19. 1. 2016

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně Foxu

Předposlední stanicí v našem přehledu tipů o zrušení či obnovení vašich oblíbených seriálů je Fox. Zde je to obzvláště zapeklité!

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně Foxu

A jsme u Foxu. U předpovědí, které musíte brát s největší rezervou ze všech pěti článků v sérii. Stanice Fox na podzim vydala průlomové prohlášení. V tiskové zprávě uvedla, že přestává přihlížet k ratingům a sledovanosti Live+SD, tedy v premiérový večer a noc. Jde o to, že spousta lidí aktuálně preferuje nahrávání pořadů na DVR a sledování živě obecně opadá. Jsou proto důležitější čísla Live+3 (sledování za tři dny) a Live+7 (sledování za týden).

Přesto jsme se snažili seriály seřadit zhruba tak, jakou mají šanci na prodloužení. Jak ale víme již z tohoto týdne, někdy nás výsledky můžou naprosto šokovat, viz prodloužení Scream Queens. Takže opravdu berte dnešní řazení s rezervou.

V seznamu chybí Lucifer, který dosud neměl premiéru, a stejně tak revival Akta X.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
0 %

The Simpsons (Simpsonovi)
Série: 27.

Krátký komentář: Jako každý rok, i tentokrát patří Simpsonovi do absolutní jistoty. Seriál byl již předem prodloužen, protože animákům trvá delší dobu tvorba epizod. Sledovanost letos podobně jako v minulých sezónách značně kolísá kvůli vysílání fotbalu, nicméně i po 27. sériích jde o miláčka diváků.

Šance na zrušení:
0 %

Bob's Burgers (Bobovy burgery)
Série: 6.

Krátký komentář: Podobný případ jako Simpsonovi. Burgery mají sice z celého nedělního bloku nejmenší sledovanost, ale očividně to i tak Foxu stačí k projevení důvěry.

Šance na zrušení:
0 %

Empire
Série: 2.

Krátký komentář: Empire je čerstvý obnovený miláček davu. I když výsledky nedosahují na loňské neuvěřitelné rekordy, i tak jde aktuálně o nejlepší (nejsledovanější) seriál mezi mladými 18–49 let na Velké pětce. To by opravdu bylo s podviem, kdyby tu s námi ještě pár let nepobyl.

Šance na zrušení:
0 %

Scream Queens
Série: 1.

Krátký komentář: Dělá nám velkou radost, že i Scream Queens můžeme již zařadit mezi stoprocentní jistoty! Stanice tímto prodloužením dokázala, že myslela naprosto vážně své vyjádření o tom, že přestává brát do úvahy ratingy a sledovanost Live+SD. Zde totiž Scream Queens značně pokulhával. To už je teď ale jedno, druhá série stoprocentně bude.


Ještě si vydechněte

Šance na zrušení:
5 %

Family Guy (Griffinovi)
Série: 14.

Krátký komentář: A nyní přicházíme k seriálům, které prozatím nemají prodloužení jisté. U těchto je těžké tipovat, jelikož stanice – jak už jsme dříve zmínili – údajně nepřihlíží k ratingům a sledovanosti. Každopádně určitě bude mít i tento údaj do jisté míry vliv. Téměř s jistotou se vrátí Family Guy, který si vede v neděli večer stabilně dobře. Jen z nějakého neznámého důvodu nepřichází každý rok prodloužení s takovým předstihem, jako u Simpsonů a Burgerů.

Šance na zrušení:
10 %

Gotham
Série: 2.

Krátký komentář: Fanoušci tvrdí, že Gotham je ve druhé sérii snad ještě lepší než v té první. Sledovanost je stabilní a seriál vychází jako jasný favorit na prodloužení.

Šance na zrušení:
20 %

Rosewood
Série: 1.

Krátký komentář: Rosewood je jedním z překvapení sezóny. Především u nás na SerialZone byl před startem docela podceňován, americké diváky ale zaujal a aktuálně jde o jedno z nejsledovanějších foxovských dramat.

Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
30 %

New Girl (Nová holka)
Série: 5.

Krátký komentář: New Girl má za sebou zatím pouze pár epizod z aktuální série, proto je těžko hodnotit. Zatím ale k výraznému poklesu nedochází a stanice má seriál v oblibě, takže šance na zrušení zůstává malá.

Šance na zrušení:
35 %

Brooklyn Nine-Nine
Série: 3.

Krátký komentář: Brooklyn letos čelí výzvě – přesunu z bezpečného slotu po Simpsonových na nestálejší úterní večer. S tím samozřejmě přichází i pokles v číslech. Pořád ale jde o stálici, která sbírá i ocenění, takže zrušení je málo pravděpodobné.

Šance na zrušení:
40 %

The Last Man on Earth
Série: 2.

