Facebook Twitter E-mail
11. listopadu 2011

Nová SerialZone.cz je tady

Napínali jsme vás dlouho, ale konečně jste se po dlouhém čekání přeci jen dočkali. Doufejme, že to stálo za to a budete novou SerialZone.cz milovat stejně jako my.

Dnes jsou tomu na chlup přesně 4 roky, co jsme vypustili původní SerialZone.cz do světa. Za tu dobu nám pěkně vyrostla a tak už bylo třeba odhodit plenky a poslintané dupačky a obléct ji do pořádného kabátku.

Kromě nového vzhledu jsme pro vás připravili desítky, možná dokonce i stovky drobných vylepšení, kterých si možná ani nevšimnete, ale zajisté vám zpříjemní pobyt na webu. K nejvýraznějším funkcím, kterými jsou beze sporu kalendář a watchlist se ještě vrátím, ale rád bych nejdříve upozornil na soutěž, kterou pořádáme ve spolupráci s Comicspoint.cz. Bude trvat tři týdny, ale již dnes máte možnost odpovídat na první otázku, tak ji nepropásněte, protože ceny stojí opravdu za to.

Dále nám je jasné, že to bude ze začátku nezvyk a určitě vám toho bude hodně ze staré SZ chybět. Nebojte, pořád pracujeme a ne všechno jsme stihli do spuštění, ale už jsme vás nechtěli déle napínat. Nestyďte se a po svých oblíbených funkcích se ptejte ve fórech, alespoň budeme vědět, čemu se věnovat prioritně.

Ale teď už pojďme k novinkám. Ty ocení především registrovaní uživatelé, takže pokud ještě nemáte registraci, tak to koukejte okamžitě napravit! Pokud už jste zaregistrovaní, tak věnujte zvláštní pozornost nastavení. Především pak položce, co preferujete. Jestli zahraniční data premiér a původní názvy, nebo dáváte přednost těm českým. Podle tohoto nastavení se vám přizpůsobí kalendář i watchlist, tak si dobře rozmyslete, co má pro vás význam. Pokud sledujete seriály dříve než se objeví na našich televizích, dejte rozhodně přednost původním názvům a zahraničním datům.

Kalendář

Jedna z věcí, po které jste hodně toužili. Je tady. Zobrazuje vaše oblíbené seriály podle toho, jak se budou vysílat. Šipka vedle názvu indikuje, zda jste seriál viděli, či ne. Pokud se změní v rudé t, jsou k dispozici české titulky. Kliknutím na ni můžete označit epizodu jako zhlédnutou a ona se vám přeškrtne, takže máte perfektní přehled o tom, co jste viděli a co ne. Původní data jsou většinou posunuta o jeden den, přeci jen cokoliv vysílané v USA ve 20:00 je pro nás po půlnoci a tudíž druhý den.

Seriálový kalendář

Watchlist

Na kalendář úzce navazuje seriálový watchlist, nebo seznam toho, co vám chybí zkouknout. Vždycky, když nějakou epizodu ohodnotíte, označí se jako zhlédnutá a ve watchlistu hnedle vidíte, kdy bude další a zda jsou k ní již titulky. Je to úžasný pomocník pro sklerotiky a zároveň vždycky budete vědět, kdy se vysílá příští díl.

Seriálový watchlist

To by bylo představení dvou nejvýraznějších novinek. Zbytek necháme na vás, ať si objevování užijete sami. Za nás slibuji, že připravujeme další nové hračičky a tak se vždy 11. v měsíci můžete těšit na nějakou větší fičuru (ty menší budeme přidávat i jindy).

Doufejme, že se vám nová SerialZone.cz bude líbit.

Pár drobných statistik z vývoje

  • samotný vývoj trval více jak 6 měsíců (první grafický návrh byl již v lednu)
  • na hlavním vývoji se podíleli „jen“ tři lidé – jsou uvedeni v patičce
  • některé věci se upravovaly tolikrát, že nám nestačí počty prstů, abychom vám prozradili, kolik bylo verzí (například hodnocení seriálů)
  • o vývoji vědělo jen minimum lidí (než jsme to před měsícem oznámili, dali se spočítat skoro na jedné ruce)
  • nahráli jsme přes 2000 nových obrázků, protože stará záhlaví se nedala použít (tady hlavní díky patří Furiantovi)
  • přepsalo se samotné jádro systému, teoreticky by to na některých místech mohlo být až 10× rychlejší
  • týmu několikrát ruply nervy, když se dohadoval o úplných prkotinách jako je například barva pozadí aktuálního dne v kalendáři (a ta asi pořád stejně není konečná :-D)

Objevené chyby pište do těch správných témat ve fóru. Diskuzi tady nechte jen na chválu, ať si to můžeme vytisknout na nástěnku.

P.S.: Případné problémy s přihlášením hlašte na fruiko@gmail.com.

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
hodně dávno
Milá SerialZoneLand (převzato z mého oblíbeného slova Twitterland)...
Kahlan
hodně dávno
takže sa pripájam aj ja prajem ten správny seriálovy rok,ešte lepší ako bol...
Thomm97
před 289 týdny
Nejsem tu moc dlouho,nějak užitečný jsem zatím nebyl...Titulky nenahrávám,občas...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY