Facebook Twitter E-mail
2. ledna 2016

Nová kniha Game of Thrones před premiérou seriálu nebude

George R. R. Martin oficiálně prozradil, co většina fanoušků fantasy knih a seriálu Game of Thrones (Hra o trůny) již dávno tušila. Nový román z knižní série nebude publikován dříve, než se v dubnu seriál vrátí se šestou sérií.

Autor zveřejnil na svém blogu aktualizaci o tom, že díl The Winds of Winter stále není hotov. „Mí editoři a vydavatelé jsou zklamáni, stanice HBO je zklamaná, zahraniční překladatelé jsou zklamáni… ale nikdo není tak moc zklamaný jako já,“ sdělil Martin.

Spisovatel dále prozradil netrpělivým fanouškům další podrobnosti o jeho vydavatelském plánu. Původně měl novou knihu dokončit do dubna, ale nestihl svůj první deadline na konci října. „Bohužel, psaní nešlo tak rychle, jak by se mi líbilo. Můžete za to vinit moje cestování, příspěvky na blogu nebo další projekty, můžete vinit můj věk. Možná to všechno mělo do jisté míry svůj dopad, ale pravdou je, že psaní někdy jde a někdy ne. Někdy kolem srpna už jsem musel čelit realitě: Do Halloweenu to dopsat nestihnu.“ Martin si pak nechal deadline prodloužit, ale nový termín také nesplnil.

Na závěr pak zveřejnil porovnání se seriálem. „Ptáte se mě, jestli seriál vyspoileruje knihy. Na to můžu říct ano a ne. Některé spoilery, které v šesté sérii uvidíte, možná spoilery vůbec nebudou. Seriál a knihy se oddělily a budou dále pokračovat svými vlastními cestami.“

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Hurvi
před 98 týdny
Presne, tiež som chcel čítať knižky až to bude komplet, ale asi sa nedočkám....
Annett
před 98 týdny
Mě to zase až tak nevadí. S knihou jsem hodně pozadu - Píseň ledu a ohně 1+2 a...
Darkness
před 98 týdny
Hmm, doufala jsem, že kniha vyjde dříve (naivně :-D ). Doufejme, že se vůbec...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY