Facebook Twitter E-mail
6. ledna 2016

Netflix je od dnešního dne v Česku

Dnes se streamovací služba Netflix rozšířila do 130 nových zemí po celém světě. Můžou si ji naladit fanoušci ve Vietnamu, Indii, Nigérii, Polsku, Rusku, Saudské Arábii, Turecku, Indonésii, ale hlavně také zájemci v České republice.

„Jste svědky zrození globální televizní stanice,“ uvedl dnes Reed Hastings, výkonný ředitel Netflixu.

Zpráva vyzdvihla akcie společnosti o plných 6 %. Většina zemí nabídne obsah pro své diváky v anglickém jazyce. Nově byly do nabídky přidány také arabština, korejština, zjednodušená a tradiční čínština.

Netflix v roce 2016 plánuje přinést více než 600 hodin zábavy a doufá, že toto číslo nebude konečné. „Technologie je tady,“ řekl Ted Sarandos, šéf obsahu. „V cestě jí stojí pouze podnikatelské modely.“ Dále uvedl, že Netflix má na rozdíl od konvenčních stanic možnost nabídnout širokou škálu různorodých programů. Může také objednávat celé série bez prvotního pilotu, a stejně tak má možnos vytvářet epizody, které nejsou přesně 22 nebo 44 minut dlouhé.

I v následujících měsících má Netflix v plánu růst. Data z posledního čtvrtletí roku 2015 ukazují 12 miliard hodin zábavy, což je nárůst oproti 8 miliardám ve stejném čtvrtletním období v roce 2014.

Vstup na českou scénu ale nebude možná tak slavný, jak by se mohlo zdát. Již v únoru loňského roku jsme vám psali o tom, jaká bude pravděpodobně realita fungování streamovací služby v našich končinách.

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Vxxx
před 97 týdny
Tak já tam kupuji i knihy co jsou u nás přeložené :) Speciálně...
kuko61
před 97 týdny
Keď porovnávam US a SK ponuku, na US Netflixe je oveľa viac seriálov, ale...
Illyria
před 89 týdny
Tak uz tam mame i House of Cards :-) 4 sezony... Jinak postupne pridavaji,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY