27. 1. 2016

Novinka pod lupou: Lucifer

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název *Lucifer**:https://www.serialzone.cz/serial/lucifer/
Žánr drama / akční
Stanice Fox
Premiéra 25. 1. 2016
Vysílání pondělí, 21:00
Předskokan The X-Files, Gotham
Konkurence The Bachelor (ABC), Scorpion (CBS), Jane the Virgin (CW), The Biggest Loser (NBC)
Tipovačka Všechny týmy věří v obnovení, což potvrzuje i 77 % hlasu lidu.

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Tom Kapinos
Herci Tom Ellis, Lesley-Ann Brandt, Lauren German, Rachael Harris, D.B. Woodside, Kevin Alejandro

Ve zkratce

Lucifer, samotný vládce pekel, je už znuděný svou prací, a tak se rozhodne rezignovat a začít pozemský život ve městě andělů. Později se rozhodne nabídnout své služby a schopnost přimět lidi odhalit své nejniternější tužby místní policii, kde se pouští do spolupráce s Chloe Dancerovou. Zároveň však musí čelit svému starému životu a faktu, že ho jeho otec (Bůh) chce zpět v pekle.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Já věděla už od traileru, že tohle bude přesně podle mého gusta! A pilot mě v tomto tvrzení jen utvrdil, za mě maximální spokojenost. Mám moc ráda charizmatického hlavního hrdinu, který je zároveň sexy a chrlí ze sebe jednu hlášku za druhou. Tom Ellis je perfektní volba titulního Lucifera, na první pohled jsem se do něj zamilovala (jeho ďábelské schopnosti očividně fungují i na dálku a přes kameru :D ). Absolutně nedokážu pochopit, že to je ten samý člověk, kterého jsem bez povšimnutí přešla v hlavní roli Rush. Zase se dokazuje, že samotný herec nezvládne utáhnout všechno, aby zazářil, potřebuje za sebou mít dobrý tým, což u Lucifera je splněno.

Líbí se mi úplně všechny postavy. Dokonce ani policistka mi zatím moc neleze na nervy, i když je pravda, že má osinu v zadku zaraženou stejně hluboko jako její ostatní policejní kolegyně na Velké pětce… na první dobrou si vybavím holku z Rosewooda. Brácha hrdiny je perfektní, obě jejich konverzace mě úplně dostaly. Takový ten zářivý úsměv, když jeden říká druhému, že ho každou vteřinou nesnáší víc a víc… :D

Lucifer má vše, co můžete po skvělé zábavě chtít. Perfektního charizmatického hrdinu, výborné hlášky, super chemii mezi všemi hlavními postavami i romantický potenciál. Uvidíme, kam až se během následujících sezón dostane. Pevně věřím, že se s ním budeme setkávat ještě mnoho, mnoho let.
 • hlavní hrdina a jeho představitel
 • lehký nádech nadpřirozena
 • interakce mezi bratry
 • typická drsná policistka
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Když takhle na úvod porovnám ohlasy diváků, potažmo i uživatelů na SZ, a názory kritiků a recenzentů, Lucifer vyvolal dost rozpolcené reakce. Byl jsem sám zvědav, jaký bude seriál připadat mně, a po prvotních pochybách musím říct, že se přikláním spíš k názorům diváků.

Lucifer měl jeden z nejlepších pilotních dílů, co jsem v letošní sezóně viděl. Dokázal upoutat svým zpracováním, zápletkou, herci a v neposlední řadě i hudbou, která seriálu padne jako ulitá. Středem a snad nejlepší částí Lucifera je právě sám Lucifer v podání Toma Ellise, který se do své role vžil na jedničku. Ale ani zbytek osazenstva není tolik pozadu. Za zmínku stojí i Trixie, kterou jsem odhadoval jen jako další otravné děcko, co se vecpalo mezi hlavní role, ale jsem rád, že jsem se zmýlil. Celý seriál působí takovým svůdným dojmem, který okouzlí většinu diváků, byť jde žánrově o pouhou case of the week kriminálku.

A to může být právě oním kamenem úrazu; case of the week schéma. Skoro mi přijde škoda plýtvat takovou zápletku na takový žánr, ale nebudu Lucifera soudit předčasně a budu doufat, že tvůrci přijdou se zajímavými případy, které nebudou jen nudnou výplní a brzdou seriálu. Líbí se mi hlavně styl humoru, jenž celý seriál doprovází; sarkasmus a ironie jsou pro mě to pravé ořechové, takže jen tak dál. Lucifera budu sledovat i dál a rozhodně doporučuju.
 • Tom Ellis
 • svůdný nádech
 • humor
 • hudba
 • zápletka a její potenciál
 • riziko úpadku kvality kvůli case of the week schématu
 • nezajímavý exmanžel Chloe
85 %
Mé hodnocení
lukascoolarik

A jak to vidíte vy? Necháte se zlákat Luciferovým šarmem, nebo zůstanete imunní?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
lukascoolarik

lukascoolarik

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře29zobraz všech 29 příspěvků
Dahllia

Dahllia

Nejsem si na 100% jistá, ale není tam chyba ve jméně policistky? Chloe Dancer je špatně, podle mě je to...
před 230 týdny
Patty

Patty

Je to určitě Decker, ale mám pocit, že v pilotu, když jí volali ze školy (tuším, že to byla právě...
před 230 týdny
ševča

ševča

Nebude to ten původní pilot?
před 230 týdny
Další články k tématu