Facebook Twitter E-mail
30. prosince 2015

TBBT čelí žalobě kvůli písničce Soft Kitty

Písnička „Soft Kitty“, kterou si nechává Sheldon (Jim Parsons) zpívat, když je nemocný, je pro mnohé fanoušky The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) součástí seriálu, která k němu jednoduše patří. Nyní si však tato ukolébavka vysloužila seriálu žalobu, se kterou se musí právníci vypořádat.

Žalobu podaly dcery ženy, která je autorkou textu. Sestry Margaret Perry a Ellen Chase tvrdí, že seriál porušuje autorská práva, které se vztahují k dílu jejich matky, básnířky Edith Newlin, která zemřela v roce 2004. Newlin v roce 1937 napsala báseň “Warm Kitty” a Perry s Chase uvedly, že tento text je základem seriálové písně „Soft Kitty“.

Původní text „Warm Kitty“ vyšel v roce 1937 jako jedna z písní v knize pro děti. Vydavatel knihy uvedl, že společnost Warner Bros. práva na využití písně v seriálu řádně a legálně získala. Zástupci z Warner Bros. však celou situaci nijak nekomentují.

„Soft Kitty“ v TBBT poprvé zazněla v roce 2008 a od té doby ji postavy opakovaně zazpívaly nejméně sedmkrát. Podle žaloby se Chase o využití písně v seriálu dozvěděla až v roce 2014. Hledala na internetu informace z matčiny minulosti a vyskočil na ni odkaz na blog, kde se o seriálu a písničce psalo.

V následujícím videu si můžete připomenou scény, ve kterých skladba zazněla.


Co říkáte na tuto žalobu? Myslíte si, že je oprávněná? Líbí se vám skladba „Soft Kitty“?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

nevermore
před 98 týdny
No jo, někdo se dozvěděl, že může zadarmo přijít k penězům tak proč to...
Tulrika
před 98 týdny
Já bych to využila, ale jediný co kdy složili moji rodiče bylo uhlí
Lollie
před 98 týdny
Je zaujímavé že na to prišli až v roku 2014 :D som zvedavá ako to dopadne...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY