9. 12. 2015

Novinka pod lupou: Telenovela

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Telenovela
Žánr komedie
Stanice NBC
Premiéra 7. 12. 2015 (pilot), 4. 1. 2016 (seriál)
Vysílání každé pondělí večer od 20:30
Předskokan Superstore
Konkurence The Bachelor (ABC), Supergirl (CBS), Crazy Ex-Girlfriend (CW), The X Files (Fox)
Tipovačka HBO tipuje prodloužení, všichni ostatní + lid s těsnou většinou 66 % hlasů tipují zrušení.

Sledovanost pilotu: rating 1.4 a 5,34 milionu diváků (lehce podprůměrná)

Kdo?

Tvůrci Sandra Martins, Peter Larson
Herci Eva Longoria, Jencarlos Canela, Amaury Nolasco, Diana-Maria Riva, Jose Moreno Brooks, Alex Meneses, Jadyn Douglas, Izzy Diaz

Ve zkratce

Ana Sofia je hlavní hvězdou populární španělské soap opery. Je tu jen jeden malý problém – neumí španělsky ani slovo. No… možná je těch problémů trošku více. Nový šéf, žárliví herečtí kolegové a nároční kamarádi. To ale není nic proti tomu, jaká spoušť nastane, když se na scéně objeví bývalý manžel, který byl zrovna najat jako nová hlavní postava v Anině telenovele a milostná známost její hrdinky. Stejně jako u klasických telenovel, i tato komedie je plná dramatu včetně lásky, nenávisti a dokonce i smrti! I přes to všechno jsou ale herci a štáb telenovely v podstatě rodina. Nebo se jí minimálně snaží být.

Seriál se inspiruje filmem Soapdish z roku 1991.

Podobné seriály

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Na Jane the Virgin jsem se těšila a byla jsem zklamaná, protože jsem očekávala přesně tohle. Vtipné, extravagandní, nadnesené, parodické, perfektně herecky obsazené a ještě jednou vtipné! Telenovela se mi zalíbila už po traileru a první epizoda pocit jen upevnila. Tohle je přesně to, co mi scházelo po skončení americké Ugly Betty!

Eva Longoria se pro tuto roli narodila. Její Zoufalka byla jen slabý odvar toho, co si může dovolit (a dovoluje) tady. Pravá primadona, která splňuje veškeré stereotypy, které u hvězdy soap oper očekáváme. Herečka však není jediná samostatná hvězda, která táhne celý seriál. Fungují zde i ostatní hlavní a vedlejší herci, kteří zdárně konkurují a především nový kolega / bývalý přítel je na stejně vysoké úrovni jako Longoria.

Vtipy se z velké části vytřískaly už v traileru. I tak ale pilot působil zábavně. Dokázal si mě vtáhnout do děje, ale samozřejmě s vědomím, že jde o záměrnou sebeparodii. Ty zpomalené záběry a režisér křičící „Víc větráku!“ rozhodně stojí za to!
 • jasná sebeparodie
 • herci
 • knírky Rodriga Suareze
 • nutné milostné trápení
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Prvně jsem od Telenovely čekal naprostou pitomost, vedle které je Superstore králem, ale po zhlédnutí pilotu musím říct, že to taková hrůza nebyla. Tím teda nechci říct, že je to kdejaké veledílo, to vážně není, seriál jen předčil má prvotní očekávání. Podobně jako u Superstore chválím originální téma z neotřelého a neokoukaného prostředí. Na herce se dobře kouká, mihne se tam i Zachary Levi, děj plyne svižným tempem, celé je to takové plné barev a optimismu… Vzhledem k názvu seriálu to vyzní stupidně, ale je to jako telenovela.

Samozřejmě tu máme i pár negativ. Předvídatelnost tu přímo čiší a už v prvních minutách si řeknete, jak to asi skončí, a světe, div se, ono to tak vážně skončí. Opět musím poukázat na Superstore, protože kromě stanice, na které běží, toho mají tyto seriály společného docela dost; zase tu máme takový ten nejistý románek, kolem kterého se bude tančit celou sérii (vzhledem ke sledovanosti tu s námi Telenovela déle asi nebude).

Suma sumárum, Telenovela je relativně příjemná oddechovka-vztahovka, které ale, tedy prozatím, chybí jakýsi hnací motor, který by vás nutil sledovat dál i po zevšednění komplikovaného vztahu hlavních hrdinů.
 • netradiční prostředí
 • scenárista, který sám neví, co píše
 • Zachary Levi
 • pozitivní nádech
 • předvídatelnost
 • po pár dílech to asi omrzí
 • stejně to zruší
75 %
Mé hodnocení
lukascoolarik

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Yellow

Yellow

Jak již bylo napsáno, takhle měla vypadat panenka Jana. Ugly Betty to u mě asi nepřekoná, ale jinak je...
před 249 týdny
Pandora Rosalez

Pandora Rosalez

Ani jsem nečekala, že bych tady našla hodnocení na seriál Telenovela a ještě tak kladné. Jsem opravdu mile...
před 249 týdny
zip

zip

Telenovela mne baví, člověk se nasměje. Slabší mi příjde Eva. Božský je Zachary, škoda že ho tam není víc: (
před 241 týdny
Další články k tématu