Facebook Twitter E-mail
5. prosince 2015

Amazon mění tisíce let staré tradice Vatikánu

Robert King a Michelle King jsou jedni z nejuznávanějších tvůrců současné televizní tvorby. Na CBS mají svého veterána The Good Wife a v létě 2016 zde nasadí novinku BrainDead. Svůj nový projekt přesouvají ale jinam, na streamovací službu Amazon.

Vatican City vypráví příběh americké reportérky, která pracuje na zpravodajské stanici v Římě. Hrdinky si všimne sám papež Klement, který sice ví, že nemůže porušit tradici a udělat z ženy kněžku, ale rozhodne se trošku aktualizovat staré poměry a jmenuje ji svou mluvčí. Žena je v nové funkci nucena čelit dva tisíce let trvajícímu sexismu a šéfovi, kterého 1,2 miliardy lidí považuje za neomylného.

Jde o zcela smyšlený příběh, doposud všichni papežovi mluvčí byli muži. Ve Vatikánu v roce 2014 pracovalo pouze 18 procent žen. Kingové se ujmou scénáře a výkonné produkce pod záštitou jejich společnosti King Size Prods.

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pastel
před 102 týdny
To by mohl být zajímavý seriál s příjemnou kulisou, teda záleží kde se...
Fruiko
před 102 týdny
Pro masy to zní moc chytře/nudně.
Adík
před 102 týdny
Podle popisu to zní jako takový umírněnější Scandal podle pravidel křesťanského...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY