2. 1. 2016

Novinka pod lupou: Billions

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Billions
Žánr drama
Stanice Showtime
Premiéra 17. 1. 2016, pilot k dispozici od 1. 1. 2016
Vysílání každou neděli večer
Předskokan Shameless
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Brian Koppelman, David Levien, Andrew Ross Sorkin
Herci Damian Lewis, Paul Giamatti, Maggie Siff, Malin Akerman, Toby Leonard Moore, David Costabile, Kelly AuCoin, Condola Rashad, Jerry O'Connell

Ve zkratce

Komplexní drama o politické moci, která je soustředěna do světa newyorské ekonomiky, konkrétně finančních trhů. Bystrý a důvtipný státní návladní Chuck Rhoades a chytrý, ambiciózní král finančních trhů Bobby ‚Axe‘ Axelrod se dostávají do pomyslné honičky, kdy oba chtějí s využitím svých obrovských znalostí a důvtipu vyšachovat druhého ze hry. Tentokrát ale nejde o nic, v sázce jsou běžně až desetimístné částky.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak tohle je masterclass, seriálová lahůdka pro náročné. Neumím si ani představit, jak lépe začít nový rok, než právě s Billions. Víte, jak jsou na Glóbech a Emmy pořád ty stejné seriály každý rok? Billions se k nim hodně rychle přidá. Kabelovka Showtime opět dokázala, že drama jsou její specialitou. V Billions se kloubí bezchybný herecký koncert, geniální chytrý a hbitý scénář a velmi zajímavé a neokoukané prostředí, které je hracím polem této moderní hry honby kočky s myší.

Předem lituju odvážné překladatele, kteří se tomuto seriálu upíší. Rychlost dialogů je opravdu obrovská, hbité slovní přestřelky lítají sem tam, oči vám jen těkají z místa na místo, zapomínáte i mrkat, aby vám náhodou ve zlomku vteřiny něco neuniklo. Náročnost je obrovská. Ekonomicko-politické prostředí sebou přináší spoustu termínů, které já osobně příliš neznám. Proto jsem taky pilot zastavila po deseti minutách a pokračovala s ním až poté, co k němu byly vytvořeny anglické titulky, díky kterým jsem toho pochytila o dost více.

Damien Lewis je prostě dokonalý. V Homelandu jsem ho neviděla (zatím), ale pokud tam hrál stejně dobře jako zde, tak se vůbec nedivím tomu, kolik vítězství ve výše zmíněných cenách získal. Pravou hvězdou v seriálu se pro mě stal ale Paul Giamatti. Dříve jsem se s tímto hercem nesetkala, tady mě ale úplně okouzlil. Věřila jsem mu každé slovo, každý pohyb, veškeré emoce. Rozhodně můj žhavý tip na naše cenové tipovačky, dost by mě překvapilo, kdyby se nedočkal nominace.
  • herci, prostředí, téma, scénář
  • dokáže si udržet vaši pozornost
  • po pilotu laťka hodně vysoko, snad si ji udrží
100 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře20zobraz všech 20 příspěvků
Sleslikslicka

Sleslikslicka

Ale no ták. Na základě traileru jsem tohle vyřadila a radovala se, že mi toho moc nového nepřibude, ale teď...
před 245 týdny
lukascoolarik

lukascoolarik

No tomu říkám nadšené reakce z dobrého seriálu. :-D Jako jo, watchlist mám přecpaný a leží mi...
před 245 týdny
Lucig

Lucig

No... já mám tento typ seriálů ráda, ale toto mě zase až tak nenadchlo. Nepřišlo mi to až tak náročné (asi...
před 245 týdny
Další články k tématu