29. 11. 2015

Novinka pod lupou: Capital

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Capital
Žánr drama
Stanice BBC
Premiéra 24. 11. 2015
Vysílání každé úterý večer od 21:00
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Peter Bowker
Herci Toby Jones, Rachael Stirling, Zrinka Cvitesic, Adeel Akhtar, Danny Ashok, Hamza Jeetooa, Shabana Azmi, Gemma Jones, Lesley Sharp, Robert Emms, Wunmi Mosaku, Kobna Holdbrook-Smith, Bryan Dick

Ve zkratce

Adaptace stejnojmenného románu z roku 2012 od Johna Lanchestera. Jednoho dne začnou lidé žijící na zazobané ulici v jižním Londýně dostávat do svých poštovních schránek anonymní pohlednice s prostou zprávou: „Chceme to, co máte.“ Tento znepokojivý rozruch rozvíří vlny ve všech rožkách místní komunity.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Četla jsem recenzi, že Capital je jedna ze seriálových rarit, kdy je adaptace ještě lepší než zdrojová kniha. Předlohu jsem nečetla, takže tento názor nemůžu potvrdit ani vyvrátit, to spíše nechám na vás, kteří můžou porovnat. Bez předchozí znalosti ale musím říct, že mě pilot ničím extra nezaujal.

Začátek vypadal moc pěkně. V rychlosti jsme viděli hlavní životní okamžiky nynější stařenky, obyvatelky jednoho z luxusních bytů na bohaté předmětné ulici, od svatby přes narození dítěte až po manželův pohřeb. Pak jsme ale celou hodinu již ztvrdli v přítomnosti, kde se vůbec nic nestalo.

Co teda ale dlouho nezapomenu, to je rozdíl, jak se na svět dívá vyšší střední vrstva, kor ta londýnská. Kdo normální řekne svému šéfovi, že mu částka 30 tisíc liber jako bonus k výplatě přijde úplně směšná a že z ní nedokáže ani chvíli přežít? :D

Ani anonymní pohlednice mě nějak moc nezaujaly, nemám zájem zjišťovat, kdo za nimi stojí a čeho chce dosáhnout. Tento seriál s klidným srdcem vynechám, protože mi přijde, že bych nad ním strávila hodiny a hodiny a ve výsledku bych se nikam neposunula.
  • absurdita některých postav
  • mdlé tempo
  • příběh nepřitáhne pozornost
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
MaFo

MaFo

otázka je, a neberte to prosím zle, jestli by britskou tvorbu neměl recenzovat někdo jiný - autorka pro ni...
před 260 týdny
ragelly

ragelly

Zase bych to tak nezobecňovala, třeba z River nebo z Unforgotten mám velmi dobré pocity :)
před 260 týdny
MaFo

MaFo

OK, já to fakt nemyslel zle, jen mi přišlo, že do britské produkce jakoby se muselo víc nutit ;-)
před 260 týdny
Další články k tématu