou opět dohromady.

Takže se nebudeme muset obávat dalších dvacet epizod.
A. Hawley: Ne, ne, vůbec ne. I když se tomu dá teď těžko uvěřit, třetí až sedmá epizoda jsou plné vtipu. Zabýváme se jednorázovými případy, pokračujeme v příběhu Beckettové, ale také máme situace s Castlem a Beckettovou, kde to mezi nimi jiskří. Jak řekl Terence, než se dostaneme k podzimnímu finále, dojde k dalšímu posunu, takže se diváci vůbec nebudou nudit, ale rozhodně to bude velká zábava.


Co říkáte na rozchod Caskett? Byli jste v šoku, když k této scéně došlo? Uklidnila vás slova showrunnerů?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Illyria
před 84 týdny
Mne se taky u Bones nestalo, ze bych nekoukala kvuli tomu ze jsem byla...
Bellezza
před 83 týdny
Máte úplnú pravdu! Z tejto ôsmej série mi je až do plaču čo tvorcovia zrobili...
Drunk_Queen
před 83 týdny
Alexis byla v těch prvních třech dílech super, ale dál nevím.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY