Facebook Twitter E-mail
3. prosince 2015

House of Cards a Mad Men aneb rok 2016 na ČT

Blíží se konec roku a nejen v zahraničí, ale i u nás se už začíná rýsovat seriálový rok 2016. Dnes se zaměříme na Českou televizi, která má v plánu začít vysílat hned několik zahraničních oceňovaných seriálů a samozřejmě také nové řady svých veteránů.

Už začátkem října jsme vás informovali o tom, že ČT zakoupila vysílací práva na hit Netflixu s názvem House of Cards. Tento počin byl v zahraničí přijat více než vřele a může se chlubit řadou ocenění, mezi které patří například dva Zlaté glóby pro Kevina Spaceyho a Robin Wrightovou, kteří září v hlavních rolích.

Další peckou, které se na obrazovkách České televize dočkáme, jsou Šílenci z Manhattanu. Mad Men je v našich luzích a hájích poměrně přehlížený seriál z původní tvorby stanice AMC, který se stejně jako Dům z karet dočkal mnoha cen, za zmínku stojí například čtyři ceny Emmy v kategorii dramatických seriálů.

Skupina ČT ale nemá spadeno jen na americkou půdu. Z Itálie k nám zamíří Gomora, mafiánská sága přirovnávaná ke kultovnímu The Wire. Dánský historický seriál 1864 propojuje události druhé šlesvické války s aktuální misí dánské armády. Britský Fleming nám představí snad nejzajímavější část života autora knih o agentovi 007. Z Anglie se k nám dostane ještě thriller Hra. Objeví se i Stíny nad jezerem, což je projekt původem z Austrálie, Velké Británie a Nového Zélandu.

Můžete se těšit ale také na nové série veteránů jako Ve jménu vlasti (4. série), Pan Selfridge (4. série) a Most (3. série). Přesná data uvedení do vysílání jsou zatím nejasná, podle tiskové zprávy by se ale zmíněné seriály měly začít objevovat začátkem příštího roku.


Pustíte si některou z chystaných novinek? Nebo alespoň pokračování některé ze stálic?

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Motna
před 209 týdny
Paráda, vše rozjetý sleduju a ty nový seriály si určitě nenechám ujít. Nebýt...
lukascoolarik
před 209 týdny
Bates Motel prý taky bude, u Impéria ale netuším.
Motna
před 209 týdny
Tak aspoň něco.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY