10. 12. 2015

Jaro 2016 na České televizi ovládne krimi

I když je jaro na první pohled stále v nedohlednu, Česká televize se rozhodla představit své vysílací schéma pro rok 2016. Podívejme se tedy, co nás čeká a nemine.

Jaro 2016 na České televizi ovládne krimi

Česká televize v úterý 8. prosince oznámila své jarní programové schéma pro nadcházející rok. Jarem se v tomto případě nemyslí až první březnové dny, ale už leden 2016, kdy se představené schéma začne realizovat.

Asi není žádným překvapením, že ČT se i tentokrát rozhodla věnovat svou plnou pozornost původní tvorbě, opět dominuje kriminální žánr. Čekají nás shledání se starými veterány, ale i několik nových kousků, včetně pár zajímavých minisérií. Česká televize nezanevřela ani na originální dokumentární cykly, soutěžní pořady a objeví i několik akvizičních seriálů.

V hlavní roli krimi

Očekávanou záležitostí je jistě druhá řada Případů 1. oddělení. Stejně jako ve svém první roce se diváci dočkají mixu jak mediálně známých kauz, tak i těch, o nichž se téměř nemluvilo, a to celkem v osmi epizodách. Nových dílů se dočká i Rozsudek, který v šestnácti nových epizodách představí případy ze soudního prostředí, které by se mohly týkat kohokoliv z nás.

Plynule přejdeme k novinkám a jednou z nich jsou Modré stíny. Ty plynule navazují na trilogii Případ pro exorcistu a znovu se nechaly inspirovat knižní předlohou Michala Sýkory. V hlavních rolích této třídílné minisérie se představí Klára Melíšková, Stanislav Majer, Miroslav Krobot, Tereza Voříšková a další.

Další třídílnou minisérií bude Pět mrtvých psů, což bude třetí a závěrečná část zmíněné trilogie. Zde se režie zhostil Jan Hřebejk, který prozradil, že nepůjde o žádné temné krimi, které se bere příliš vážně. Ba naopak. „Věřím, že kromě napětí přinese tento případ i nejvíce humoru. Díky vynikajícím hercům jsme chvílemi točili jakýsi kriminalistický sitcom,“ říká Hřebejk.

Zábava na chladné večery

Inteligenci našeho národa si opět změří Nejchytřejší Čech, kde 24 soutěžících změří své schopnosti a znalosti a ten nejlepší z nich si kromě titulu nejchytřejšího Čecha odnese také odměnu v podobě milionu korun. Druhé řady se dočká i DoktorKA, lifestylová talkshow, kde doktorka Kateřina Cajthamlová pomáhá řešit celospolečenské problémy.

Novinkou je pak Kde domov můj, soutěžní pořad, který lze přirovnat k Nejchytřejšímu Čechovi. Testuje ovšem pouze vědomosti o naší vlasti, a to z mnoha různých oborů. V roli moderátora se objeví Aleš Háma.

Příroda, jídlo, historie

Česká televize si opět připravila řadu dokumentárních pořadů z mnoha různých oborů. Jídlo a kulturu centrálního Vietnamu poznáme v cyklu KAMU ve Vietnamu, Sezóna za vodou nám ukáže drama soukromých životů českých a slovenských hokejistů, cestou třech přátel k jezeru Bajkal nás provede Dokolakolem, Jakub Vágner se do třetice vrátí se svými Rybími legendami a naše chráněné krajinné oblasti budeme podruhé poznávat v Klenotech naší krajiny.

Různá pozoruhodná místa poznáme v cyklu Krajinou domova, o problémech soužití v české společnosti pojednává Intolerance a zvláštní fenomén myslivost se nám blíže představí v sérii Tisíc let české myslivosti. O tom, jak dokážou úřednické chyby měnit životy, se dozvíme více ve čtvrté sérii Ochránce, kuchyni největšího řeckého ostrova nám přiblíží Vůně krétské kuchyně s Miroslavem Donutilem, Nabručení pojednávají o konfliktech dnešních důchodců s dnešní mladou generací a o našem skrytém potenciálu se dozvíme více ve Skrytém potenciálu.

Filantrop mapuje současné české filantropy a jejich činnost, lidové tradice pak poznáme o něco podrobněji Za našima humny a o Otci vlasti pojednává Sedm pečetí Karla IV.

Zahraniční dramata

O akvizičních seriálech, které ČT v nadcházejícím roce uvede, jsme vám prozradili více v samostatném článku, proto nyní už jen stručně a jasně. Z novinek nás čeká Dům z karet, Gomora, 1864, Fleming, Stíny nad jezerem, Hra a Šílenci z Manhattanu. Dále se dočkáme nových řad Mostu, Ve jménu vlasti a Pana Selfridge.


Zaujala vás jarní programová nabídka České televize? Dáte šanci některé z chystaných novinek?

Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
lukascoolarik

lukascoolarik

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
lukascoolarik

lukascoolarik

V oficiálním presskitu o tom nebyla ani zmínka. Je možné, že druhou řadu ještě natáčejí a že bude...
před 238 týdny
truelovevlasticka

truelovevlasticka

Batesův motel 3 serie nebude?
před 238 týdny
lukascoolarik

lukascoolarik

Měla by být, ale oficiálně o ní řeč nepadla.
před 238 týdny
Další články k tématu