4. 11. 2015

Novinka pod lupou: Ash vs. Evil Dead

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Ash vs Evil Dead
Žánr akční / komedie / horor
Stanice Starz
Premiéra 31. 10. 2015
Vysílání každou sobotu večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Sam Raimi
Herci Bruce Campbell, Jill Marie Jones, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Lucy Lawless

Ve zkratce

Ash se posledních třicet let vyhýbal jakékoliv zodpovědnosti, dospění a také Smrtelnému zlu, které se mu kdysi nedopatřením podařilo probudit. Když ale Zlo hrozí zničením celého lidstva (možná jen Ashe, ale to vyjde nastejno), je hrdina konečně nucen čelit svým démonům – ať už těm reálným, tak i těm vnitřním. Jak se totiž ukáže, osud nemá v plánu Ashe jen tak ze spárů Zla pouštět.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Naprostá pecka a pro mě zatím jasná nejlepší novinka podzimu! Filmy neznám, takže když nepočítám trailer, tento díl byl mým prvním seznámením s Ashem a jeho světem a já nemůžu být spokojenější.

Jde o akční podívanou, která je velmi hrubě říznutá komedií. Z celého seriálu silně cítíte minulost, hlavně filmový a televizní styl z 80.-90. let – právě v té době vznikaly pod taktovkou stejného režiséra a scenáristy zmíněné ashovské filmy. Ale ani nyní, o nějakých třicet let později, mi nepřijde, že by se mezi aktuální seriálovou tvrobu Ash nehodil. Právě naopak. Sice se s takovým stylem seriálů setkáváme stále méně, ale o to víc je to pak osvěžující, když sednete k něčemu takovému, na 40 minut odhodíte všechny své starosti, ponoříte se do představovaného světa a prostě a jednoduše se bavíte.

Ashovy hlášky jsou k nezaplacení, ale na to, co ze sebe vypouštěly ty příšerky, teda hrdina nemá. Kdykoliv Zlo promluvilo, myslela jsem, že se počůrám smíchy. Nešlo jen o samotné hlášky (které byly mimochodem geniální), ale i o to, jak se příšerka pohybovala a jakým hláskem ty hlody pronášela :-D „I'm gonna cut you to little pieces!“ z úst mini panenky (Chuckie) mě odrovnalo :-D

Je absolutně jedno, jak moc retro béčkově seriál působí. Právě to mu dodává šmrnc a já vám zaručuju, že se budete bavit od začátku až po konec démonicky akční osmdesátileté babky, která je stejně čilá jako Betty White :-D
  • kombinace akce, humoru a retro stylu 90. let
  • nekonečná krvavá lázeň
  • monstra a jejich hlášky
  • už to dostalo 2. sérii
  • první série má jen 10 dílů
100 %
Mé hodnocení
ragelly

Přiznávám se bez mučení. Film z roku 1981 jsem neviděl. Ash nám ho sice v jednu chvíli v rychlosti zrekapituluje, ale i tak jsem si musel googlit o co, že tam šlo. Ne že by to bylo potřeba, sequel funguje i bez znalosti filmu. A je to správně béčkový nářez.

Bruce Campbell válí. I bez ruky. V podstatě každá scéna s ním je boží, ať už se mydlí ve skladu s panenkou nebo souloží na záchodě. O ostatních postavách se toho už tolik říct nedá. Policajtky linie vypadá, jak když sem zabloudila z jiného seriálu, i když se dá předpokládat, že se dřív nebo později se skupinou z obchoďáku spojí. „Povinný“ Ind je nejotravnější postavou, ale tomu je tak i u většiny ostatních současných seriálů, takže se není čemu divit.

Co stojí za zdůraznění, jsou monstra a proměnění lidé. Ti jsou udělání správně béčkově, takže se u toho člověk perfektně baví. Nakonec je to jen dospělácká verze Reapera (Ďáblův sluha).
  • bitka s panenkou
  • bitka s panenkou (si prostě zasloužilo dva plusy)
  • násilnost a béčkovost scén
  • někdy to s tou béčkovostí přehání
  • některé postavy
70 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Allien.9

Allien.9

Přijdu si kvůli vám ("filmy jsem neviděl/neviděla") jako stařešina. Nebo spíš jako někdo, kdo...
před 256 týdny
Regisx

Regisx

První filmy Evil dead jsem viděl v pravěku videa, byly to myslím jedny z prvních co na VHS tehdy...
před 256 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

První díl mám za sebou a souboj s panenkou jsem fakt nečekala,ale líbilo se mi to asi nejvíc..docela...
před 256 týdny
Další články k tématu