Facebook Twitter E-mail
7. ledna 2016

Rookie Blue: Jak by seriál pokračoval v sedmé sérii?

Kanadský seriál Rookie Blue (Policejní bažanti) byl před pár měsíci po šesti sériích zrušen. Čekání na osud seriálu se trochu protáhlo, jelikož byla ve hře spousta faktorů. Přestože scenáristé doufali, že se další série dočkají, byli na konec připraveni a dopřáli fanouškům uspokojující závěr s pootevřenými vrátky do budoucna.

Tvůrkyně seriálu Tassie Cameron byla předem rozhodnuta, že šestá série pro ni bude poslední a své pomyslné žezlo showrunnerky přenechala své kolegyni Sherry White. Ta začala společně s ostatními scenáristy aktivně pracovat na sedmé sérii, přestože neměli žádnou jistotu, že by mohla spatřit světlo dne. Připraveno měli pět nových scénářů, které bohužel nikdy natočeny nebudou. White se však o zápletky nadcházející série s fanoušky podělila v následujícím rozhovoru a nastínila, kudy by se ubíraly životy hlavních hrdinů.

Následoval by po šesté sérii nějaký časový skok nebo byste navázali rovnou?
Ano, nová série by se odehrávala s půlročním odstupem. Takže na začátku série by byli Andy (Missy Peregrym) a Sam (Ben Bass) svoji půl roku a skupinka nových bažantů by se zaučovala v 15. divizi.

Tassie se zmínila, že téma šesté série bylo „Život není pohádka“. Jaké by bylo téma sedmé série?
„Jak může být člověk ve vztahu a přesto stát na svých vlastních nohou?“ Mělo to být o hledání vlastní nezávislosti – v milostných vztazích i v práci, kde je zvykem spolupracovat. Oliver (Matt Gordon) by byl čerstvě svobodný, Dov (Gregory Smith) by neměl po boku Chrise (Travis Milne, nebyl by součástí další série). U 15 by začínali čtyři noví bažanti, kteří by byli závislí na svých školících důstojnících. Velkým šokem v první epizodě měla být smrt jedné z nováčků. Její nejlepší kamarádka a začínající policistka Hannah by byla moc zajímavou postavou, která by si vytvořila silné a komplikované pouto s Andy.
A také bychom přidali novou pozici – silničního seržanta. Tato pozice je reálná; jedná se o člověka, který velí četě na silnicích. Nikdy jsme tuto pozici v seriálu nepoužili, protože jsme dávali přednost práci v týmech. Ale teď jsme si říkali, že bychom mohli Andy povýšit, ale nechtěli jsme, aby opustila uniformu. Už během páté série si zkusila roli školícího důstojníka. Teď by čelila nové výzvě – byla by nadřízenou svých kamarádů, jako jsou Gail (Charlotte Sullivan) a Chloe (Priscilla Faia), a nových bažantů.

Jak by vypadala rodičovská spolupráce mezi Samem, Andy a Marlo (Rachael Ancheril)? Bylo v plánu pořídit jim i společné dítě?
Přemýšlela jsem, co by si pro ně jejich manželský život přichystal, ale jejich plány a debaty o miminku by byly dočasně přerušeny smrtí nováčka. Sam by byl součástí práce v utajení, aby její smrt vyšetřil.

Tassie, Charlotte a i ostatní scenáristé se shodli, že by chtěli, aby se Gail dala opět dohromady s Holly (Aliyah O'Brien). Bylo to v plánu během sedmé série? Pokud ano, jak by jejich znovushledání vypadalo?
Tohle bylo v plánu v druhé polovině sedmé série. Nejprve by se Gail naučila, jak být dobrým školícím důstojníkem a to by jí pomohlo zbavit se některých svých sobeckých sklonů. Pak by byla připravena na vyspělý vztah.

Takže byste na konci sedmé série přivedli zpět Aliyah v roli Holly, aby skončila s Gail?
Ano, doufala jsem, že by se během druhé poloviny sedmé série vrátila. Zatím se v žádné z napsaných epizod neobjevila, ale směřovali jsme k tomu.

Gailin pokus o adopci se nakonec nevydařil, ale pokusila by se někdy v budoucnu o další dítě?
Ne v sedmé sérii.

Když jsme naposledy viděli Nicka (Peter Mooney) a Juliet (Erin Karpluk), odjížděli do Vancouveru. Znamená to, že Peter a Erin by se v sedmé sérii neobjevili?
Měli jsme v plánu, že Nick se objeví v první epizodě, ale vypadal by úplně jinak. Delší vlasy, strniště. K 15 by se vrátil jako detektiv, bez uniformy, a byl by lehce mimo po traumatické akci v utajení, během které jeho vztah s Juliet ztroskotal. Nick by něco skrýval a jediný, kdo by si toho všiml, by byla Hannah. Soustředili bychom se na Nicka mimo uniformu. Zamlouvala se nám myšlenka, že díky uniformě byl disciplinovaný, jako tomu bylo v armádě. Jaký je ale bez ní?

Traci (Enuka Okuma) to neměla vůbec lehké, zvlášť co týče jejích milostných vztahů. Potkalo by ji nakonec v lásce štěstí nebo by se soustředila na práci?
Soustředila by se na práci. Vedla by oddělení organizovaného zločinu a od milostného života by si tuto sérii odpočinula.

Ve finále bylo naznačeno, že Chloe a Dov by také mohli brzy zamířit k oltáři. Je to tak? Co by se s nimi dělo dál?
Ano, zabývali bychom se jejich domácí situací, ale jejich štěstí by narušila Chloeina traumatizující pracovní zkušenost. Trpěla by posttraumatickou stresovou poruchou. Chtěli jsme zatížit její nekonečný optimismus. Na konci série by z toho však vyvázli a ještě by je to více sblížilo.

A zbývá nám Chris Diaz. Do čeho by se namočil během sedmé série?
Byl by pryč, šéfem někde na maloměstě a ve volném čase by za střízliva lovil králíky.

Tassie prozradila, že byste představili nějaké nové postavy. Řekla byste nám o nich něco víc? Jak by byly začleněny do seriálu?
Ano, měli jsme čtyři nováčky. Hannah, o které už jsem mluvila. Nadiu, která by byla zabita v úvodní epizodě. Pak by to byl Zander, který byl gay, a Jayden, černoch, který žil se svou matkou a třemi mladšími sourozenci, za které by cítil velkou zodpovědnost. Neměl by to snadné a snažil by se svého mladšího bratra držet dál od problémů.

Jak jste zprávu o zrušení seriálu přijala?
Mrzelo mě to. Rookie Blue byl velkou součástí mého života a moc jsem se těšila na výzvu v podobě rebootu. Ale abych řekla pravdu, srdcem seriálu byl vztah Sama a Andy a jejich příběh jsme odvyprávěli skvěle. Vždycky jsem se v hloubi duše obávala, že by se z nás mohl stát jeden z těch seriálů, který o sérii přetáhl. Takže jsme možná měli štěstí, že nás zrušili dřív, než k tomu mohlo dojít.


Mrzelo vás zrušení Rookie Blue? Co byste říkali na sedmou sérii? Která ze zápletek vás zaujala nejvíce?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

fandapcd
před 97 týdny
To já taky :)
eliza2210
před 97 týdny
veľmi ma mrzí, že to zrušili ale podľa tohto článku je to možno aj dobre. pre...
justynajohnson
před 97 týdny
Mooooc velká chyba,že tento seriál ukončili,velmi mě bavil :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY