20. 12. 2015

Novinka pod lupou: The Magicians

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Magicians
Žánr drama / fantasy
Stanice Syfy
Premiéra 16. 12. 2015 (pilot), 25. 1. 2016 (seriál)
Vysílání každé pondělí večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: rating 0.26 a 0,92 milionu diváků

Kdo?

Tvůrci Sera Gamble, John McNamara
Herci Jason Ralph, Stella Maeve, Olivia Taylor Dudley, Hale Appleman, Arjun Gupta, Summer Bishil

Ve zkratce

Quentin Coldwater se vždycky zajímal o magii. Teď se mu dokáže, že nikdy nebyl blázen. Skutečně existuje jiný svět, než ten náš obyčejný, svět, ve kterém se praktikuje magie. Hrdina začne chodit do školy Brakebills, která se nachází v magickém světě z jeho oblíbených dětských knížek a kde se učí kouzlit. Poklid ale naruší nebezpečná hrozba, která má moc zničit lidstvo i čaroděje. Quentinova kamarádka Julia je zničená, když se nedostane do školy, rozhodne se proto hledat magii jinde.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Ten chlápek nutně potřebuje změnit účes. Skoro jsem se ani nemohla soustředit na samotný příběh, jak moc mi ty jeho vlasy vadily. V popisu seriálu i v pilotu je zmíněno, že The Magicians je pohádka, ale ne pro děti. Upřímně? Je to pro děti. Kromě (na Syfy již tento podzim druhého) sexu ve vzduchu a rozepínání knoflíků v koupelně baru tam není nic než nový Harry Potter s jinými herci.

To ale neznamená, že pilot stojí za starou bačkoru. Příběh utíká rychle a nejen děti, ale i dospělí se u něj docela dobře baví. Jasně, není tam nic, co bychom už neviděli v jiných fantasy projektech. Ale stejně jako příběhy o doktorech nebo policistech, i tady už jsme vůči neoriginalitě tak nějak imunní. Herci jsou až na tu mou hnidopišskou výtku v úvodu názoru v pohodě. Oceňuju především nejlepší kamarádku hrdiny, ta dokázala zahrát dobře jak holku v pohodě, tak i holku na duševním dně. Na nervy mi trošku leze šprťácká blondýnka, ale třeba se to s přibývajícími epizodami trošku zlepší.

Jsem zvědavá na boj dobra proti zlu a na někdejší nejlepší kamarády, kteří jasně budou stát na opačných stranách soupeřících stran. Pilot přinesl i dávku tajemna, která pro mě jako neznalce předlohy funguje. Těším se, co bude dál, i když myslím, že seriál budu brát jen jako oddychovku, srdcovka se z něj nestane.
 • grafická stránka
 • prostředí a nádech záhady
 • nejlepší kámoška
 • hrdina a jeho vlasy
 • neoriginalita a předvídatelnost
70 %
Mé hodnocení
ragelly

To je skoro poprvé, co mohu říct, že jsem nejdřív měl tu čest s knížkou než s její seriálovou verzí. Jenže se rozhodně nemůžu zařadit do zástupu fanoušků a po první knize jsem sérii zanechal a nehodlám se k ní vrátit. Ten mix magické školy (Harry Potter) a země Fillory (Narnie) a deprese se mi nijak moc nezamlouval a Lev Grossman mě neokouzlil. Jenže právě ta kombinace magie a vysněné země je něco, co by se mi mohlo líbit v seriálovém zpracování. A navíc, třeba změní pravě ty věci, které se mi v knize nelíbí…

Problém v tom, že jsem prvně měl tu čest s knížkou tkví v tom, že jsou si postavy představoval jinak a to vlastně všechny. Další jsou na řadě změny děje oproti knize. Věci se tedy samozřejmě dějí jinak než v knize a prostor dostávají i vedlejší postavy a jak jsem si myslel, někdy se to povedlo více (Julia) a někdy méně (Alice). Doufám, že Julia dostane víc prostoru než v knize, protože Stellu Maeve jsem si v Chicagu PD oblíbil a její příběh mě zajímá. Jinak mi nevadí, že herce vlastně neznám, ale většina z nich vypadá starší než by měla a určitě nejsem jediný, kdo si to myslí.

Čekal jsem hlavně na to, jak se povedou triky a musím říct, že jsem spokojený. Buď si poslední dobou lépe vybírám nebo na tom Syfy není tak špatně jako dřív. Třeba přijímací karetní trik Quentina považuji za vrchol pilotu, i když samotný závěr taky stál za to. Na druhou stranu mě trochu zklamalo, že se i sem vloudila scéna se „sexem ve vzduchu“, to teď bude dávat Syfy všude?
 • změny oproti knize (příběh Julie)
 • Stella Maeve
 • chci vidět, jaká kouzla nám představí a jak budou vypadat
 • karetní trik
 • závěrečné drama
 • změny oproti knize (rychle prokecnutá minulost Alice)
 • postavy jsem si představoval jinak
 • většina postav vypadá starší než by měla
 • sex ve vzduchu
70 %
Mé hodnocení
Pajky

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
vranjelik

vranjelik

Pilot bol pohodička... mňa ale celkom zaujíma jeho príbeh... prečo práve on je ten vyvolený, snáď to bude...
před 247 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Pilot je v pohodě,ale nevím jestli mi nebude vadit vizáž hlavního hrdiny,bud to překousnu nebo ne,jiné...
před 247 týdny
cecilka

cecilka

Ten účes byl opravdu příšerný. :D Docela mě to nudilo, bylo to neoriginální, ale dám tomu ještě šanci. A...
před 247 týdny
Další články k tématu