13. 10. 2015

Seriálové osudy: Labyrint se vrátí!

Seriálové osudy: Labyrint se vrátí!

Nejen zahraniční seriály můžou u českých fanoušků slavit úspěch. Stále se zvyšující úroveň české tvorby se setkává s příznivým ohlasem u televizního publika. Jedním z těchto případů je i Labyrint, jehož finále první série včera odvysílala Česká televize. Pro fanoušky máme dobré zprávy. Seriál se vrátí s druhou řadou.

Sedmidílný Labyrint vytvořil režisér Jiří Strach a scenárista Petr Hudský. Kriminálka se setkala s vysokým zájmem, epizody v průměru sledovalo téměř 1,1 milionu diváků, online si ho pouštělo pravidelně dalších 300 tisíc lidí. Poslední díl se stal nejsledovanějším z celé série, dívalo se na něj 1 252 tisíc lidí. Zájem o koupi Labyrintu projevily na televizním veletrhu v Cannes minulý týden televize z Francie, Itálie a Turecka. Česká televize oznámila, že již začala s přípravami druhé série.

„Uvažujeme o pokračování Labyrintu druhou řadou. Ta je v současné době na začátku literární přípravy, na níž intenzivně pracuje stejný tvůrčí tým v čele se scenáristou Petrem Hudským jako v případě první série. Při tvorbě nových dílů chceme zachovat podobný způsob vyprávění, tedy jeden stěžejní motiv, který prochází všemi díly,“ uvedla Jiřina Budíková, vedoucí programu a vývoje pořadů TS Brno. „O samotný formát Labyrintu projevily na veletrhu v Cannes zájem i společnosti ze Spojených států, což potvrzuje, že sdělení této výjimečné a temné kriminální série je srozumitelné i pro ‚lovce formátů‘ z druhé strany zeměkoule.“

Strach se při přípravách druhé série hodlá inspirovat i samotnými diváky. Uvedl, že první série byla víceméně pokus, ze kterého se tvůrci poučili, jak příběh vyprávět ještě „napínavěji, zajímavěji, strašidelněji a chytřeji“. Podle něj je stále prostor k dalšímu růstu a vývoji.

Seriál Labyrint, pojednávající o vrahovi, který se inspiruje obrazem Poslední soud Hieronyma Bosche, kombinuje žánr thrilleru a detektivky, vznikal od února do června letošního roku v Brně a okolí. V hlavních rolích se objevili Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, František Němec, Zuzana Kajnarová, Pavel Batěk a Miroslav Donutil.


Sledovali jste Labyrint? Těšíte se na druhou sérii? O čem by měla být? Co myslíte, že by se mělo do budoucna zlepšit?

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Katka Mrkvicová

Katka Mrkvicová

Seriál byl zajímavý,rozhodně hodně koukatelný.Konec byl sice z pohledu přežití postav trochu...
před 259 týdny
ufonka

ufonka

Seriál se mi hodně líbil. Očekávám, že v další sérii bude úplně jiný příběh, protože ten v 1....
před 259 týdny
kacka.irena

kacka.irena

Asi takhle: na malé české pomery ucházející. Ve srovnání s (dnesk už naštestí dostupnou) zahraniční...
před 259 týdny
Další články k tématu