Facebook Twitter E-mail
9. listopadu 2015

Třetí rok s postergame

Tak už to jsou tři roky od chvíle, kdy do našich životů vtrhla hádankohra postergame. A jak se vám hádání plakátů dařilo v třetím roce a kdo je letošní šampion? Dozvíte se v našem výročním článku...

Dalších 52 týdnů uteklo jako voda a to znamená dalších 52 rozkostičko­vaných plakátů. První nápovědu z každého letošního kola si můžete prohlédnout níže v kompletním přehledu.

Po rekordním 108. kole, kdy hádalo 1118 lidí se počet pravidelných účastníků ustálil opět okolo 800. To je docela slušná konkurence, pokud toužíte po 1000bodovém bonusu do celoroční hry a musíte odpovědět jako první. I díky tomu je trofej pro jediného správného tipovačce po první nápovědě téměř nedosažitelným svatým grálem. Po první nápovědě totiž v průměru odpovídá správně přes 80 lidí a tak jste se téhle vysněné trofeji mohli nejblíže přiblížit v 117. kole, ve kterém seriál Temný případ uhádlo podle první nápovědy jen 24 lidí.

Jak šel čas (interaktivní graf)

Ukázat v grafu: Odpovědělo / Odpovědělo správně / Správně po první nápovědě

Někdy to jde těžko, jindy zase snadno

Letos jsem na vás byl o dost hodnější než v minulých letech. To souvisí s tím, že poslední dobou příliš nevychází tzv. key-arty, tedy plakáty bez názvů. Takže pokud jste dostatečně trpělivý, tak je velmi pravděpodobné, že hádanku ke konci uhodnete. To se projevuje i na počtu správných odpovědí, kdy téměř polovina lidí, co si hádanku otevřou ji zároveň i uhodnou. Ale i tak vám občas dá něco pořádně zabrat.

Nejtěžší hádankou tohoto kola bylo 125. kolo se správnou odpovědí The Neighbors. Tuhle hádanku tiplo správně také jen 120 lidí z 1000 účastníků. O to je zajímavější, že většina, co dokázala hádanku uhodnout, to zvládala již v prvním kole. Bylo to celých 48 lidí. Stejný počet tipujících mělo i 141. kolo, kde správná odpověď zněla It's Always Sunny in Philadelphia. Takže máme dvě první místa, co se týče absolutní obtížnosti.

Co se týče nejlehčích hádanek, tak absolutním vítězem je 116. kolo s plakátem Upířích deníků. Ten dokázalo uhodnout 628 lidí z 919. Ale co se týče největší úspěčnosti po první nápovědě, tak prvenství drží jiná hádanka. Tou je Fargo ze 147. kola. Tu hned na první pohled dokázalo rozluštit 256 lidí. Tedy víc než dokázalo vyřešit zmiňované složité hádanky.

A prý je o první místo boj…

No jak kdy. V průměru se na prvního totiž čeká 340 sekund. To je víc jak 5 minut. Na druhou stranu některá kola byla vyřešená již v prvních devíti sekundách. To snad člověk ani nestihne tak rychle napsat do odpovědního formuláře. Za to v některých nočních kole, je šance na první místo veliká,. Nejdéle se na odpověď čekalo 56 minut ve 129. kole.

Letos opět první místo většinou okupoval inekafe (13× uhodnuto po první nápovědě). Na rozdíl od loňské oku mu nikdo nějak výrazně nešlapal na paty a další prémiový hádači byli rozprostřeni tak nějak rovnoměrně.

Loňské průměrné umístění dokázala Milcal opět vylepšit. Letos odpovídala průměrně na pozici 4,8. To je opět lepší jak loni. Dokázala tak vyrovnat Furiantových 10,8 za celou dobu postergame (ten má, ale mnohem více úspěšných kol).

Celoroční hra

I letos vyhrál celoroční hru inekafe. Letos sice neměl jako loni náskok 10 000 bodů, ale i těch 8 000 náskoku jasně ukazuje, kdo téhle hře dominuje. Gratulujeme. Šampionka prvního ročníku Ragelly byla letos 14. Doufejme, že příští rok budeme mít jiného šampiona, ať to nemáme moc stereotypní.

A co bude dál? No přeci 4. ročník. Opět všechny body zaarchivujeme a připravíme vám další rok pondělního hádání.


Jak se dařilo v letošní postergame vám? A které kolo vám přišlo nejtěžší?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pajky
před 101 týdny
Hledání toho pravého posteru je moje oblíbená kratochvíle na serialzone :)...
inekafe
před 101 týdny
Závidím. :) Ja mám niekedy do 9 sekúnd hotovo a potom sa nudím. :/ :D
Pajky
před 101 týdny
No jo, ne každej to zmáknutý jako ty. Já si kolikrát hlavu lámu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY