Facebook Twitter E-mail
26. listopadu 2015

Novinka pod lupou: Versailles

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Versailles
Žánr: drama / historický
Stanice: Canal+
Premiéra: 16. 11. 2015
Vysílání: každé pondělí večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: -
Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci: Simon Mirren, David Wolstencroft
Herci: George Blagden, Tygh Runyan, Stuart Bowman, Evan Williams, Gilly Gilchrist, Anatole Taubman, Sarah Winter

Ve zkratce

Král Ludvík XIV. je po smrti své matky mladým králem Francie. Svůdný mladík s mocí má velký sen. Chce ve Versailles vybudovat nejkrásnější palác v Evropě, místo, které se bude třpytit pozlátkem a kde se bude scházet smetánka z celé země. Versailles má symbolizovat nádheru a slávu Francie a dávat ji vědět světu.

Podobné seriály

The Tudors (Tudorovci)
The Musketeers (Tři mušketýři)
Reign (Království)
The Borgias (Borgiové)

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Na zkoušku jsem si stáhla pilot a hle, on byl anglicky! Tak jsem začala sledovat bez titulků, které samozřejmě nebyly nikde k nalezení. Poslední třetina dílu ale byla nějakým záhadným způsobem nadabovaná do francouzštiny (neseděl pohyb rtů, takže myslím, že pilot je natočený celý anglicky). Takže těch posledních asi patnáct minut jsem netušila, o co jde :D

Jinak ale příjemné překvapení. Historické seriály často selhávají na příliš rozvlečném tempu a nedostatku akce. U Versailles se ale nudit nebudete. Nevíte, kdo je klaďas a kdo záporák, vlastně žádná postava není to nebo to, a když si o někom myslíte jedno, rázem vás přesvědčí, že to možná nebude tak úplně pravda.

Dalším kladem je to, že se Versailles nebojí odvážných scén. Sex, nahota, násilí… všeho se dočkáte, a to skoro ve stejné míře, jako by seriál běžel na HBO. Těžko říct, do jaké míry je scénář sepsán podle skutečnosti, nejsem znalec historie, ale vypadalo to docela věrohodně – tajné homosexuální vztahy, násilí na ženských, znásilnění, porody za účasti široké veřejnosti… No je toho v prvním díle opravdu požehnaně.

Co mi vadilo… asi móda tehdejší doby :D Tím, že všichni chlapi měli dlouhé vlasy a knírek, v polovině případů jsem netušila, jestli je před kamerou král, nebo někdo jiný. Jinak ale dobrý a zajímavý díl, který má potenciál být vstupní branou k výbornému seriálovému zážitku.

+ komplexnost postav
+ odvážné scény
+ nádherné záběry krajiny

- vzhledově podobné postavy
- slabší scénář
- flashbacky, které nezapadají do příběhu

Moje hodnocení pilotu: 60 %

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Barbora.orlikova
před 106 týdny
Co to znamená ? Děkuji za objasnění
Cominick
před 105 týdny
Značí to skupinu, která tento rip vydala
ševča
před 94 týdny
Ještě jsem neviděla, ale když jsi to zmínila, ano, porody v královské...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY