12. 10. 2015

Novinka pod lupou: Casual

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Casual
Žánr komedie / drama
Stanice Hulu
Premiéra 7. 10. 2015
Vysílání středa v noci
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

O čem to je?

Casual je příběhem jedné z mnoha zvláštních a v mnoha ohledech disfunkčních rodin. V domě žije pod jednou střechou čerstvě rozvedená čtyřicátnice, její svobodný mladší bratr a její dospívající dcera. Oba dospělí sourozenci jsou si navzájem rádci v rodinném i milostném životě, společně se vrhají do světa randění, ať už klasického, nebo online. Jak se nechal slyšet ředitel programu Hulu, tvůrci jedinečně míchají dohromady komedii a drama způsobem, který diváky dokáže vzít za srdce.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Až mě překvapilo, jak moc se to dalo přežít. K pilotu jsem šla absolutně bez očekávání, protože komedie – a kor kabelovkové komedie – jdou úplně mimo mě. Ale Casual nebyl až tak hrozný, jak jsem se obávala. Seriál je zvrácený, to je ostatně společný rys všech kabelovkových komedií. Ale přijde mi, že ta zvrácenost tady je v takové míře, která je ještě pro normálního diváka přijatelná. Herci jsou v pohodě, nikdo mě vyloženě neštve. Až po půlce dílu zjistíte, jaké jsou rodinné vztahy hlavní trojice. Samozřejmě je to komedie o rodině, každý její člen má svým vlastním způsobem zpackaný život, takže nic jiného nečekejte. Pokud ale Casual zkusíte, tak možná budete příjemně překvapení, že se občas i zasmějete.

 • nikdo mě neirituje
 • utíká to příjemně
 • nechybí vtip
 • rodina v jednom baráku
 • všichni mají podělané životy
70 %
Mé hodnocení
ragelly

O Casual se nedá říct nic špatného. Bohužel ani mnoho dobrého. Je to totiž precizně natočená dvacetiminutovka s dobrými herci absolutně o ničem. Sem tam sice probleskne nějaká dobrá hláška a teď při zpětném rozboru některých scén mi došly i některé další na první pohled neviditelné vtipy, ale pořád tam není ten WOW efekt, který by mě nutil vidět další díl.

Togetherness od HBO je na tom například technickou kvalitou úplně stejně, ale vtipy mnohonásobně srší. To se tady daří snad v jen v randící scéně v restauraci, kdy oba sourozenci naprosto válí.

Nejhorší je, že čím víc o pilotu musím přemýšlet, tím víc mi přijde lepší a lepší. Jestli jsem na začátku psaní uvažoval o 50 %, tak teď už jsem o 20 % výš. Protože i když jsem nechtěl, tak se mi tahle komedie nějak zažrala pod kůži. A to je asi vše, protože pokud bych napsal ještě jeden odstavec, mohl bych skončit na 90 %.
 • komedie, u které musíte přemýšlet
 • interakce bratr / sestra
 • randící scéna v restauraci
 • snesitelné množství puberťáka
 • komedie, u které musíte přemýšlet
 • počáteční zmatek v tom, jak na tom kdo je
70 %
Mé hodnocení
Fruiko

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu