Facebook Twitter E-mail
14. ledna 2016

Sledovanost Netflixu fyzické stanice neohrožuje

„Zprávy o smrti televizních stanic jsou značně přehnané,“ uvedl včera během TCA Alan Wurtzel, ředitel vývoje programů na NBC. Narážel na spekulace posledních měsíců, které vzešly na povrch v souvislosti s neustálým rozvojem streamovacích služeb, jakými jsou Netflix, Hulu nebo Amazon Prime.

„Obecně panuje názor, že stanicový model je nalomený nebo umírá, ale není to tak,“ pokračoval Wurtzel. I když Netflix svou sledovanost nezveřejňuje, Wurtzel odkazoval na data, která sbírala společnost Symphony Advanced Media na vzorku 15 tisíc lidí.

V období od září do prosince 2015 měřila Symphony epizodní sledovanost v demu 18–49 let, celkem 35 dnů. Výsledky jsou následující:

Jessica Jones: 4,8 milionu
Master of None: 3,9 milionu
Narcos: 3,2 milionu
The Man in the High Castle: 2,1 milionu
Orange Is the New Black: 644 tisíc

„V porovnání s pořady jako The Big Bang Theory nebo Empire to jsou jen slabé odvary. Není to tak, že by je lidé nesledovali, ale streamování opravdu nenahrazuje stanice,“ naléhal Wurzel.

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Fruiko
před 92 týdny
A ještě je vtipný, jak vytáhnul dva největší hity od konkurence. Proč nedal...
Matuush
před 92 týdny
No je to vtipné. Nebo spíš on je vtipný, jak psal Fruiko. Sama se tady tímto...
Drunk_Queen
před 92 týdny
Pán je očividně "vtipník", nebo alespoň jeho výroky jsou přinejmenším...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY