8. 1. 2016

Novinka pod lupou: War and Peace

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název War and Peace
Žánr drama / historický / válečný / minisérie
Stanice BBC
Premiéra 3. 1. 2016
Vysílání každou neděli večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Lev Nikolajevič Tolstoj (předloha), Andrew Davies (scénář)
Herci Paul Dano, Lily James, James Norton, Jessie Buckley, Aisling Loftus, Jack Lowden, Tom Burke, Tuppence Middleton, Callum Turner, Adrian Edmondson, Rebecca Front, Greta Scacchi, Aneurin Barnard, Mathieu Kassovitz, Stephen Rea, Brian Cox, Gillian Anderson, Jim Broadbent

Ve zkratce

Nejnovější adaptace slavného a nadčasového románu od Lva Nikolajeviče Tolstoje. Tři mladí lidé poprvé skutečně prožívají svůj život, lásku a ztrátu, to vše na pozadí války Ruska s Napoleonem.

Podobné seriály

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nové zpracování slavného románu, které ale minimálně v první epizodě nepřináší vůbec nic nového. Herci jsou ztuhlí, skoro vám přijde, že se zlomí, jestli otočí krkem. Pierre je už od pohledu na pěst a jeho chování mě rychle utvrdilo v tom, že tuto postavu opravdu nebudu mít v lásce.

Docela jsem měla problém s britskou angličtinou. Vím, že jde o britskou adaptaci a je jasné, že i Rusové budou jasně mluvit anglicky. Nevím, ale ta britská angličtina mi pořád vadila, nedokázala jsem si představit, že jde o Rusko, spíše jsem si připadala, že koukám na předchůdce Downton Abbey.

Co se ale týče prostředí, práce s kamerou a kostýmy, nemám co vytknout. Vizuálně nás minisérie skutečně dokázala přenést do minulosti a pokud tedy nejste jako já a ani si neuvědomíte, že se v seriálu mluví anglicky, možná vám přece jen kápne do noty. Já ale musím hodnotit lehce podprůměrně.
  • pěkný plakát
  • prostředí, kostýmy, hudba
  • angličtina s britským přízvukem
  • většina postav v čele s Pierrem
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
tammiive

tammiive

Já z něj mám teda hrůzu od té doby, co jsem ho viděla ve Zloději životů :D Tady mi ale připadl jako...
před 245 týdny
Michalenka

Michalenka

Taky se na to chystám a to nejen kvůli Lily James :3
před 245 týdny
La.Volpe

La.Volpe

Hehe, já věděl, že mě BBC nezklame :) A já bych pro změnu výběr herců pochválil a Pierre je hodně dobře...
před 244 týdny
Další články k tématu