28. 12. 2015

Novinka pod lupou: Colony

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Colony
Žánr postapokalyptický / drama / akční
Stanice USA Network
Premiéra 14. 1. 2016
Vysílání každý čtvrtek večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Carlton Cuse, Ryan J. Condal
Herci Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Peter Jacobson, Amanda Righetti

Ve zkratce

Colony vypráví příběh jedné průměrné americké rodiny, která musí chtě nechtě bojovat o přežití a navrácení svobody lidem žijícím v okupovaném Los Angeles. Seriál se odehrává v nebezpečném světě, který je rozdělen ideologiemi. Zatímco někteří se rozhodnou spolupracovat s vetřelci, které nikdy nikdo neviděl, a těžit z nového řádu, jiní vytvoří rebelskou skupinu s vědomím, že budou muset čelit následkům.

Podobné seriály

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Seriál mě zaujal už svým obsazením, ale co se týče obsahu, šla jsem do něj s prázdnou, ráda se totiž nechávám překvapovat. Prvních patnáct minut mi přišlo hodně silných. Sice jsem nevěděla, o co tam jde, ale scény, které mi pilot nabízel, se mi hodně líbily. Pak úroveň trošku klesla, stalo se z toho obyčejné ufňukané, ustrašené drama. Závěrečný twist ale jasně prokázal, že bude stát určitě za to sledovat dál.Herci potěšili. Josh mi sice přijde, že pořád hraje úplně stejně, což ale asi není úplně jeho vina, když neustále dokola dostává stejný typ postavy. Jeho otec rodiny je fajn, i když v pilotu zatím neměl možnost toho mnoho předvádět. Dozvěděli jsme se ale, že je bývalý agent, takže v budoucnu v seriálu určitě předvede pár povedených akčních kousků. Sarah znám zatím jen z PB, ale většině z vás (ne)přirostla k srdci v TWD. Pořád mi přišlo, že tou zamilovaností k Joshovi zrazuje Michaela :D Ale rychle si zvyknu na její novou a k mému potěšení komplexní roli. Bude zajímavé sledovat její rozpolcenost mezi láskou k rodině a smyslem pro spravedlnost.

  • herci a komplexnost postav
  • twist na konci
  • slabší (čti: průměrný) prostředek epizody
  • pořád úplně nevíme, co se stalo
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Nový seriál od stanice USA Network padnul do mého hledáčku hned od úvodních fází vývoje. Upřímně, koho by nelákalo sci-fi u kterého znovu spojí síly Josh Holloway a tvůrce Lost, Carlton Cuse?

Ono vlastně obsazení je dost silnou stránkou, kromě Hollowaye se tam v dalších rolích představí Sarah Wayne Callies (Prison Break), Amanda Righetti (Mentalist) nebo Peter Jacobson (House MD). Jestli bych měl něco vytknout, tak je to právě Sarah Wayne Callies, protože ta celou dobu vypadá, že se rozbrečí. Má jen jeden výraz v obličeji, ale jak se na konci ukáže, tak bude mít co hrát a nebude jen na ozdobu. Navíc má s Hollowayem skvělou chemii.

Příběh je zasazen do nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy Zemi okupují „vetřelci“. Nikdo neví, jak vypadají a co chtějí. Celý pilot v sobě nese příjemné tajemno a vážně dobře buduje napětí. Kdo by čekal, že mi po 20 minutách na postavách bude záležet? Závěr navíc přináší zajímavý (i když ne úplně nečekaný) twist. Pokud bych tedy měl ještě něco vytknout, tak to bude čekání na další díl.

Co mě však zaujalo nejvíce, jsou otázky, které seriál nabízí a ty se netýkají vetřelců. Jak daleko zajdete, abyste ochránili vlastní rodinu? Upřednostníte svou rodinu před přítelem? A hlavně, budete spolupracovat nebo se přidáte k odporu?
  • lákavé obsazení
  • napětí i tajemno
  • pokládané otázky
  • závěrečný twist
  • „ubrečená“ hlavní hrdinka
  • čekání na další díl
90 %
Mé hodnocení
Pajky

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
corine

corine

Je tam hrozně násilně spojené prostředí s příběhem, většinou se ani tak neprolínají jako spíš míjí,...
před 247 týdny
nekronaut

nekronaut

Neviete , bude niekto prekladať tento seriál ? či musím len z anglickými titulkami ?
před 247 týdny
blackdarkness

blackdarkness

tak mě to vůbec nenadchlo, ale zkusím tomu dát ještě 1 šanci
před 247 týdny
Další články k tématu