16. 11. 2015

Novinka pod lupou: Cuffs

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Cuffs
Žánr drama / krimi / policejní
Stanice BBC One
Premiéra 28. 10. 2015
Vysílání každou středu večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Julie Gearey
Herci Amanda Abbington, Shaun Dooley, Ashley Walters, Jacob Ifan, Alex Carter, Peter Sullivan, Eleanor Matsuura, Paul Ready

Ve zkratce

Policejní nováček Jake musí čelit náročnému prvnímu dnu na policejní hlídce v Brightonu. Je to ale šéfův syn – jeho největší výzvou je získání respektu od svých kolegů a jejich ujištění, že se do jednotky nedostal díky protekci.

Trailer

Na YouTube nebyl zpřístupněn pro naši zem.

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Seriál nebyl špatný, ale přišlo mi to jako naprostá stoprocentní kopie Southlandu, který jsem shodou okolností viděla letos na jaře, takže si ještě zhruba pamatuju, o co tam šlo. Je to opravdu úplně stejné. Hlavními hrdiny jsou zaměstnanci policejních složek, a to jak městská policie řešící pouliční potyčky, tak i detektivové zabývající se vraždami. Hlavním hrdinou je nováček, který je čerstvě přiřazen k policejní jednotce, a který toho musí hodně dokazovat. V Southlandu byl synem bohatého tatíka a bývalou hereckou hvězdičkou, tady je to synek policejního velitele. V obou případech je přiřazen ke zkušenému veteránovi, který se k němu ze začátku staví s rezervou, nakonec ale pozná, že na něj může spoléhat. V podstatě jediný rozdíl je to, že v Cuffs se jezdí po levé straně silnice.

Zábava to ale je. Seriál mixuje akci a poměrně slušné krimi, nechybí ani troška tajemna, která vás donutí těšit se na další díl. BBC seriál prezentuje jako další velký hit a po prvním díle je tu potenciál. Na druhou stranu ale nemám s britskými dramaty zatím takovou zkušenost, abych věděla, co u diváků letí a jak zrovna tento koncept přijmou. Určitě si myslím, že to není seriál pro každého.
  • mix akce a krimi
  • parťák mladého protekčního nováčka
  • více dějových linií naráz
  • místy se to táhne, moc dlouhá stopáž
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
teraxa

teraxa

Super! Trochu jsem se bála, že tu bude seriál pokosen :) Mě se dost líbí. Pro ten začátek si 70% určitě...
před 253 týdny
Další články k tématu