Facebook Twitter E-mail
12. prosince 2015

Autorka Stmívání chystá nový seriál

Po úspěchu upírské tetralogie Stmívání jméno její autorky rozhodně do ztracena nevyšumí. Bylo totiž oznámeno, že Stephenie Meyerová chystá s filmovou společností Lionsgate (která stojí jak za Twilight, tak třeba i za sérií Hunger Games) nový seriál.

O co by se mělo jednat? Potenciální seriál by měl být adaptací knihy The Rook (v češtině Hra věží), kterou napsal Daniel O'Malley.

Myfanwy Thomasová se probouzí uprostřed neznámého londýnského parku. Je obklopena mrtvými těly, které mají na rukou gumové rukavice, a nemá ani tušení, kdo je a co tady dělá. Jediným vodítkem je pro ni dopis, který drží v ruce. Pokud má odhalit svou identitu a zjistit, kdo se jí snaží zabít, nezbývá jí než se řídit pokyny, které jí zanechalo její dřívější já. Instrukce hrdinku zavedou do Šachovnicové skupiny, supertajné britské agentury pro boj s nadpřirozenými hrozbami, v níž zastává vysoké postavení věže. Začíná hra o život, hra, během které se Myfanwy setká s bytostí ve čtyřech různých tělech, se ženou, která prochází lidskými sny, i s děsivými Roubovači.

Spisovatelčina volba je poměrně logická. Je známo, že má slabost pro šachy, což se projevilo např. na americké obálce posledního dílu Stmívání, na které jsou vyobrazeny šachové figurky. Symbolika se šachy je z popisu projektu zřejmá. Případnou novinku si pod svá křídla vezme americká streamovací služba Hulu.


Zaujal vás chystaný projekt? Myslíte si, že by se mohl uchytit?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Esgalnor
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Airasza
před 104 týdny
Tak jestli i tahle žena může psát "seriál", jestli se tomu...
romana55@seznam.cz
před 104 týdny
Knihu mám moc ráda, takže se na seriál moc těším. Jsem zvědavá, co z toho...
ševča
před 82 týdny
Jeden spisovatel adaptuje knihu jiného? To vůbec nezní jako masakr původního...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY