5. 3. 2016

Novinka pod lupou: The Family

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název *The Family**:https://www.serialzone.cz/…/the-family/
Žánr drama / thriller / politický / mysteriózní
Stanice ABC
Premiéra 6. 3. 2016
Vysílání neděle, 21:00
Předskokan Madam Secretary
Konkurence The Good Wife (CBS), Family Guy a Bordertown (Fox)
Tipovačka Kromě HBO věří všechny týmy ve zrušení, což potvrzuje i 53 % lidu.

Sledovanost pilotu: –

Kdo?

Tvůrci Jenna Bans
Herci Joan Allen, Alison Pill, Margot Bingham, Zach Gilford, Liam James, Floriana Lima, Andrew McCarthy, Rupert Graves, Madeleine Arthur

Ve zkratce

Rodina Warrenových se dozvídá šokující zprávu. Adam, syn ambiciózní a manipulativní starostky, se po více než deseti letech, kdy byl považován za mrtvého, vrací zpět do fiktivního města Red Pines. Všem se uleví, že je konečně zpět, jenže s jeho příchodem se objeví i vlna podezření a otázek. Kde Adam celou tu dobu byl? Proč se objevil zrovna nyní? A je Adam skutečně tím, kým tvrdí, že je?

Podobné seriály

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

The Family nebyl seriál, na který bych se přímo těšila. Po traileru jsem byla rozpačitá a nevěděla jsem, co si vlastně myslet. Jak tak nad tím přemýšlím, tak stejný názor u mě přetrvává i po zhlédnutí pilotu.

Musím ale uznat, že zábava je to parádní. Seriál má grády, příběh jede jako dobře promazaný stroj, ani se nenadějete a je konec. Rozhodně si dokáže udržet vaši pozornost. Co mi trošku vadilo, to je přemíra postav a jejich osobní problémy. Každý má něco svého, každý se snaží vytěžit z dané situace co nejvíc. Úplně bych se obešla bez novinářské dějové linky, která mi přijde stejná jako v Gracepointu. A taky stejně otravná novinářka. To samé v bledě modrém je policistka. Dobře, tu jsem ochotná tolerovat, protože se ukáže, že je zapletená do osudů rodiny, ale ta novinářka tam je fakt uměle dodaná.

Moc se mi líbilo prolínání přítomnosti a minulosti. Dějově to na sebe přirozeně navazovalo, vždycky jste měli přehled o tom, v jaké době se aktuálně nacházíte, a flashbacky pěkně dokreslovaly chování postav a jejich vnitřní pochody. Co se týče samotných postav, nikdo mi vyloženě k srdci nepřirostl, tedy zatím. Pěkný náběh má moje milovaná Alison Pill, která je zde docela podobná Maggie z Newsroomu, díky čemuž moje seriálové srdíčko plesá blahem :-)
 • záhada, která není přeplácaná
 • přirozené zapojení flashbacků
 • Alison Pill
 • přehnaně moc samostatných dějových linií
 • další nemastná neslaná a věčně utrápená policistka
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Na The Family jsem se chvíli těšil a chvíli jsem si zase říkal, jestli to vůbec bude fungovat. Definitivní odpověď po první epizodě zatím nemám, každopádně to má dobře nakročeno.

Hned na úvod je třeba říct, že tenhle seriál rozhodně není pro každého. Je to takový mix rodinného, politického a detektivního žánru a tohle celé je ještě zabaleno do mysteriózního obalu. Ale pokud patříte mezi fanoušky dramat od ABC, mohlo by vám to sednout. V prvé řadě chválím nápad, který půjde rozpitvat mnohem víc, než jsem po zhlédnutí traileru tušil. Žádná z postav mi nelezla na nervy, což je taky plus, a herci jsou taky docela příjemní.

Jen takhle zpětně docela lituju, že jsem si pouštěl trailer, protože během sledování jsem si říkal, jestli vůbec přijde něco, co mě naprosto vyvede z míry. Až na pár momentů jsem přesně věděl, co se kdy stane, a velkou část jsem si i odvodil. U dalších dílů čekám zlepšení, každopádně jsem od pilotu opět čekal trochu víc, než kolik jsem dostal.

Pokud vám teda nevadí komplikovanější dramata, The Family je to pravé pro vás. Jestli vás seriál zaujal na základě traileru, tak se nemusíte bát, že byste dostali něco jiného, než co bylo propagováno.
 • námět
 • vyprávění z více úhlů
 • mix žánrů
 • politika je na vedlejší koleji
 • trailer víceméně všechno prozradil
 • místy trochu předvídatelné
80 %
Mé hodnocení
lukascoolarik

A jak to vidíte vy? Zhlédnete alespoň pilotní epizodu, nebo jde tento seriál zcela mimo vás?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
lukascoolarik

lukascoolarik

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
eliska.musilova

eliska.musilova

The Family jsem v hledáčku neměla, ale hraje tam Rupert Graves, takže minimálně ten díl tomu dám :)
před 237 týdny
singularita

singularita

Trailer mne zaujal. Uvidím, jestli mne to ještě trkne. Mohu se optat ještě jednou na ten full screen...
před 236 týdny
kareen

kareen

Podobné seriály mám raději v britském podání, ale zkusím, třeba mě to chytne.
před 236 týdny
Další články k tématu