12. 12. 2015

Castingové střípky: OUaT, Quantico, B99 a další

Seriály se sice postupně odebírají na svou zimní pauzu, ale stanice spolu s tvůrci nezahálejí a hledají stále nové a nové tváře, které letošní sezónu a naše oblíbené komedie a dramata obohatí. V dnešním článku se podíváme na castingy hned do šesti seriálů.

Madam Secretary
Herečka Kate Burton byla obsazena do druhé série Madam Secretary. Vítězka ceny Tony a nominovaná na Emmy ztvární Maureen Ryan, uštěpačnou a neustále podrážděnou sestru Henryho (Tim Daly). Maureen je matka tří dětí, která svou velkou osobností vždy dokáže zaujmout, kamkoliv jde, tam zanechává své komentáře, kritiku a soudy. Nikdy se nebojí říct, co má na srdci, a to ani své švagrové. Poprvé se s ní setkáme ve 13. epizodě druhé řady, která nese název Invasive Space.

Aquarius
Nováček, který se představil ve Star-Crossed, obohatí nadcházející druhou sérii retro dramatu Aquarius. Herec Cameron Deane Stewart byl obsazen do nové stálé role jako Tex Watson, středoškolák a výborný atlet z Texasu, který se náhodou setká s Charlesem Mansonem. Jeho nový životní styl v Los Angeles ho naplno pohltí a vtáhne do světa drog. Vše vyvrcholí tím, že se Tex zaplete k vraždám na Cielo Drive a u LaBiancy.

Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
Tentokrát nejde o casting, ten přijde až v budoucnu. Tvůrci seriálu oznámili, že se na scénu vrátí Dorothy Gale. Ta však vymění své bavlněné šatičky za brnění bojovníka! Dorothy jsme mohli vidět ve třetí sérii, kde ji ztvárnila mladá Matreya Scarrwener. Postava se vrátí v polovině série 5B, tentokrát ale zestráne, bude jí mezi 20–30 lety. Dorothy se od mládí změnila z ikonické kansaské dívky s culíky v odvážnou bojovnici, stojící na sstraně dobra. Dorothy se vrací do zěmě Oz, aby zde získala svou magickou zemi od Zlé čarodějky, kterou zrovna Regina vyhostila ze Storybrooke.

Brooklyn Nine-Nine
B99 získal do svých řad velkou hvězdu, herečku Katey Sagal. Ta byla obsazená do role, která jí snad byla šitá na míru. Ztvární matku Jakea. Karen Peralta se nečekaně objeví na začátku 16. epizody, ve které se vrátí také hrdinův táta Roger. Jakeovi bylo sedm let, když jeho otec rodinu opustil, Karen se o něj musela starat sama. Jinými slovy lze rozhodně očekávat napjaté rodinné shledání. I když si herečku aktuálně pamatujeme především z rolí v The Bastard Executioner a Sons of Anarchy, komediální žánr pro ni není žádnou novinkou. Proslavila se svou ikonickou rolí mámy v kultovním sitcomu Married… with Children.

Quantico
Stejně jako většina z nás, i Quantico se po vánočních svátcích trošku rozroste do šířky. Seriál obsadil hned tři nové postavy. Lenny Platt ztvární Drewa Peralese, bývalého fotbalistu, který opustil svou profesi a podal žalobu na své bývalé zaměstnavatele. Je sebevědomý a okouzlující.

Druhou postavou je Will Olsen v podání Jaye Armstronga Johnsona. Will je chytrý a tvrdě pracující mladík, který získal doktorád z Harvardu. Má již pracovní zkušenosti z laboratoře NASA, ale na druhou stranu mu naprosto chybí jakékoliv společenské chování nebo soucit.

Poslední obsazenou je Li Jun Li, která se ujme role Iris Chang. Jde o Číňanku s bohatými rodiči, která začne podnikat velmi úspěšně – během studií na univerzitě v Jižní Karolíně dokázala prodat Googlu hned dvě aplikace.

Všichni tři se objeví hned v dalším díle, který je naplánován na 6. 3. 2016.

Luke Cage
Trojnásobná držitelka nominací na Zlatý glóbus. To je Sonia Braga, nejnovější klíčový přírůstek do chystané novinky Luke Cage. Herečka ztvární Soledad Temple, matku Claire (Rosario Dawson). V komiksu se Claire stane milostnou známostí Lukea, prozatím ale není jasné, jestli se seriál bude držet stejné trajektorie.


Na koho se nejvíce těšíte? Koho byste obsadili do role Dorotky v OUaT?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Bartami

Bartami

Tohle potřebuju vysvětlit :D Vadí ti Katey celkově, bo jen Gemma?
před 218 týdny
Pajky

Pajky

Jako Gemma :) Ale během SOA jsem si na ní vypěstoval takovou averzi, že jí teď pár let nechci nikde...
před 218 týdny
Bartami

Bartami

Tak s BE jsi asi o nic nepřišel, já jsem nedokoukala ani pilot. A v B99 bude nejspíš jen...
před 218 týdny
Další články k tématu