Facebook Twitter E-mail
17. ledna 2016

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně CW

Pomalu se dostáváme do poloviny našeho tipovacího přehledu. Dnes se podíváme na to, jaké šance na obnovení mají seriály stanice CW.

Letos je dnešní článek o dost zajímavější než v roce 2015. Tehdy stanice CW nadělila povánoční prodlužovací meganadílku pro všechny seriály kromě Hart of Dixie. Letos prozatím nemá pokračování v další sezóně jisté ani jeden z vysílaných seriálů, proto se můžeme v předpovědích více odvázat.

Tentokrát v seznamu chybí dvě novinky, které dosud neměly premiéru, a to Legends of Tomorrow a Containment. Není zařazen ani The 100, který v aktuální sezóně zatím také neběžel. Zrušenou reality show America's Next Top Model nezahrnujeme kvůli žánru reality. Chybí také letní seriál Beauty and the Beast, který se nevysílá v hlavní sezóně, nicméně již na podzim bylo oznámeno, že pro něj čtvrtá řada bude poslední, je tedy také zrušen.

Stoprocentní jistoty

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.

Ještě si vydechněte

Šance na zrušení:
5 %

The Flash
Série: 2.

Krátký komentář: Flash pokračuje v loňském řádění a ani nehodlá v dohledné době zpomalovat. Jde aktuálně o nejsledovanější seriál stanice a není sebemenší šance, že by jeho konec byl v dohlednu.

Šance na zrušení:
5 %

Arrow
Série: 4.

Krátký komentář: Arrow je aktuální dvojka stanice. I když fanoušci tvrdí, že příběh pomalu upadá, na sledovanosti se to moc neprojevuje. Stanice by byla bláznivá, kdyby se chtěla s Arrowem rozloučit. Stephen Amell navíc prozradil, že má smlouvu až do roku 2019, takže se nemusí řešit žádné herecké komplikace.

Šance na zrušení:
10 %

Supernatural (Lovci duchů)
Série: 11.

Krátký komentář: Veterán stanice, ovšem stejně jako výše zmíněným seriálům, ani jemu dech nedochází. Ředitel stanice nás minulý týden ujistil o tom, že dokud oba hlavní představitelé budou mít chuť pokračovat, Supernatural se bude stále vysílat. Takže prodloužení je jisté.

Šance na zrušení:
20 %

iZombie
Série: 2.

Krátký komentář: iZombie jede v páru s Flashem, během vánočních svátků ale seriál dokázal, že si udrží stabilní sledovanost i bez svého předskokana. Ta není zdaleka tak vysoká jako u první trojky, ale i tak to na prodloužení stačit bude.

Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
40 %

Jane the Virgin
Série: 2.

Krátký komentář: Jane už není tak jednoznačná. Na jednu stranu je sledovanost poměrně nic moc, na druhou ale seriál již druhý rok po sobě zajistil stanici nominaci na prestižní Zlatý glóbus. Toho se CW asi jen tak lehce vzdávat nebude. I když je otázka, jestli je lepší najít něco sledovanějšího neboli výnosnějšího, nebo jestli je dobré mít nějakou prestiž mezi kritiky…

Ředitel stanice je na vážkách…

Šance na zrušení:
50 %

The Vampire Diaries (Upíří deníky)
Série: 7.

Krátký komentář: Dostáváme se k o dost zajímavějším procentům. Upíří deníky rok od roku klesají a letošek není výjimka. Seriál podle mnohých nabral s odchodem Eleny nový dech, na sledovanosti se to však nepodepsalo. Přesun na páteční večer také nenaznačuje nic dobrého. Na druhou stranu ale CW může mít dost soudnosti k tomu, aby oznámila poslední sérii předem. Dost možná se tedy dočkáme příští rok závěrečné, možná zkrácené řady.

Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
70 %

The Originals
Série: 3.

Krátký komentář: Originals jsou na tom již hůře. Sledovanost je ještě o desetinku horší než u Deníků a i když se tvůrci dušují, že by drama dokázalo stát samo o sobě i bez Deníků, podle našeho názoru to bude právě Originals, který půjde z kola ven jako první.

Šance na zrušení:
75 %

Crazy Ex-Girlfriend
Série: 1.

Krátký komentář: Velmi těžké hádání. Sledovanost je vyjma Reign naprosto nejhorší v rámci stanice. Na druhou stranu v Crazy Ex našla stanice dalšího miláčka kritiků a představitelka hlavní role si tento měsíc odnesla domů za roli Zlatý glóbus. Prozatím se kloníme spíše ke zrušení, ale upřímně, nepřekvapilo by nás, kdyby se stanice rozhodla seriál prodloužit navzdory nízké sledovanosti, a to právě proto, že jde o sběratele ocenění.

Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
90 %

Reign
Série: 3.

Krátký komentář: Tady není co řešit. Reign už byl mrtvý na jaře, v momentě, kdy stanice oznámila nasazení v pátek večer. Stejně jako loni u Hart of Dixie, i zde jde o rozlučkovou sérii, oznámení o zrušení je pouze formalita.

Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

JolanaC
před 91 týdny
Doufám, že už TVD nebudou prodlužovat trápení a prostě to ukončí. Je sice...
reallyreallychildish
před 91 týdny
Však jsou kluci ještě mladí, hádám by ještě tak 40 řad dali? :D
Butcher
před 90 týdny
The Flash a Arrow by po aktuální řadě měli skončit. Sledovanost sice dobrá, ale...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY