14. 1. 2016

Novinka pod lupou: Shadowhunters

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Shadowhunters
Žánr drama / fantasy / akční
Stanice Freeform
Premiéra 12. 1. 2016
Vysílání každé úterý večer
Předskokan Pretty Little Liars
Konkurence
Tipovačka

Sledovanost pilotu: rating 0.76 a 1,82 milionu diváků (velmi dobrá)

Kdo?

Tvůrci Cassandra Clare (předloha), Ed Decter
Herci Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Alberto Rosende, Matthew Daddario, Emeraude Toubia, Isaiah Mustafa, Harry Shum Jr.

Ve zkratce

Clary Fray se v den svých osmnáctých narozenin dozví, že je Shadowhunter, hybrid člověka a anděla, který loví démony. Poté, co její matku unese démon, se Clary spojí se skupinkou dalších Shadowhunterů, aby ji zachránila a objevila skryté síly, o kterých nikdy netušila, že je má.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak pokud mám porovnat Shannaru a Shadowhunters, tak druhý jmenovaný je ještě méně dospělý. I přes to ale hodnotím pilot kladně, může z toho být výborná oddychovka.

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na hlavní hrdinku. Je totiž taková zvláštní, vzhledově i hlasem. Nesedí mi k ní. Je to ještě takové dítě, i když už jí má být osmnáct. Ona i ostatní přesně odpovídají vzhledu všech postav na ABC Family / Freeform, skoro až z té dokonalosti bolí oči.

Předlohu neznám, příběh je pro mě novinka. Docela mi pilot připomínal Magicians od Syfy, mělo to podobný nádech i postavy, tedy s tím rozdílem, že tam je hlavní hrdina s nejlepší kámoškou, tady je hlavní hrdinka s nejlepším kámošem. Oba jistojistě časem budou stát proti sobě, protože v pilotu nastoleném milostném trojúhelníku pro Clary jasně vévodí blonďák (Pamatujete si ještě Chloe King? Je to úplně to samé).

Moc se mi líbila hudba, tvůrci vybírali moderní svěží kousky, které výborně dokreslovaly atmosféru i fantasy žánr. Znázornění démoni jsou taky sympaťáci, vypadají skoro stejně jako sexy upíři v The Strain :-) Co ale oceňuju úplně ze všeho nejvíc, to jsou ty cool moderní světelné meče, které mi možná trošku připomínají Star Wars, které ale doslova vypadly z Fruit Ninjy! :-D I to jiskření při sekání je úplně stejné, je to boží :-D
  • meče jako ve Fruit Ninja
  • hudba
  • příjemná atmosféra a tempo seriálu
  • klišé jako milostný trojúhelník
  • až moc kids friendly
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Dokáže podle vás obstát a stát se hitem?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře32zobraz všech 32 příspěvků
Arkantos

Arkantos

Vzdal som to po druhej casti. Je mozne ze sa k tomu vratim ked budem mat cas ale momentalne je dost...
před 240 týdny
Katehrine

Katehrine

Seriál je cílený na mladé teen publikum, proto se to většině z vás zdá jako hrozná kravina, která si...
před 239 týdny
ElizaJane

ElizaJane

Knížky jsem četla všechny a musím říct, že je řadím mezi mé oblíbené fantasy (i když je pravda, že to je...
před 238 týdny
Další články k tématu