Facebook Twitter E-mail
4. října 2015

Jack Ryan bude špehovat na Amazonu

Jack Ryan. Jméno, které velice dobře zná každý čtenář špionážních románů Toma Clancyho. Možná jej ale znají i někteří nečtenáři – podle knih totiž bylo natočeno několik filmů. A teď přichází na řadu dokonce i seriál.

Streamovací služba Amazon dala před pár dny zelenou projektu o tomto analytikovi CIA, který se později stal i prezidentem Spojených států. Seriál však nebude přímou adaptací Clancyho knih, pouze z nich bude čerpat náměty na Ryanova začátečnická léta u Ústřední zpravodajské služby.

Za projektem stojí Carlton Cuse a Graham Roland, kteří budou spolu s Michaelem Bayem, Bradem Fullerem, Lindsey Springer, Andrew Formem a Maceem Neufeldem také i výkonnými producenty.

V románech byl Ryan zraněn při pádu vrtulníku, a tak působil jako vyučující na Námořní akademii. Později se přidal k CIA, kde se postupně vypracoval až na zástupce ředitele. Nakonec byl zvolen prezidentem Spojených států amerických.

Koho uvidíme v titulní roli však zatím ještě nebylo oznámeno. Ve filmových adaptacích Jacka ztvárnili Alec Baldwin (Hon na ponorku /1990/), Harrison Ford (Vysoká hra patriotů /1992/, Jasné nebezpečí /1994/), Ben Affleck (Nejhorší obavy /2002/) a Chris Pine (Jack Ryan: V utajení /2014/). Koho byste v této roli chtěli vidět vy?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Furiant
Autor by se dal charakterizovat jako seriálový maniak, tvůrce několika seriálových webů, dlouholetý redaktor SerialZone.cz, příležitostný časovač titulků, fanoušek metalu a věčný student.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

megawir
před 181 týdny
nejlepší Ryan je rozhodně Ford, ale i Pine celkem překvapivě potěšil......

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY