Facebook Twitter E-mail
6. října 2015

ABC Family mění svůj název!

Dnešní zpráva se netýká přímo seriálů, ale v centru dění stojí naše slavná a u nás velmi populární kabelovka pro mladé – ABC Family. Tu od ledna 2016 čeká razantní změna, bude se nově jmenovat Freeform!

Pro naši generaci jde o první velkou změnu v názvu zaběhnuté značky. Svět se v minulosti bouřil ohledně změny názvu stanice vícekrát, z posledních proměn můžeme zmínit např. vznik Syfy (dříve Sci-Fi Channel) nebo The CW (dříve WB/UPN). Většina z vás se však začala se seriály seznamovat až v posledních letech, v době, kdy už jsou obě značky velmi dobře zaběhnuté. Na Freeform si ale budeme muset nyní zvykat.

Stanice začala s propagací nového názvu ihned po jeho oznámení, kdy zveřejnila první reklamně informační video. Nové logo prozatím není, bude zveřejněno v následujících měsících.

Leden bude poprvé po 27 letech, kdy tato kabelovka nebude mít slovo „Family“ (rodina) ve svém názvu. Stanice vznikla v roce 1977, kdy ji založil Pat Robertson. V roce 1988 byla přejmenovaná na CBN Family Channel, následovaly názvy The Family Channel, Fox Family a ABC Family. Mnozí měli za to, že když Robertson stanici prodával, bylo ve smlouvě uvedeno, že budoucí vlastníci nesmí Family z názvu odstranit. Zástupce stanice však tvrdí, že neexistuje žádný právní zádrhel, který by bránil změně názvu na Freeform.

Podle ředitele Toma Ascheima bylo rozhodnutí o změně názvu učiněno kvůli mezeře ve vnímání. Podle výzkumu diváci stanice rozumí mladší a na sociálních médiích aktivní značce, zatímco nediváci si název budou spojovat obecně s programovou skladbou, která je vhodná pro všechny generace. „Chtěli jsme dát do harmonie naši programovou skladbu a naši značku. V této harmonii budeme mít mnohem lepší pozici, abychom si nechali naše skalní fanoušky a zároveň získali i nové diváky,“ uvedl Ascheim.

Stanice nový název vybírala s více než tří tisíc návrhů, Freeform si vedl nejlépe u testovací skupiny. „Freeform evokuje ducha a dobrodružnou povahu našeho publika.“ Podle kreativního ředitele stanice název také promlouvá o tom, že jejich seriály jsou nyní dostupné na různých platformách, nejen v televizi.

Na Freeform bude i nadále pokračovat plán oznámený v dubnu, kdy stanice uvedla, že v následujících čtyřech letech plánuje zdvojnásobit svou původní tvorbu. V druhé polovině tohoto týdne můžeme očekávat další informace o objednávkách nových seriálů, stejně jako některá prodlužování či rušení již existujících seriálů.


Tak povídejte! Jak se vám líbí Freeform? Bude se vám dobře zvykat, nebo se vám líbí ABC Family a nechcete žádné novátorství? :-)

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

verunkabrožová
před 176 týdny
Ale jo,zvyknout se dá na ledaco,je to divné,ale v pohodě
lokot
před 176 týdny
Klidně ať si stanice mění svůj název jak chtějí, ale Freeform ??
ševča
před 163 týdny
Pamatuju, když začínal sitcom Melissa and Joey. Tehdy v jednom tom videu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY