Facebook Twitter E-mail
1. ledna 2016

Ježíšek se vrací aneb Novoroční překvapení

Mysleli jste si, že Vánoce už jsou u konce? Tak to tedy ne, nenechali bychom vás přivítat nový rok jen tak nasucho :-) Máme pro vás další dáreček!

Milí uživatelé! Je tu nový rok (a Nový rok!). Chci vám jménem SerialZone popřát jen to nejlepší v následujících 366 dnech, ať se vám podaří vyplnit všechna předsevzetí, ať vám neruší oblíbené seriály a hlavně ať na ně máte tolik času, kolik jen budete potřebovat!

Přemýšleli jsme, jak vám vstup do roku 2016 ještě více zpříjemnit. V prosinci jste se u nás namlsali adventním kalendářem, který byl pro vás Ježíškem ještě před Vánocemi. Bez toho pravého dárečku by to ale přece jen nebylo ono. Rozhodli jsme se proto Ježíška zavolat zpátky, protože nám přišlo, že ještě na něco zapomněl.

Napětí vrcholí…

A už je to tady! Moc dobře víme, jak máte rádi statistiky. Známe to na sobě. Sledujeme toho tolik, že se každý extra statistický údaj hodí. A jak lépe vstoupit do nového roku, než zrekapitulovat ten právě uplynulý? Dovolte mi, abych vám představila naši novou jedinečnou vychytávku – Můj rok na SerialZone.

Pokud se půjdete zvědavě podívat na svůj profil, novinku tam již uvidíte mezi záložkami pro názory, hodnocení, statistiky a trofeje. Můj rok na SZ rekapituluje, jak jste si v minulých 12 měsících seriálově vedli.

Za naši novou skvělou infografiku nezbývá než děkovat opět našim starým známým. Spolu s Fruikem jsme dali dohromady údaje, které nás (a snad i vás) nejvíce zajímají, podrobněji se k nim dostanu posléze. Jarddos vytvořil krásnou ladící grafiku, však jiná než skvělá práce se od něj ani čekat nedá. A na závěr děkujte také megawirovi, který funkci programátorsky zpřístupnil pro nás všechny seriálové nadšence!

Co to vidím?

Hodnocené seriály
Tady není co řešit. Počet seriálů, u kterých jste od ledna do prosince ovlivnili svým hodnocením jejich celkové skóre.

Oblíbené seriály
Opět jasná položka. Jde o seriály, které jste si v roce 2015 přidali do oblíbených nebo zamilovaných.

Rozkoukané seriály
Kdo uhodne? Zase nejde o nic zapeklitého. Počet rozkoukaných seriálů udává, u kolika televizních kousků jste si v letošním roce odškrtli ve watchlistu jako viděný minimálně pilotní díl (s01e01).

Odškrtnuté epizody
Muhahaha, největší položka pro většinu z nás. Schválně, kdo bude mít nejvyšší číslo? Jde o počet epizod, které jste si v roce 2015 ve watchlistu odškrtli. Takže, 2883 za 12 měsíců, to je 7,9 epizod na den… No, lidi se mě ptají, kdy stíhám psát a spát :-D

Sledované seriály
Podobná položka, jako rozkoukané seriály, ale s tím rozdílem, že do sledovaných se započítávají veškeré pořady, u kterých jste si loni odškrtli minimálně jednu (jakoukoliv) epizodu.

Odškrtnuté epizody podle měsíců
Další perfektní srovnání vaší sledovací aktivity. Můžete porovnávat, jak aktivně jste sledovali během každého měsíce. Celkové číslo na konci řádku udává počet epizod, které byly daný měsíc odškrtnuty ve vašich watchlistech. Za mě vede září!

Příspěvků v diskuzích
Tady většina z vás dostane pořádně za uši! U příspěvků v diskuzích vidíte číslo, kolik jste nám v našem fóru zanechali příspěvků. Takže se koukejte zlepšit, kdo nemá nad 1000, jako by neexistoval! :-) Ne, dělám si samozřejmě srandu. Ale neustále na vás avizujeme, že jakýkoliv komentář pod našimi články (a za rok 2015 jsme jich pro vás napsali 1850!) autora či autorku nesmírně potěší a dodá energii do psaní dalšího textu, takže pokud máte ze zpráv, které vám přinášíme, radost, tak nám ji dejte svým komentářem najevo, budeme vám za to nesmírně vděční!