Krátký komentář: Last Man byl loni překvapivý hit. Letos sledovanost klesla, což nesvědčí nic dobrého. A když stanice oznámila program pro midseason, komedie v něm své místo nenašla. I přes to jsme ale optimističtí a věříme, že třetí série bude.


Ředitel stanice je na vážkách

Šance na zrušení:
50 %

Cooper Barret's Guide to Surviving Life
Série: 1.

Krátký komentář: Těžko soudit po dvou dílech, ale druhá epizoda zaznamenala poměrně velký pokles oproti pilotu. To je ale na druhou stranu jistě dáno tím, že v neděli nejel fotbal, klesl tedy celý Fox. Bude záležet na stanici, jak moc si věří s novými projekty pro další sezónu, to bude jistě klíčový faktor při rozhodování o prodloužení či zrušení seriálu.

Šance na zrušení:
55 %

Bordertown
Série: 1.

Krátký komentář: U Bordertown v podstatě můžu zkopírovat komentář od Coopera, je to to samé v bledě modrém. Šance na zrušení je ale krapet vyšší, protože seriál si vede o nějakou tu desetinku hůře než jeho kolega. Seriál navíc byl objednán už předloni, ale stanice ho odsunula o rok, což taky není největší známka důvěry.


Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
65 %

Grandfathered
Série: 1.

Krátký komentář: Sledovanost je hodně dole, na druhou stranu je ale výš než u Scream Queens. Seriál má vesměs pozitivní ohlasy ze strany kritiků i fanoušků, ale musí platit velkou hvězdu, což je trošku nevýhoda oproti jiným komediím. Prozatím se přikláníme ke zrušení, ale u Foxu opravdu člověk nikdy neví.

Šance na zrušení:
70 %

Bones (Sběratelé kostí)
Série: 11.

Krátký komentář: Jakmile během TCA padlo, že šéfové stanice „opravdu neví, jak to bude“, šance na prodloužení Bones se rapidně snížily. Hřebíčky do pomyslné rakve zatloukla také věta o tom, že „i kdyby tohle byla poslední série, tvůrci budou mít čas napsat uspokojující závěr“… Takové chlácholení fanoušků se nedělá pro nic za nic…

Šance na zrušení:
75

The Grinder
Série: 1.

Krátký komentář: Před startem sezóny se o Grinderovi vyjadřovala ředitelka stanice jako o nejvtipnějším sitcomu, jaký za posledních několik let viděla. Diváci ale očividně stejný názor nesdílí. Jde aktuálně o druhý nejméně sledovaný seriál Foxu. Pokud dojde k tomu, že přežije jen jeden z dvojky Grandfathered/Grin­der, pak druhý jmenovaný jde téměř jistě do hrobu.


Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
85 %

Sleepy Hollow (Ospalá díra)
Série: 3.

Krátký komentář: Ach, Sleepy Hollow. První série pecka a první prodloužení sezóny. Druhá série obrovský propad, ale nějakým zázrakem si třetí sérii vymodlil. A teď? Žádné překvapení, další propad. Nejméně sledovaný seriál stanice by mohla zachránít pouze syndikace. Ale jelikož všechny série byly zkrácené, potřebný počet natočených epizod se stále k hranici 88 dílů zdaleka neblíží. Takže pokud se nestane zázrak, Sleepy Hollow se letos rozloučí.

Šance na zrušení:
90 %

Second Chance
Série: 1.

Krátký komentář: Nikdo ani nečekal, že by to mělo dopadnout jinak. Trojitá změna názvu, nasazení v midseason… ale hlavně ten název. To nesvědčí o důvěře v seriál, stejně tak fanoušci v tom mají hokej a mnohdy ani netuší, že už se vysílá seriál, který jim na jaře padl do oka. Seriál nemá ani žádný feedback na sociálních médiích, který by ho mohl zachránit (a který asi zachránil Scream Queens).

Šance na zrušení:
95 %

Minority Report
Série: 1.

Krátký komentář: Tady je to jasné. Chybí pouze oficiální oznámení o zrušení, ale všichni víme, že je jen otázkou času, než přijde. Natáčení bylo zastaveno a neviditelné ratingy nás jen usvědčují v tom, že více dílů už nikdy nebude.


Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Stanice byla natolik prozíravá, že své seriály před touto kategorií prozatím uchránila.


Jak to se seriály stanice Fox vidíte vy? Souhlasíte s našimi tipy? Který seriál by vám hodně chyběl?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře35zobraz všech 35 příspěvků
El Jay

El Jay

Long Live The Simpsons....a Burgeři!
hodně dávno
emJey (Miloš Janů)

emJey (Miloš Janů)

Bylo by mi fakt líto, kdyby zařízli Bones. Jsem si vědom velkýho úbytku diváků, ale postrádal bych je...
před 299 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Grandfathered musí platit velkou hvězdu? To jako Stamose? :D Vždyť ten chlap prakticky od Full House nic...
před 294 týdny
Další články k tématu