3. 12. 2011

10 důvodů, proč se koukat na Trávu

1. Je to trochu jiný humor

Tráva je černá komedie. Dialogy jsou tu vymyšleny opravdu brilantně, takových seriálů zas tak moc není. Takže pokud máte rádi tento styl humoru, neměla by vám uniknout.


2. Je to jednoduché, ale zároveň plné zvratů

I když je hlavní příběh načrtnut velmi jednoduše (matka dvou kluků dealuje trávu sousedům), tvůrci dokázali příběh vyšperkovat tak, že se díky napínavým koncům nebudete moci dočkat dalšího dílu.

3. Má to chytlavou znělku

Úvodní píseň Little Boxes složila a nazpívala v roce 1962 Malvina Reynolds, a i po všech těch letech je silně návyková. Navíc od druhé řady vás vždy čeká překvapení; pokaždé ji zpívá jiný interpret.

4. Nezabere to moc času

Každý díl seriálu se vleze do půlhodiny bez reklam. Navíc s vysílacím časem okolo 22 hodiny v neděli večer to je ideální doba na večerníček pro dospělé.

5. Bude se vysílat jak česky, tak v originále

Ano, je to tak. Dočkáme se i epizod v původním znění (vysílat se budou vždy o chvíli později, po půlnoci). Stačí si vybrat. V češtině poběží s kvalitním dabingem od HBO, z obrazovek tedy uslyšíme Martinu Hudečkovou, Petru Jindrovou, Jana Škvora, Jana Rimbalu, Otakara Brouska ml., Libora Terše či Martina Stránského.

6. Kritici to milují, takže to není jen další přiblblý seriál

Seriál získal spoustu nominací na ceny Emmy, Satellite Awards i Zlaté glóby. Právě Zlatý glóbus získala hlavní představitelka Mary-Louise Parker za svou roli v tomto seriálu.

7. Je to místy „jako ze života vaší rodiny“

I když to ve spojení s dějovou linkou o matce, co prodává drogy sousedům, vypadá trochu nepravděpodobně, najde se v seriálu spousta scén, které psal sám život.

8. Přesvědčíte se, že vaše rodina je ještě normální

To, co se děje u Botwinů, vás určitě uklidní, pokud máte někdy o vlastní domácnosti pochybnosti. Dvojku synů, kde jeden je totální „psycho“ a druhý nesmírně sladký hošík, by nikdo nechtěl mít doma.

9. Sprostá slova a sex

Jelikož je to seriál určený v Americe primárně pro kabelovku, tak se nebojí sprostých slov ani hanbatých scén (tam, kde se to hodí). U vás doma přece taky všichni pořád nemluví jako v reklamě na katolickou školu.

10. Pokud vás bude bavit, tak dlouho

Prima sice s Trávou teprve začíná, ale jestli vás seriál chytí a zamilujete si postavy, tak se máte na co těšit. Už je totiž kompletních 7 sérií a 8. se brzy začne točit. Takže žádné smutné loučení se seriálem po pár týdnech.

11. BONUS: Nemusíte se koukat v televizi

A ne, ani si nemusíte připadat jako známý pirát Jack Sparrow. Tráva je totiž oficiálně a zcela legálně ke spuštění v archívu televize Prima a to vždy 7 dnů po odvysílání.

Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
Fruiko

Lukáš Nedvěd

Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.
Poslední komentáře13zobraz všech 13 příspěvků
Tribe

Tribe

Tento seriál sleduji už od jeho prvního dílu a nemůžu si ho vynachválit.... těším se na osmou sezónu:-)...
hodně dávno
Dodo

Dodo

To já ani tak ne :D, radši bych byl, kdyby skončil 7. sérií, ale jsem zvědavej, jak to bude probíhat,...
hodně dávno
Thomkl

Thomkl

Zacatek super ... Ale ty posledni serie? Nic moc... Serial me bavil ale tak nejak jsem se dostala do pulky 4...
hodně dávno
Další články k tématu