Prosledovaný čas
V roce 2015 2 měsíce, 16 dní, 17 hodin a 41 minut… ehm… stačí vám? :-D

Průměrné hodnocení
Průměrné hodnocení ukazuje, jak moc velcí kruťáci ve skutečnosti jste. Nebo jak velké máte nároky. Ale spíš jak velcí kruťáci jste. Za statistiku už se neschováte :-)

Na čumendu ke kámošům

Možná jsou někteří z vás tak těžkými závisláky, že nechtějí, aby jejich roční statistiky viděl někdo další. To se dá pochopit. Proto každý uživatel vidí v první fázi pouze svůj vlastní přehled. Nic ale není napevno dané. Každý přehled má v adresovém řádku speciální adresu, kterou můžete nasdílet do diskuze nebo poslat svým kamarádům. Můžete tak dát všem veřejně vědět, jaké jsou vaše výsledky, a můžete se podívat i na ostatní, pokud vám prozradí svou specifickou adresu.

A víte co? Já začnu. Fruiko mě nabádal, že mám ukázat svůj přehled, aby jste se uklidnili, že jste ještě docela normální ;-) Ale já jsem optimista a věřím, že spousta z vás na tom je ještě mnohem, mnohem hůř než já. Dejte mi důkaz! :-D

Do nového roku s novými odměnami

Počkat, že tahle vychytávka není jediným dárečkem, který pro vás do roku 2016 máme? Jasně že ne, my nic neděláme obyčejně! Na leden jsme se proto rozhodli naběhnout na zkušební verzi odměňování za vaši aktivitu. Jde o aktivitu, o které jsem již výše mluvila – o zanechávání feedbacku u našich článků a bleskovek. Rozhodli jsme se vyzkoušet, jak bude fungovat odměňování aktivních uživatelů, kteří nám mají co říct.

Prozatím systém funguje takto: Za každý svůj první komentář u článku dostane jeho autor pět kreditů. Pozor ale, rozhodně to není popud k tomu, abyste nás zaplavili jednoslovnými výkřiky a citoslovci typu „První!“ nebo „Super!“. Chceme opravdu znát váš názor na článek a jeho obsah, a chceme ho na nějaké úrovni. Prozatím tedy jedeme lednovou zkušební verzi a po měsíci uvidíme, jestli s odměňováním budeme pokračovat a v jaké podobě.

Abychom to ještě upřesnili: Kredity nedostane pouze autor prvního komentáře u článku, ale každý uživatel, který k článku svůj komentář napíše. Kredity se ale budou dostávat pouze za ten váš první komentář, takže když jich u jednoho článku budete mít 10, 20 nebo 100, je to jedno, dostanete vždy jen pět kreditů. Ale jak už jsme zmínili, článků během roku vychází opravdu hodně, takže je to možnost příjemného kreditového přivýdělku a tím pádem i podstatnému zvýšení vašeho cool levelu!

Aktualizováno: Kvůli technické náročnosti se kredity budou připisovat za váš první komentář ten daný den. Odměna ale bude opravdu vyšší – pět kreditů. Můžete si tak jen komentováním článků vydělat za rok pěkný balík! :-)

Odměňte i vy nás!

Doufáme, že vás naše novoroční dárečky potěšily. Pokud se cítíte štědře a rádi byste nám vyjádřili díky, tak… no jasně, nechejte v diskuzi komentář! Chceme vědět, co na nové vychytávky říkáte a jak dopadl váš rok 2015.

Kromě stránek je pro vás k dispozici také náš Facebook, kam přidáváme obrázky a videa z vašich oblíbených seriálů, takže neváhejte a dejte si nás mezi oblíbené, tím nám taky zlepšíte den! Pokud si nastavíte i upozornění, budete o nových článcích a aktivitě na seriálovém poli informováni jako první!

Závěrem ještě jednou přejeme každému z vás jen to nejlepší do nového roku. Doufáme, že ho budete trávit v naší/vaší příjemné společnosti.

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Drunk_Queen
před 97 týdny
A kdes našla letošní? :D
ragelly
před 97 týdny
Nejsou nikde, dělám si svoje poznámky :D
Drunk_Queen
před 97 týdny
Sakra! :D

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY