Facebook Twitter E-mail
5. ledna 2016

Scéna měsíce: Prosinec 2015

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

iZombie
epizoda
2×10 – Cape Town (8. 12. 2015)
herci
Rahul Kohli (Dr. Ravi Chakrabarti)
scéna
Lék s dočasnými účinky
allyska

První řada iZombie byla skvělá, přesně, co jsem od tvůrce Veronicy Mars čekala. Mám ale pocit, že ta druhá je snad ještě lepší. Nezklamalo ani midseason finále, od kterého jsem měla velké očekávání a i tak mi vyrazilo dech. Celkově epizoda byla pěkně zpracovaná, nechyběly emoční scény. Nejvíc mě dostala ta se zombie prostitutkou. Pak mě bylo líto Liv, když jí Clive oznámil, že už s ní nemá zájem spolupracovat. Tato práce pro ni totiž znamenala, jak z toho, co se jí stalo vytěžit alespoň něco dobrého. Co mě však překvapilo, byl Ravi, který zjistil, že se vyléčená krysa stala opět zombie. To znamená, že tato přeměna čeká i Majora a Blaina. Jestli to dotáhnou do konce, jsem nejvíc zvědavá na zombie Majora.

Furiant

Haven (Městečko Haven)
epizoda
5×25 – Now (premiéra 17. 12. 2015)
herci
Eric Balfour (Duke Crocker), Lucas Bryant (Nathan Wuornos), Emily Rose (Audrey Parker), Jayne Eastwood (Gloria), Molly Dunsworth (Vickie)
scéna
Smrt Dukea
Furiant

Haven byl pro mě výjimečný seriál. Takže mě mrzelo, když před pár měsíci padlo oficiální rozhodnutí o zrušení. Na druhou stranu si myslím, že vrchol seriálu byl ve třetí sérii, která byla fantastická. I proto jsem počítal s tím, že moje poslední letošní scéna měsíce bude rozhodně z tohoto seriálu. Favoritů jsem měl sice více (např. i ten šťastný konec s návratem Audrey, ehm Paige), ale nakonec zvítězilo obětování Dukea. Duke od počátku seriálu prošel velkými změnami. Z malého zlodějíčka se stal asi tím největším hrdinou v Haven. Když se konečně vymámil z vlivu Croatoana, začaly se z něj postupně vytrácet všechny Potíže, které kdy Crockerova rodina sesbírala. A aby Potíže nenašly nové hostitele a Croatoan tak nezvítězil, chtěl Duke po ostatních, aby jej zabili. Jeho proslov, proč by to měli udělat, byl jeden z nejsilnějších proslovů, které jsem v seriálech kdy viděl. Když se k tomu Nathan pak odhodlal, když Audrey Dukeovi říkala, že to bude v pořádku a že jej milují, když Nathan mluvil o tom, jak se bude celý život snažit oplatit Dukeovu oběť, měl jsem slzy téměř na krajíčku. Takže sbohem Dukeu, odpočívej v pokoji a pozdravuj Jennifer. A sbohem Haven, byla to skvělá jízda…

Gabik.029

The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)
epizoda
herci
Jim Parsons (Sheldon), Mayim Bialik (Amy)
scéna
Sheldon a Amy spolu mají poprvé sex
gabik.029

Sheldon a Amy spolu chodili dlouhá léta. Sheldon se pokud možno vyhýbá veškerému fyzickému kontaktu, a proto byla Amy v šoku, když se od něj v sedmé sérii dočkala prvního polibku. Na konci minulé řady se však rozešli a zdálo se, že je „Shamy“ všem dnům konec. Naštěstí si Sheldon uvědomil, že Amy stále miluje a šel se s ní v předminulém dílu usmířit. Následovaly její narozeniny a Sheldon si pro ni připravil dárek, který byl překvapením jak pro ostatní postavy, tak pro fanoušky samotné: první společný sex. Ten se sice odehrál mimo kameru, ale jak sám Sheldon poznamenal, bylo to lepší, než předpokládal. Za rok si prý dají druhé kolo.

HonZajs000

Bones (Sběratelé kostí)
epizoda
herci
Emily Deschanel (Dr. Temperance ‚Kůstka‘ Brennanová), David Boreanaz (zvláštní agent Seeley Booth), Michaela Conlin (Angela Montenegrová), T.J. Thyne (Dr. Jack Hodgins), Tamara Taylor (Dr. Camille Saroyanová)
scéna
ochrnutý Hodgins
honZajs000

What the Bone! To jako fakt? Proč?! Chápu, že zimní finále seriálu má končit cliffhangerem, chápu, že to musí být otevřené, aby se divák po Vánocích vrátil, ale proč tvůrci udělali něco takového? Nechápu. Tak napřed na začátku minulé řady zabijou Sweetse, teď nechají ochrnout Hodginse. A to ještě takovým způsobem, že ho nechají od výbuchu odejít vcelku v pořádku, a v posledních vteřinách, poté, co souhlasí, že by chtěl i další děti s Angelou, s ním fláknou o zem a konec, tečka, vymalováno. Na chvíli ve vás hloubá ta jiskřička naděje, že to by mu přece neudělali, ale pak Kůstka pronese ta památná slova, co se vám vryjou navždy do paměti: „Hodgins is paralyzed, Angela.“ Jestli je tohle záměr tvůrců, jak si udržet diváky, tak se mi tedy moc nezamlouvá. Bones bojuje už několik let o pozornost a o prodloužení, žije ze série na sérii a místo toho, aby se tvůrci soustředili na to, aby vše hráli k happyendu a skončili důstojně a s hlavou vztyčenou, tak dál ničí osudy hlavních postav. Hrůza! Takhle se z toho stane další spatlaný a propadový konec jako v případě HIMYM a dalších. Za mě je tento WTF moment scénou měsíce prosince. Na druhou stranu, moc se mi v této souvislosti líbí např. tento mem.

Pajky

Doctor Who (Pán času)
epizoda
herci
Peter Capaldi (Doctor), Alex Kingston (River Song)
scéna
Doctor „poprvé“ v TARDIS
pajky

O prosincové scéně se rozhodlo až o Vánocích. Původně jsem myslel, že vyberu něco ze speciálu Luthera, ale nakonec se jako obvykle předvedl Doctor Who. Tentokrát mě pobavila scéna, ve které River Song, která ještě nikdy nepotkala Doctora s tváří Petera Capaldiho, krade TARDIS a nutí Doctora, aby nastoupil s ní. Doctor totiž úplně úžasně hraje své pocity z prvního vstupu do modré budky a to i přesto, že ho River před vstupem varuje, aby se připravil na šok. Celý vánoční díl se povedl, dostalo se na povedené vtípky i na silné emoce, ale Doctor předstírající svůj první vstup do TARDIS byl opravdu jedinečný.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Captain Rum
před 211 týdny
Som rada, že Doktor tu nechýba. Už nejakú dobu zvažujem, že si iZombie...
zdenka99
před 210 týdny
izombie bolo fakt super a mne sa ešte páčilo midseason supernatural - Sam a...
kareen
před 210 týdny
A ještě jsem zapomněla na The Originals, scéna, kde se Klaus po první milostné...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY