Facebook Twitter E-mail
2. listopadu 2015

CBS chystá na rok 2017 nový Star Trek

Star Trek si ke svému padesátiletému výročí nadělí dáreček: návrat na televizní obrazovky. Producent Alex Kurtzman vyvíjí novou verzi milované sci-fi klasiky. Stanice CBS přeskočila pilotovou fázi a objednala první sérii, která se začne vysílat v lednu 2017. Je tu ale háček. Všechny po pilotu následující epizody se přesunou na digitální platformu CBS All Access. Star Trek je tak prvním původním seriálem, který je vyvíjen ryze pro CBS All Access.

Nový seriál představí nové postavy, které hledají nové světy a nové civilizace. Kromě toho budou ukazována také současná témata, která byla a jsou pro značku Star Treku typická již od jejího počátku v roce 1966.

Kurtzman není u Star Treku žádným nováčkem. Již dříve produkoval filmovou sérii, podílel se na scénáři k filmu Star Trek Into Darkness i na filmu z roku 2009.

Původní seriál Star Trek vznikal v letech 1966–67 pod záštitou CBS TV Studious, běžel tři sezóny a dočkal se 79 epizod, nicméně největší slávu získal díky syndikaci. Dočkal se spin-offu v podobě animovaného seriálu (1973–74), několika filmů (první je z roku 1979), čtyř následných hraných seriálů – The Next Generation (1987–94), Deep Space Nine (1993–99), Voyager (1995–2001) a Enterprise (2001–05) a dalších méně známých pokračování.


Jste zvědaví na nový Star Trek? Chcete vidět nové zpracování? Může se internetová verze vydařit, nebo půjde o průser?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

James_Terrano
před 102 týdny
Nový Star Trek seriál bych vážně rád viděl. Já jen doufám, že se to zase...
ufonka
před 102 týdny
Tak to je skvělá zpráva, moc se těším.
Liborias
před 101 týdny
dlouhých 11 let jsme si počkali, ale je to tu. Jen také opravdu doufám, že to...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY