30. 12. 2015

Novinka pod lupou: Beowulf: Return to the Shieldlands

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Beowulf: Return to the Shieldlands
Žánr drama / historický / fantasy
Stanice ITV
Premiéra 3. 1. 2016
Vysílání každou neděli večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci James Dormer, Michael A. Walker (scénář)
Herci Kieran Bew, Lolita Chakrabarti, Joanne Whalley, Ed Speleers, William Hurt, Jack Hollington, David Bradley, George Kent, David Harewood, Allison McKenzie

Ve zkratce

Beowulf je starý anglický mýtus, který v roce 2007 insiroval film s Rayem Winstonem a Angelinou Jolie. Seriál je popisován jako western zasazený do temného období britské mytologie. Nechybí epické souboje, dechberoucí honičky, výpravy, oslavy a bitvy.

Původní příběh sleduje Beowulfa, gótského hrdinu, který přijde na dvůr dánského krále Hrothgara, jehož sužuje zlá příšera Grendel. Beowulf ho zabije holýma rukama a potom i jeho matku mečem, který najde v Grendelově úkrytu. Epos je považován za pravděpodobně nejstarší dílo psané ve staroangličtině.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Británie se zaměřuje na historii, nebo se mi to jen zdá? ITV nabídla moderní předělávku slavného hrdinského eposu a výsledek přesně splňuje očekávání – magické historické prostředí, které krásně zvýrazňuje krajinu. Hrdina je zarostlý křovák se skrytým šarmem a smyslem pro čest a spravedlnost. Stojí proti fantasy monstrům, které ale nemusí být jediným zdrojem neštěstí místních lidí. Proti hrdinovi zbrojí také jeho téměř bratr, který mu záviděl již od dětství, že hrdina je ve všech ohledech lepší. Tím pádem Beowulf vítězí i v charakteru, jelikož na svého soka nikdy sám od sebe nevyjede, vždy se pouze brání.To je tak v kostce shrnuto vše, co v pilotu vidíte… a vlastně vše, co vidíte v každém dobrodružném fantasy seriálu. Pro fanoušky žánru půjde o další suprový kousek do sbírky. Pro ostatní jen o jeden seriál z mnoha.

  • prostředí
  • kouzelný mýtický příběh
  • jako každé další fantasy přesně přes kopírák
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
camelia5

camelia5

Seriál vypadá dobře, na ten pilot se podívám.
před 247 týdny
STOUPA

STOUPA

Už ho mám ve watchlistu
před 247 týdny
veruu.u

veruu.u

Trailer zaujal, určitě kouknu...
před 247 týdny
Další články k tématu